Людина року (Time)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Людина року» (англ. Person of the Year) — конкурс визначних особистостей, груп, ідей або об'єктів, які щорічно, починаючи з 1927 року, публікує на своїй обкладинці американський журнал «Тайм». «Людина року» визначається редакційним керівництвом журналу відповідно до позитивного, а часом і негативного впливу на новини і на життя людства окремої особистості протягом року.

Історичні дані

[ред. | ред. код]

Традиція конкурсу «Людина року» була започаткована у 1927 році, коли редактори журналу «Тайм» розмірковували над тим, що помістити на обкладинку під час періоду відсутності цікавих новин. Ідея започаткувати конкурс також була спробою виправити попередній прикрий прорахунок редакторів, коли вони відмовилися помістити на обкладинці зображення Чарльза Ліндберга після його перельоту через Атлантику, за що журнал піддавали різкій критиці. Таким чином, в кінці року з'явилася можливість помістити фото Ліндберга на обкладинці під приводом його перемоги у конкурсі «Людина року».

З того часу з'явилася традиція щорічно обирати окремих особистостей, груп людей (наприклад, спортивних команд або цілих демографічних категорій) або у двох окремих випадках, корисний винахід, такий як комп'ютер або цілу планету Земля, які мали значний вплив на новини або на людство у цілому. Хоча більшість «Людей року» були чоловіками, перша жінка року була обрана у 1936 році — нею стала Волліс Сімпсон. Пізніше серед інших жінок були Сун Мейлін 1937 року та королева Єлизавета II 1952 року.

Серед президентів США, після Франкліна Д. Рузвельта, кожний (за винятком тільки трьох: Калвіна Куліджа, Герберта Гувера та Джеральда Форда) обирався хоча б один раз «Людиною року». Рузвельт мав цей титул тричі: у 1932, 1934 та 1941 роках. Крім того, «Людьми року» обиралися такі суперечливі особистості, як Адольф Гітлер у 1938 році, Йосип Сталін у 1939 і знову у 1942 році, аятола Хомейні у 1979 році, а також Володимир Путін у 2007 році. На думку редакторів журналу, призначення «Людиною року» не є винагородою, а лише відзначенням позитивного чи негативного впливу особистостей на історію людства.

Список Людей року за версією журналу «Тайм»

[ред. | ред. код]Джерела

[ред. | ред. код]