Computer reservations system

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Комп'ютерна система бронювання, чи центральна система бронювання (CRS, англ. central reservation system) — автоматизована система, що використовується для зберігання і отримання інформації та проведення операцій, пов'язаних з повітряним транспортом, бронюванням готелів, прокатом автомобілів, або іншою туристичною діяльністю. Комп'ютерні системи бронювання у зв'язку із зростанням масштабів застосування отримали нову назву - Глобальні системи резервування (англ. global distribution systems, GDS)[1].

GDS являє собою інформаційну систему, яка пропонує розподільні мережі для всієї туристичної торгівлі. Найбільшими комп'ютерними системами резервування на міжнародному ринку туризму є системи Amadeus, Galileo, Sabre і Worldspan. Разом ці системи на 2009 рік нараховували близько 500 тисяч терміналів, встановлених в готелях по всьому світу, що становило 90% ринку, невипадково їх називають «золотою четвіркою». 10% займають регіональні системи резервування та системи, які знаходяться на стадії злиття з однією з перерахованих вище[2].

Амадеус Україна[ред.ред. код]

Амадеус - лідер серед Глобальних Систем Бронювання в Україні та Молдові. Абсолютна більшість бронювань, вироблюваних туристичними агентствами двох країн, здійснюється з використанням Системи Амадеус.

Близько 700 локацій агентств України та Молдови здійснюють бронювання авіаційних перевезень, послуг готелів і прокату автомобілів, залізничних перевезень, круїзів, туристичних пакетів та інших послуг за допомогою Системи Амадеус, успішно використовуючи:

  • Більше 800 терміналів, розташованих в 40 містах
  • 200 ліцензій спеціально розробленого для ринку України локального друку квитків
  • 150 локацій Центрального друку квитків BSP
  • 50 Internet Booking Engine

Всі локації агентств здійснюють доступ до Центральної Системи Амадеус за допомогою Інтернет[3].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]