Песах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Песах (івр. פֶּסַח‎; їдишем: Пайсох, Пейсах) — центральне юдейське свято на згадку про Вихід з Єгипту. (див. Книга Вихід). Відзначається 14-15 нісана. Вважається також караїмами, самаритянами і частково месіанським юдеями.

Святкування Песаха. Лубок XIX століття, Україна

Назва свята[ред.ред. код]

У свята «Песах» кілька назв:

Песах - від пасах (івр. פֶּסַח, минув, пройшов повз) - в пам'ять про те, що Всевишній минув єврейські будинки, знищуючи первістків Єгипту.

  • Хаг а-Мацот - свято Опрісноків - в пам'ять про те, що євреї харчувалися мацою в роки рабства, а також про те, що під час виходу з Єгипту тісто не встигло заквасити.
  • Хаг а-Авів - свято весни, коли відзначається свято. Місяць нісан також називається місяць авів.
  • Хаг а-Херут - свято свободи - на згадку про Вихід з Єгипту.

В Біблії[ред.ред. код]

Свято присвячене звільненню єврейського народу від рабства. 400 років євреї були в рабстві у єгиптян

(Вих 12: 17-21) Дотримуйтесь свята опрісників, бо саме того дня Я вивів вас з єгипетського краю, і будете додержувати того дня в поколіннях ваших, як постанову вічну. З чотирнадцятого дня першого місяця, з вечора їжте прісний хліб до вечора двадцять першого дня того ж місяця; Сім днів квасного не буде в ваших домах, бо хто їстиме квасне, душа та знищена буде з товариства Ізраїлевих - прийшлий то, або природний житель краю. Нічого квасного не будете ви споживати; у всякому місцеперебування вашому їжте прісний хліб. І покликав Моісей усіх старших Ізраїлевих та промовив до них: А тепер візьміть собі дрібну худобину за родинами вашими, і заколіть пасху

Традиції[ред.ред. код]

У другий день після Песаху північноафриканські євреї святкують свято Мімуна.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.