Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи
Герб Львовской области.png
Тип клінічно-діагностичний медичний заклад
Засновано березень 1946 року
Кількість ліжок 810
Кількість лікарів 337
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Адреса Львів, місто Винники вулиця Володимира Івасюка, 31
Акредитаційна категорія вища
Сайт hospital-veterans.lviv.ua

Льві́вський обласни́й го́спіталь ветеранів війн та репресо́ваних і́мені Ю́рія Ли́пи — лікувально-профілактичний заклад охорони здоров'я, який підпорядкований Головному управлінню охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації і утримується за рахунок коштів обласного бюджету.

Основним завданням госпіталю є надання стаціонарної та поліклінічної лікувально-діагностичної допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, прирівняним до них по пільгах, репресованим та колишнім політв'язням, ліквідаторам аварії на ЧАЕС (захворювання терапевтичного профілю), самотнім похилого віку, а також здійснення функцій організаційно-методичного центру медичного обслуговування ветеранів війни області.

Коротка загальна характеристика[ред. | ред. код]

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Приміщення шпиталю
Searchtool.svg Тут повертають здоров’я ветеранам війни
Searchtool.svg Волонтери постійно допомагають шпиталю
Searchtool.svg Юні «пластуни» прийшли до ветеранів війни

«Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи» розміщений у лісопарковій зоні м. Винники в приміській зоні м. Львова. Сполучення з м. Львовом та приміськими населеними пунктами забезпечується маршрутними таксі.

У госпітальний комплекс входить:

  • 9-поверхова будівля стаціонару,
  • 4-поверховий корпус, де розташоване поліклінічне відділення,

Також на території знаходяться:

  • патолого-анатомічне відділення,
  • дезінфекційні камери,
  • харчоблок,
  • пральня,
  • гаражні приміщення.

У приміщенні госпіталю створені умови для перебування та лікування важких хворих, зокрема осіб з інвалідністю, а саме: вхід у госпіталь обладнаний пандусом, в ліфтовому холі функціонує 8 ліфтів, працює 4 аптечні пункти, продуктові магазини, перукарня, таксофони.

Історична довідка[ред. | ред. код]

В березні 1946 року в м. Львові був створений госпіталь для осіб з інвалідністю внаслідок війни Німецько-радянської війни, підпорядкований обласному відділу охорони здоров'я, який був розміщений по вул. Студенток, 2.

У 1949 році госпіталь був переведений на вул. Лисенка, №№ 41-45 і знаходився тут до 1960 року. Згідно з розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 13 лютого 1960 року № 173-р на підставі наказу Міністра охорони здоров'я УРСР від 5 березня 1960 року № 100 Львівський обласний госпіталь для ветеранів з інвалідністю був об'єднаний з Львівським республіканським госпіталем інвалідів війни і розміщений по вул. 700-річчя Львова, 45.

Згідно з наказом управління охорони здоров'я № 57 від 21 січня 1988 р. була проведена реорганізація і перебазування госпіталю у м. Винники в новозбудовані приміщення госпіталю.

Згідно з наказом управління охорони здоров'я Львівської держадміністрації від 31.12.1991 р. Львівський обласний госпіталь інвалідів Вітчизняної війни був перейменований на Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих та згідно з розпорядженням Голови Львівської обласної ради народних депутатів від 19 вересня 1994 року № 95 Обласному госпіталю інвалідів війни та репресованих присвоєно ім'я Юрія Липи.

У березні 2009 року перейменований в комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи».

Дивись також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]