Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

середа, 28 серпня 2024 року

1 342 589 статей українською

178 603 зареєстровані дописувачі

2980 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

«Дредноут» (англ. HMS Dreadnought — Корабель Його Величності «Безстрашний») — лінкор військово-морського флоту Великої Британії, спущений на воду та введений до експлуатації в 1906 році. Шостий корабель Королівського флоту з такою назвою. Флагманський корабель Флоту Метрополії (до 1911). Його поява зробила революцію у військово-морській справі, започаткувавши новий тип кораблів-дредноутів.

Будівництво «Дредноута» стало значною подією в кораблебудуванні. Після його появи провідні морські держави світу почали будувати схожі лінійні кораблі з основним озброєнням з гармат одного калібру, що за назвою первістка отримали спільну назву — «дредноути». Гонка морських озброєнь перед Першою світовою війною призвела до появи «супердредноутів» із гарматами 343-мм, 356-мм та 381-мм калібру. На їхньому тлі «Дредноут» виглядав відверто слабким, тому під час Ютландської битви 1916 року, найбільшої морської битви Першої світової війни, перебував у «другій лінії» та не брав участі в бою.

Randorn
Randorn

Randorn — другий студійний альбом українського співака Івана Дорна, що вийшов 2014 року.

Іван Дорн з'явився на музичній сцені наприкінці 2000-х років, співаючи в дуеті «Пара Нормальних». По закінченні контракту він залишив проєкт та розпочав сольну діяльність. 2012 року вийшов дебютний альбом Дорна Co’n’dorn, після якого співака визнали одним із відкриттів музичної сцени.

Другий альбом записувався понад півтора року разом зі знайомими діджеями та продюсерами музиканта. Нову роботу Дорна очікували з нетерпінням, заздалегідь називаючи однією з головних подій року. Платівка вийшла 11 листопада 2014 року, отримавши назву «Randorn», та вигідно вирізнялася з-поміж тогочасної російськомовної попмузики завдяки нетиповому звучанню, характерному для західних виконавців, стилістичному різноманіттю, експериментальному та «неформатному» характеру та легковажним юнацьким текстам. Музичні критики визнали Randorn одним із найкращих альбомів року в українській та російськомовній музиці.

Вибране зображення

Музей Гуггенхайма в Більбао з північного заходу. Зовні можна побачити три скульптури з колекції музею: «Тюльпани» Джеффа Кунса, «Високе дерево та око» Аніша Капура та «Маман» Луїзи Буржуа. Міст Сальве виділяється своїм червоним портиком.

Вибраний список

Гурт Metallica, 2008 рік
Гурт Metallica, 2008 рік

Дискографія Metallica складається з одинадцяти студійних альбомів, мініальбомів, концертних альбомів, відеоальбомів та інших релізів, а також десятків пісень, що виходили як сингли або промосингли для радіо. Записи Metallica посідали перші місця в хіт-парадах, та продавалися накладом у десятки мільонів примірників, досягаючи статусу мультиплатинових в США та десятках інших країн. Пісні гурту також входили до збірних альбомів різних виконавців, як то триб'ют-альбоми, саундтреки, записи концертів тощо.

Поточні події

28 серпня в історії

Кенійський горобець (Passer rufocinctus) на емблемі Тойоти
Кенійський горобець (Passer rufocinctus) на емблемі Тойоти
Мартін Лютер Кінг виголошує свою знамениту промову «Я маю мрію» у Вашингтоні, D.C., 28 серпня 1963
Мартін Лютер Кінг виголошує свою знамениту промову «Я маю мрію» у Вашингтоні, D.C., 28 серпня 1963

Народилися

80-річний Гете на картині художника Й. К. Штілера (1828)
80-річний Гете на картині художника Й. К. Штілера (1828)
Св. Августин на картині художника Бартоло ді Фреді 4-ї чверті XIV ст.
Св. Августин на картині художника Бартоло ді Фреді 4-ї чверті XIV ст.

Померли

Портрет Гуго Гроція пензля М. Міревельта (1631)
Портрет Гуго Гроція пензля М. Міревельта (1631)
Адріан Картон де Віарт
Адріан Картон де Віарт

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа