Бен Бернанке

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бен Шалом Бернанке
Бен Шалом Бернанке

Час на посаді:
1 лютого 2006 — 3 лютого 2014
Президент   Джордж Вокер Буш (2006-2009)
Барак Обама (2009  — цей час)
Попередник Алан Грінспен
Наступник Джанет Єллен

Час на посаді:
2005 — 2006
Попередник Гарві Роузен
Наступник Едвард Пол Лейзир

Освіта Гарвардський університет
Массачусетський технологічний інститут
Дружина Анна Бернанке
Професія економіст

Бен Шалом Бернанке (англ. Ben Shalom Bernanke) (нар. 13 грудня 1953, Огаста, Джорджія) — американський економіст, колишній голова Федеральної резервної системи США1 лютого 2006 по 3 лютого 2014), голова ради економічних експертів при Білому домі. Бернанке став наступником Алана Грінспена 1 лютого 2006 року. Він займає 4-е місце в щорічному рейтингу владних осіб у світі згідно з тижневиком Newsweek.[1]

Дитинство та юність[ред.ред. код]

Бен Бернанке народився у місті Огаста (штат Джорджія) 13 грудня 1953 року, виріс у місте Діллон (штат Південна Кароліна). Його батько Філіп працював фармацевтом, а мати — вчителькою.

Погляди на економіку[ред.ред. код]

Бернанке дотримується консервативних поглядів на економіку, хоча його колеги стверджують, що, приймаючи рішення, він зважає не на свої вподобання, а на факти. Якщо Грінспен при цьому керувався інтуїцією, то Бернанке спирається на математичний аналіз. Стверджують, що його кумир це Мілтон Фрідман, і він вірить у вільний ринок.

Бен Бернанке цікавиться Великою депресією. Як і Мілтон Фрідман, Бернанке вважає, що вона була особливо важкою і довгою через помилки Федеральної резервної системи. На його думку, системі треба було збільшувати грошовий запас[2].

Одна з найголовніших думок його докторської дисертації полягає в тому, що інвестори роблять забагато помилкових кроків через недостатню поінформованість. Бернанке вважає, що Федеральна резервна система повинна ставити перед собою чіткі, зрозумілі цілі і пояснювати їх інвесторам.

Бернанке вважає, що Федеральній резервній системі потрібно не намагатися боротися з «економічними бульбашками», а просто зосередитися на таких стандартних цілях, як повна зайнятість і зниження інфляції.

Федеральну резервну систему на чолі з Бернанке критикують за те, що якби вона активніше боролася проти «економічної бульки» цін на нерухомість, США вдалося б уникнути економічної кризи.

Бернанке і Україна[ред.ред. код]

Дідусь Бена Бернанке, Йона Бернанке, народився у містечку Борислав.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


США Це незавершена стаття про особу США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.