Прапор Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Нової Зеландії
Прапор Нової Зеландії
Використання
FIAV 111010.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 24 березня 1904
Кольори
Синій
Червоний
Білий
Тип Державний
Приналежність Нова Зеландія

Commons-logo.svg Прапор Нової Зеландії у Вікісховищі

Прапор Нової Зеландії — один з офіційних символів Нової Зеландії. Офіційно затверджений 24 березня 1904. Прапор створений на основі прапора Великобританії. На прапорі зображені чотири червоні п'ятикутні зірки, які символізують географічне положення країни та зображують найяскравіші зірки сузір'я Південного Хреста. Прапор має три кольори: червоного (Pantone 186C), синього (Pantone 280C) та білого. Співвідношення сторін 1:2.

Перший варіант прапора Нової Зеландії, який був заснований на англійському синьому прапорі, прийняли у 1867 році, на підставі «Акту про захист колоніального флоту», який вимагав, щоб всі кораблі, що належать колоніальним урядам, несли синій прапор Королівських військово-морських сил з емблемою колонії. У Нової Зеландії в той період не було колоніальної емблеми або навіть герба, тому на синій прапор просто наклали літери NZ.

Існуючий прапор прийняли у 1869. Він спочатку використовувався лише на урядових кораблях, проте став національний прапор de facto на хвилі патріотизму під час другої бурської війни у 1902. Щоб припинити неясну ситуацію через різні варіанти прапора, уряд лібералів прийняв постанову про прапор та кодові сигнали, схвалену королем Едуардом VII 24 березня 1902, який оголошував цей прапор національним прапором Нової Зеландії.

Див. також[ред.ред. код]