Суккот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сукко́т — біблійне свято, що святкується 15-го дня місяця Тішрей (кінець вересня — кінець жовтня). Свято триває 7 днів. У юдаїзмі це одне з трьох визначних свят, Шалош Реґалім, коли історично єврейське населення подорожувало до Єрусалимського храму.

Слово «cукко́т» (івр. סוכות‎) є множина від єврейського слова «сука́» (івр. סוכה‎), що означає «курінь». Сука́ нагадує юдеям курені, у яких стародавні ізраїльтяни кочували протягом 40 років пустелею після Виходу з Єгипту. Перед цим святом євреї будують курені та кожен живе в ньому протягом цілого свята. Тут сім'ї влаштовують трапези, розважають гостей, відпочивають і навіть сплять. Сука́, побудована поблизу синагоги, використовується чоловіками, які вивчають Тору, а також для трапез з кіддушем, обрядів обрізання та Викупу першого сина в сім'ї.

Шатро на балконі ізраїльської квартири

Сука (шатро)[ред.ред. код]

Відповідно до галахи, стіни суки́ можуть бути зроблені з будь-якого матеріалу, включаючи дерево, брезент, штукатурка або звичайні стіни зі скла або алюмінію. Сука́ може стояти самостійно або включати декілька стін будівлі.

В українській культурі[ред.ред. код]

В українському перекладі Євангелія від Івана митрополита Іларіона (Огієнка) це свято згадується як «Ку́чки»:

" А надхо́дило свято юдейське — Ку́чки.
"

У народній культурі «єврейськими кучками» також часто називають весь період осінніх єврейських свят[1], або навіть весняних — коли буває холодно з великою кількістю опадів[2][3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Что такое еврейские кучки?. Booknik.ru (ru). Процитовано 2016-10-05. 
  2. "Єврейські кучки" - хто винен у поганій погоді. Gazeta.ua. 2014-11-24. Процитовано 2016-10-05. 
  3. Васянович, Олександр (2014-10-21). “Єврейські кучки” або хто винен у поганій погоді?. Етнографія. Процитовано 2016-10-05. 

Джерела[ред.ред. код]

свято Це незавершена стаття про свято або пам'ятний день.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.