Центральний госпіталь Служби безпеки України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Центральний госпіталь Служби безпеки України є Національним головним лікувально-профілактичним та діагностично-консультативним закладом Служби безпеки України, який забезпечує висококваліфікованою медично-стаціонарною допомогою працюючих працівників і пенсіонерів-ветеранів відомства, членів їх сімей, членів родин загиблих військовослужбовців та інші верстви населення, визначені чинним законодавством держави.

Історія

Госпіталь розташований в історичному районі Києва на Липках по Липській вулиці у Печерському районі Києва між вулицями Інститутською, Шовковичною, Пилипа Орлика та Виноградним провулком. Безпосередньо межує з територією найстарішого дитячого театру столиці Київським академічним театром юного глядача на Липках. Поруч розташовані Кловський палац, Верховний Суд України, Міністерство внутрішніх справ України, Державна судова адміністрація України, Український фонд культури та інші важливі установи та історичні будівлі Києва.

З середини XIX — до початку XX століття Липки були переважно місцем поселення київських багатіїв та аристократів. За царської Росії Липки вважалися районом фешенебельних особняків царських сановників та аристократії. У радянські часи тут були розташовані житлові будинки номенклатурних працівників, а на прилеглих вулицях — основні установи державної влади.

Назва походить від липової алеї, насадженої в середині XVIII століття довкола [Кловський палац[|Кловського палацу]] і вздовж теперішньої Липської вулиці. Алея була вирубана у 30-ті роки XIX століття, в ході інтенсивної забудови Липок. Нова забудова була актуальною під час розростання міста та великого переселення Подолу, який страждав від пожеж та повеней. Оскільки земля тут була коштовною, то селилася на Липках переважно знать. Так з'явилися аристократичні Липки, де переважно зростали особняки держадміністрації, купців, відставних військових. Але пам'ять про липові насадження збереглася у назві місцевості і Липківській вулиці. Так само про минуле нагадує назва вулиці Шовковичної. Насаджень шовковиці на Печерську і взагалі у Києві завжди було багато.

Завдяки високопоставленим мешканцям, Липки набували свою загальновідомість. Достатньо згадати поміщиків Ганських, в будинку яких бував Оноре де Бальзак та його дружина Евеліна Ганська, Ференц Ліст, княгиня Сайн-Вайнштейн , Михайла Кутузова, Миколу Гоголя, Петра Чайковського та інших.

Тут відбувалися основні події буремних революційних подій 1917–1921 років.

Після визволення Києва у 1943 році від фашистських загарбників, у садибі графа Уварова по вулиці Липській 16 розташувалося Управління Комітету державної безпеки УРСР по місту Києву та Київській області. Саме тому, Урядом УРСР було прийнято рішення про будівництво на вулиці Липській Центрального госпіталю КДБ УРСР.

Сучасний стан

Госпіталь є багатопрофільним лікувально-діагностичним, науково-дослідницьким, навчально-медичним, профілактично-консультативним закладом, має акредитаційний сертифікат вищої категорії та ліцензію Міністерства охорони здоров'я України на основні види окресленої законодавством держави медичної практики, вагомим структурним підрозділом військової медицини, одним з найважливіших військово-медичних закладів України у загальнодержавній системі військових шпиталів-госпіталів.

У Госпіталі наразі діють наступні ВІДДІЛЕННЯ: (хірургічне, хірургічної реанімації, кардіоневрологічної реанімації, кардіологічне, терапевтичне відділення, неврологічне, спеціалізоване).

Госпіталь має новітнє відділення реанімації, у якому надається оперативна допомога військовослужбовцям Служби безпеки України, які зазнали вогнестрільних поранень чи важких травм під час виконання службових обов'язків.

Діяльність в умовах військового стану

Під час надзвичайного чи військового стану в державі госпіталь працює в спеціальному режимі діяльності, передбаченому чинним законодавством України. В разі реальних військових дій з задіянням військовослужбовців Служби безпеки України, госпіталь вповноважений на розгортання необхідної кількості польових військових госпіталів, спільно з органами з питань надзвичайних ситуацій та Збройними силами України в районах бойових дій.

Наукова діяльність

Є важливою науково-медичною базою для підготовки практичних лікарів за профілями захворювань для студентів-інтернів Національного медичного університету імені О.Богомольця, а також для перепідготовки практикуючих медиків в рамках післядипломної освіти для Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. ШупикаНаціональної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Плідно співпрацює з основними науково-дослідницькими установами Національної академії медичних наук України та Міністерства охорони здоров'я України. Позитивні результати науково-дослідницької діяльності регулярно оприлюднюються на національних та міжнародних медичних форумах.

Структурні підрозділи

Важливими структурними підрозділами госпіталю є лікарні відновного лікування у Ворзелі та Броварах з хорошою лікувально-фізіотерапевтичною базою

Військово-лікарська комісія

При Центральному госпіталі діє військово-лікарська комісія, на яку покладено повноваження експертного визначення медичної та психологічної придатності особи до проходження військової служби в мирних та військових умовах, а також експертне визначення втрати здоров'я внаслідок бойових дій або проходження військової служби в мирний час і встановленні відповідної групи інвалідності учаснику бойових дій, експертне визначення зв'язку смерті/загибелі військовослужбовця з вогнестрільним пораненням при захисті Батьківщини. Рішення військово-лікарської комісії є підставою для отримання статусу члена родини загиблого військовослужбовця.

Джерела

Посилання