Прапор Гондурасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Гондурасу
Прапор Гондурасу
Використання
FIAV 111110.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 27 січня 2022 року
Кольори
блакитний
білий
Тип Державний
Приналежність Гондурас

CMNS: Прапор Гондурасу у Вікісховищі
FIAV 000001.svg Знамено Флоту Гондурасу. Співвідношення сторін: 1:2

Прапор Гондурасу було ухвалено 9 січня 1866 року. За основу було взято прапор Федеративної Республіки Центральної Америки. 1823 року Гондурас приєднався до Об'єднаних Провінцій Центральної Америки і прийняв їхній прапор. 1866 його було змінено. В центрі було розміщено 5 блакитних зірок, які символізують 5 провінцій Центральної Америки. Кольори та розташування смуг залишилися тими ж, що і на прапорі Об'єднаних Провінцій Центральної Америки.

Прапор являє собою три горизонтальних смуги однакового розміру. Відношення довжини прапора до його ширини становить 2:1. Дві зовнішні блакитні смуги символізують Тихий океан та Карибське море. Внутрішня біла смуга символізує землю між океаном та Карибським морем, а також мир та процвітання її жителів. П'ять блакитних п'ятикутних зірок, розташованих посередині білої смуги у вигляді літери Х, символізують 5 країн колишньої Федаративної Республіки Центральної Америки (Сальвадор, Коста-Рику, Нікарагуа, Гватемалу та Гондурас) та надію, що ці країни можуть знову утворити єдину державу.

Цивільні судна та ті, що належать державі, ходять під державним прапором. Кораблі Флоту Гондурасу ходять під знаменем флоту, яке являє собою державний прапор, на якому замість п'яти зірок у центрі зображено державний герб країни над п'ятьма невеликими синіми зірками, розташованими у вигляді дуги.

В указі 1949 року було написано, що прапор має бути світло-блакитним. Але на практиці, в країні сім десятиліть використовувався синій прапор. Лише 27 січня 2022 року уряд на чолі з новообраною президенткою Сіомарою Кастро підняв світло-блакитні прапори.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]