Коннемарський поні
Коннемарський поні | |
---|---|
Країна | Ірландія |
Ріст | 128-148 см |
Коннемарський поні або конемара (англ. Connemara pony, ірл. Capaillín Chonamara) — порода поні, що походить з Ірландії. Вони відомі своїм атлетизмом, універсальністю і хорошою вдачею. З цієї породи виходять чудові виставкові поні.
Оригінальний стандарт породи встановлено Товариством заводчиків поні Конемара Ірландії, а також використовується Британським товариством Коннемарських поні. Зріст дорослих представників зазвичай від 128 до 148см (12.2 до 14.2 хендів) у холці, з сильними спиною, попереком і крупом, глибокими і широкими у ребрах, і з добре відведеним назад плечем і правильно розташованою шиєю без надмірного гребеня, що дає достатню довжину повода верхи. Типова голова поні, широка між великими, вираженими добродушністю очима, з глибокою, але витонченою щелепою та чітко окресленою вилицею. Вуха відносно короткі, характерні для типу поні. Ноги повинні бути відносно короткими від колін і скакальних суглобів до землі, з сильною, м’язистою верхньою частиною гомілки, сильними і чітко окресленими колінами і скакальними суглобами, а також добре сформованими твердими копитами, які мають середній розмір.
Коннемари в Північній Америці дещо відрізняються за своїми характеристиками, наприклад, їх зріст коливається від 132 до 152см (від 13 до 15 хендів)[1].
Наявні масті: сіра, ворона, гніда, чала, руда, булана, солова та ізабелова. Савраса масть відсутня в породі, проте іноді можна зустріти коней, масть яких вказана саврасою помилково, найчастіше їх плутають з буланою мастю [2]. Плямисте забарвлення, а саме ряба та чубара масті під забороною.
-
Буланої масті
-
Буланої масті
-
Буланої масті
-
Гнідої масті
-
Гнідої масті
-
Сірої масті
-
Сірої масті
-
Сірої масті
-
Ізабелової масті
-
Рудої масті
Поні Конемара розумні та мають хороший темперамент, придатні для дорослих і дітей. Це морозостійка та витривала порода поні з вільною, легкою на контакт поведінкою. Коннемарський поні повинен бути надійним, здоровим і активним. [3] [4] Якщо поні Конемара має бути оцінений як 1 клас під час перевірки Товариством заводчиків поні Конемара, він повинен відповідати стандарту породи; якщо він не відповідає цій специфікації, то під час перевірки йому буде присвоєно оцінку 2 або 3. [5]
-
Конемара під сідлом
-
Конкур
-
Виставка
-
Лонжування
-
Прогулянки на поні для відпочинку
-
Вигул
-
Поні Конемара в національному парку
Конемара відомі на сьогодні як спортивні поні. З ними займаються верховою їздою як діти, так і дорослі, порода вважається дуже універсальною та конкурентоспроможною у конкурі, [6] виїздці та троєборстві [7], а також має сили для довготривалих маршрутів. Застосовуються і в упряжі. Виставки Connemara Pony проводяться по всьому світу, особливо популярні в Ірландії та Великобританії.
Connemara Pony Sales — це найбільший і провідний розпродаж поні Коннемара в Ірландії, щороку проводиться чотири розпродажі в лютому, травні, серпні та жовтні в Кліфдені[8]. Їх можна переглядати за допомогою відеопотоку в Інтернеті, що дає можливість потенційним покупцям легше отримати доступ до колекції поні. Минулого року найвища ціна на поні, продану на розпродажах, досягла 14 000 євро за 3-річне лоша[9].
Деякі поні породи Конемара є хворими на аутосомно-рецесивний розлад відриву стінки копит [10], тому всі народжені лошата перевіряються в рамках процесу реєстрації [11].
Регіон Коннемара в графстві Голвей на заході Ірландії, де порода вперше була визнана окремим типом, є дуже суворим ландшафтом, що дало початок породі поні з витривалими, сильними представниками. Деякі вважають, що Конемара походить від скандинавських поні, яких вікінги вперше привезли до Ірландії. Іншим джерелом, ймовірно, є Ірландський Хобі, нині вимерла порода, створена до XIII століття. Проте легенда говорить, що галеони з іспанської армади сіли на мілину в 1588 році, а Андалузькі коні , що були на борту, були випущені на свободу. Іспанські коні скрещувалися з місцевим поголів'ям, покращуючи місцевих поні.
Для додаткової сили та витривалості у XVIII столітті додали арабську кров. Їх також схрещували з Хакне та чистокровними верховими конями . Занадто багато схрещувань почало розріджувати лінії поні, тому Товариство заводчиків поні Конемара працювало над збереженням типу породи. Племінна книга заснована в 1926 році. Сьогодні Конемар розводять по всій Ірландії та Британії, а також на європейському континенті, Північній Америці, Австралазії та Південній Африці.
Товариство заводчиків поні Конемара було створено в 1923 році з метою забезпечення «збереження та покращення Коннемарського поні» як місцевої породи Ірландії. [12] Товариство проводить щорічну виставку поні і робить це з моменту свого заснування. Щорічна виставка дозволяє зібрати найбільшу колекцію поні Конемара з усього світу та використовується для купівлі та продажу поні з Ірландії та зза кордону[12].
- ↑ Breed Standard. American Connemara Pony Society. Архів оригіналу за 17 May 2012. Процитовано 8 серпня 2012.
- ↑ The dun gene does not exist within the Connemara population, so "dun" refers specifically to buckskin coloration on ponies, particularly in their native Ireland and in the UK
- ↑ Breed Standards. British Connemara Pony Society. Архів оригіналу за 27 листопада 2016. Процитовано 27 листопада 2016.
- ↑ Definition. American Connemara Pony Society. Архів оригіналу за 26 April 2012. Процитовано 8 серпня 2012.
- ↑ Breed Standards. Connemara Pony Breeders Society (Ireland). Процитовано 20 березня 2012.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - ↑ Reeve, Moira C.; Biggs, Sharon (1 листопада 2011). The Original Horse Bible: The Definitive Source for All Things Horse. i5 Publishing. ISBN 9781937049256.
- ↑ Lynghaug, Fran (15 жовтня 2009). The Official Horse Breeds Standards Guide: The Complete Guide to the Standards of All North American Equine Breed Associations. MBI Publishing Company. ISBN 9781616731717.
- ↑ MartEye. connemaraponysales.marteye.ie. Процитовано 30 жовтня 2022.
- ↑ CLIFDEN SALES: Top price of €14,000 at Connemara Pony Sales. www.theirishfield.ie (англ.). Процитовано 30 жовтня 2022.
- ↑ PLOS Genetics April 13 2015: SERPINB11 Frameshift Variant Associated with Novel Hoof Specific Phenotype in Connemara Ponies, accessed 25 April 2015
- ↑ Foal Registration. Connemara Pony Breeder's Society (Ireland). Процитовано 27 листопада 2016.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - ↑ а б History – Connemara Pony Breeders' Society.
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
- Посилання на NICPBA - Асоціація заводчиків поні NI Connemara
- Асоціація заводчиків поні Ольстер Конемара
- Товариство заводчиків поні Конемара
- Американське товариство поні Конемара
- Британське товариство поні Конемара
- Профіль
- Міжнародний комітет товариств поні Конемара
- Інтернет-ресурси родоводу для розведення поні Конемара
- Товариство заводчиків поні Конемара Австралії