Прапор Сент-Люсії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Сент-Люсії
Прапор Сент-Люсії
Використання
Пропорції 1:2
Затверджений 22 лютого 2002
Кольори
блакитний
золотий
чорний
білий
Тип Державний
Приналежність Сент-Люсія

CMNS: Прапор Сент-Люсії у Вікісховищі

Прапор Сент-Люсії — один з офіційних символів Сент-Люсії. Офіційно затверджений 22 лютого 2002 року. Співвідношення сторін прапора 1:2.

Прапор Сент-Люсії представлений прямокутним полотном блакитного кольору на якому зображено дві трикутні фігури золотого та чорного кольору. Це символізує острів посередині Карибського моря. Блакитний колір символ вірності, а два трикутники — гори вулканічного масиву Пітон (Грос-Пітон і Пті-Пітон), які є символами Сент-Люсії. Золотий трикутник символізує сонце, чорний трикутник з білою стрічкою по боках — мирне співіснування чорної та білої раси, які працюють та живуть у єдності.

Дизайн[ред. | ред. код]

Зображення Пітонів, двох конічних вулканічних скель, стилізованих під два центральні трикутники прапора, 1903 року.

Кольори та символи прапора мають культурне, політичне та регіональне значення. Блакитний уособлює небо і море,[1] зокрема Атлантичний океан і Карибське море, які оточують країну.[2] Чорний та білий натякає на гармонійні стосунки між чорними та білими расами. Жовтий колір символізує сонячне світло,[2]також процвітання.[1] Трикутники представляють Пітони,[3]які являють собою подвійні вулканічні конуси, розташовані в південно-західній частині острова і єдність;[2]Ґрос-Пітон та Петіт-Пітон є національним символом Сент-Люсії.[1]
Конструкція прапора Сент-Люсії

Історичні прапори[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Saint Lucia. The World Factbook. CIA. Процитовано 26 вересня 2014. 
  2. а б в Smith, Whitney (26 червня 2014). «Flag of Saint Lucia». Encyclopædia Britannica. https://www.britannica.com/topic/flag-of-Saint-Lucia. Процитовано 18 липня 2021. 
  3. Complete Flags of the World. Penguin. 6 січня 2009. с. 36. ISBN 9780756654863. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]