Прапор Венесуели

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Боліваріанської Республіки Венесуела
Прапор Боліваріанської Республіки Венесуела
Використання
FIAV 011011.svg FIAV normal.svg
Пропорції 2:3
Затверджений 7 березня 2006
Кольори
Жовтий
Синій
Червоний
Тип Державний
Приналежність Венесуела

Commons-logo.svg Прапор Боліваріанської Республіки Венесуела у Вікісховищі

Більше 300 років Венесуела перебувала під іспанським пануванням. У 1797 році винила антиіспанська змова прихильників незалежності на чолі з Мануелем Гуалем і Хосе-Марія Еспаньєм під прапором з білої, синьої, червоної і жовтої горизонтальних смуг, що символізували білих, негрів, мулатів та індіанців. Хоча прихильники незалежності зазнали невдачі, кольори прапора (за винятком білої) використовувалися і в майбутньому в прапорах визвольного руху.

Творцем прапора, на основі якого в подальшому виникли прапори трьох держав — Венесуели, Колумбії і Еквадору, був видатний керівник південноамериканського визвольного руху Франсіско Міранда. Цей прапор з жовтої, синьої і червоної горизонтальних смуг вперше було піднято в 1806 році на кораблі «Леандр», на якому група добровольців на чолі з Мірандою вирушила з Нью-Йорка в Південну Америку. Жовта смуга символізувала багатий золотом та іншими корисними копалинами американський континент, червона — криваве панування Іспанії, синя — розділяючий їх Атлантичний океан. Це означало, що золота, багата і процвітаюча Латинська Америка буде вільна і відділена від кривавої Іспанії океаном. Під цим прапором була зроблена спроба проголошення незалежності в 1810 році, проголошені перша і друга Венесуельські республіки в 18111812 і 18131814 рр. Під цим же прапором армія Симона Болівара в 18161822 рр звільнила Венесуелу від іспанців, і вона остаточно здобула незалежність.

З 1817 року на синій смузі прапора з'являються 7 (в даний час — 8) зірок, які символізують 7 історичних провінцій країни: Каракас, Баринас, Барселона, Кумана, Маргарита, Мерида і Трухільйо. Розташування і кількість зірок було різним у різні періоди, але до початку XX століття вони найчастіше розташовувалися по колу з однією зіркою в центрі. Восьма зірка була введена в 2006 році з ініціативи президента Уго Чавеса і названа «Зіркою Болівара» на честь Симона Болівара. Крім того, восьма зірка символізує спірні території Гаяна-Ессекібо.

Історичні прапори[ред.ред. код]