Прапор Нідерландів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Нідерландів
Прапор Нідерландів
Використання
Пропорції 2:3
Затверджений 19 лютого 1937
Кольори
червоний
білий
синій
Тип державний
Приналежність Нідерланди

CMNS: Прапор Нідерландів у Вікісховищі

Прапор Нідерландів — державний прапор Королівства Нідерланди. Є полотнищем, що складається з трьох горизонтальних смуг червоного (верхня), білого (середня) і синього (нижня) кольорів. Відношення ширини прапора до довжини — 2:3.

Спочатку прапором республіки, офіційно затвердженим в 1599 році, став прапор принца Оранського з його родовими барвами: помаранчевим, білим і синім. Перед тим морські гези користувалися 6-9 смуговими прапорами з тим же поєднанням кольорів. Але в 1630 році, унаслідок революційних подій, помаранчева монархічна смуга була замінена на червону. Цей прапор зберігся як державний навіть після проголошення Нідерландів монархією в 1815 році.

Вважається, що заміна на прапорі помаранчевого кольору на червоний мала також практичне значення: помаранчевий колір на морських прапорах швидше вигоряє, ніж червоний. В дні свят помаранчевий вимпел королівської династії як і раніше піднімається над державним прапором[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Whitney, Smith. Flag of the Netherlands. Encyclopedia Britannica (англ.). Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 13 червня 2018. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.