Платон Ангел

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Платон Ангел Picto infobox cinema.png
Platon Anhel.jpg
Жанр Драма
Режисер Іван Войтюк
Продюсер Ігор Ставчанський
Олег Павлюченков
Сценарист Іван Войтюк
У головних
ролях
Богдан Ступка
Ірина Дорошенко
Георгій Дрозд
Остап Ступка
Оператор Віталій Запорожченко
Композитор В'ячеслав Назаров
Монтаж Микола Власов
Павло Махоткін
Кінокомпанія Кіностудія імені Олександра Довженка
Тривалість 01:43:26
Мова українська
російська
Країна Україна Україна
Рік 2011
IMDb ID 3084258

«Платон Ангел» — український художній фільм, драма режисера Івана Войтюка, знятий за мотивами п'єси Олексія Коломійця «Дикий Ангел». Випущений 2011 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Про українську родину, про землю, про святі і прості істини, на тлі найшанованішого свята в Україні — Різдва.

Сім'я Платона Микитовича Ангела — хірурга від бога і хранителя патріархальних сімейних цінностей — починає потроху розпадатись. Молодший син Павлик, студент-економіст другого курсу, таємно одружується з 18-літньою Ольгою. Дізнавшись про це, батько проганяє його з дому. Федір, середній син, закохався в одружену лікарку Клаву, про що ходять чутки в селі.

Старший син Петро, державний службовець, підписує дозвіл на масову забудівлю житлових масивів біля промислових підприємств, що розцінюється батьком як злочин. Вдобавок ще й магнати напосілись на землю Платона, на якій він мріє організувати етнографічний музей, і, щоб змусити Петра віддати ділянку, вирішують викрасти єдину Платонову доньку Таню, заманивши її кар'єрою моделі в Хорватії. Єдине, що зігріває душу старого Ангела в цей вважкий час — це спогади про колишнє сімейне благополуччя.

Конкуренти підпалюють хату, яка мала б стати частиною етномузею Ангелів, та підбивають Петра, який вирушає на місце пригоди, ледь не вбивши його. Пан Баган — конкурент Петра, пропонує йому позбутись невигідної ділянки, але той відмовляється. Тоді Баган за допомогою банди авторитетного злодія Сича, помічника депутата, який колись займався рекетом і грабунками, викрадає Таню і везе її за кордон.

За справу береться Платон Ангел, який телефоном вказує доньці, щоб вона симулювала апендицит і лягла до лікарні, де працює старий знайомий Платона Микитовича. Але злодії викрадають Таню з лікарні й накачують її клофеліном. Тоді батько наздоганяє на машині Федора Ікарус, який везе «моделей» за кордон і звільняє Таню. Петро, який в цей час уже готовий був підписати договір з Баганом, заради порятунку сестри, дізнається про те, що відбулось, і йде геть від зловмисників.

Через деякий час мрія Платона Микитовича здійснилась: етнографічний музей побудовано і він має багато відвідувачів. Лікарка Клава розлучилась зі своїм чоловіком і тепер живе з Федором. Петро змінив місце роботи. Павлик реалізував грант на самостійний бізнес-проект в Англії і повернувся до родини. Сім'я Ангелів знову збирається докупи.

У ролях[ред. | ред. код]

Сім'я Ангелів[ред. | ред. код]

Інші персонажі[ред. | ред. код]

Сім'я Ангелів у спогадах[ред. | ред. код]

  • Андрій Самінін — Платон в молодості
  • Олена Гончарова — Уляна в молодості
  • Андрій Скільський — Петро в дитинстві
  • Оля Матковська — Таня в дитинстві
  • Іван Бенькалович — Павлик в дитинстві

Нагороди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]