Прапор Нової Зеландії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Нової Зеландії
Прапор Нової Зеландії
Використання
FIAV 111010.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 24 березня 1904
Кольори
темно-синій
червоний
білий
Тип Державний
Приналежність Нова Зеландія

CMNS: Прапор Нової Зеландії у Вікісховищі

Прапор Нової Зеландії — один з офіційних символів Нової Зеландії. Офіційно затверджений 24 березня 1904. Прапор створений на основі прапора Великої Британії. На прапорі зображені чотири червоні п'ятикутні зірки, які символізують географічне положення країни та зображують найяскравіші зірки сузір'я Південного Хреста. Прапор має три кольори: червоного (Pantone 186C), синього (Pantone 280C) та білого. Співвідношення сторін 1:2.

Перший варіант прапора Нової Зеландії, який був заснований на англійському синьому прапорі, прийняли у 1867 році, на підставі «Акту про захист колоніального флоту», який вимагав, щоб всі кораблі, що належать колоніальним урядам, несли синій прапор Королівських військово-морських сил з емблемою колонії. У Нової Зеландії в той період не було колоніальної емблеми або навіть герба, тому на синій прапор просто наклали літери NZ.

Існуючий прапор прийняли у 1869. Він спочатку використовувався лише на урядових кораблях, проте став національний прапор de facto на хвилі патріотизму під час другої бурської війни у 1902. Щоб припинити неясну ситуацію через різні варіанти прапора, уряд лібералів прийняв постанову про прапор та кодові сигнали, схвалену королем Едуардом VII 24 березня 1902, який оголошував цей прапор національним прапором Нової Зеландії.

Референдум щодо прапора у 2015—2016 рр[ред. | ред. код]

Один із варіантів нового державного прапора, який отримав найбільшу підтримку у першому турі референдуму 2015 року

У 2015 було ініційовано проведення референдуму щодо нового прапора країни (1-й тур референдуму провели 20 листопада — 11 грудня 2015).

Волевиявлення більшості учасників референдуму показало, що зображення у чорному, білому і синьому кольорах з ціатеєю сріблястою (вид папороті) в центрі композиції виграло референдум і може стати новим прапором країни.

У березні 2016 відбудеться ще одне голосування, на якому жителі або затвердять новий прапор, або вирішать залишатися зі старим[1].

Автором дизайну нового державного прапора став архітектор Кайл Локвуд[1] (англ. Kyle Lockwood).

Рішення обрати для країни новий прапор підтримав прем'єр-міністр.

За словами пана Кея, нинішній прапор надто схожий на австралійський. До того ж, на його думку, настав час прибрати зі стяга зображення британського прапора[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]