Прапор Казахстану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державний прапор Казахстану
Державний прапор Казахстану
Використання
Пропорції 1:2
Затверджений 4 червня 1992
Кольори
блакитний
жовтий
Тип Державний
Приналежність Казахстан

CMNS: Державний прапор Казахстану у Вікісховищі

Дата прийняття: 4 червня 1992 року.

Державний прапор Казахстану являє собою прямокутне полотнище блакитного кольору з зображенням у його центрі сонця з 32 променями, під яким розташований орел з розправленими крилами. Біля древка — вертикальна смуга з національним орнаментом. Зображення сонця, променів, орла та орнаменту — кольору золота. Відношення ширини прапора до його довжини 1:2.

Однобарвність прапора — символ єдності Казахстану. Блакитний колір є традиційним для тюркських народів. На прапорі він означає нескінченність неба над усією землею і людьми, а також є символом загального добробуту, спокою, світу та єдності.

Сонце — джерело життя та енергії. Час визначається для кочівника рухом сонця. За законом геральдики, силует сонця є символом багатства і достатку.

Орел або беркут у світорозумінні кочівників займає особливе місце. Його зображення в гербах і прапорах народів і етнічних груп, що населяли Казахстан, має давню традицію. Мовою символіки силует орла означає державну владу, широту та прозорливість. Для степовиків це символ волі, незалежності, прагнення до мети, до висоти, політ у майбутнє. Водночас орел, маючи могутню силу, здатний дати гідну відсіч кожному, хто намагається перешкодити в досягненні майбутнього. Силует орла виник і від ідеї прагнення молодого суверенного Казахстану досягнути висот світової цивілізації.

Історичні прапори[ред. | ред. код]

Прапор Казахської РСР

У складі Радянського Союзу країна мала офіційну назву Казахська Радянська Соціалістична Республіка (Казахська РСР, КРСР), і використовувала радянську державну символіку.

Прапори, запропоновані в 1991[ред. | ред. код]

Прапори, запропоновані в 1992[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Гречило А. Символи нових незалежних держав [Казахстан, Киргизстан, Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан] // Пам’ятки України: Історія та культура. – 2001. – Ч. 4. – С. 134—141.
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]