Прапор Таджикистану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Таджикистану
Прапор Таджикистану
Використання
Пропорції 1:2
Затверджений 25 листопада 1992 року
Кольори
червоний
білий
зелений
Приналежність Таджикистан

CMNS: Прапор Таджикистану у Вікісховищі

Державний прапор Таджикистану являє собою прямокутне полотнище, що складається з трьох горизонтально розташованих кольорових смуг: верхньої смуги червоного кольору, що займає 2/7 прапора і рівної їй по ширині нижньої смуги зеленого кольору, а також середньої білої смуги, що становить півтори ширини бічних смуг (3/7 прапора). На білій смузі на відстані половини довжини полотнища від древка зображена золотом стилізована корона і півколо із семи зірок над нею. Відношення ширини прапора до довжини 1:2.

Зелена смуга символізує долини, яких у республіці дуже мало — 7 % території (іншу територію займають гори). Біла смуга — це колір головного багатства республіки — бавовни, а також колір снігу і льоду у високих горах. Червоний колір — це колір єднання республіки і братерства з іншими народами світу.

Історичні прапори[ред. | ред. код]

Після проголошення незалежності Таджикистану у 1991-1992 роках використовувався прапор Таджицької РСР, але без радянських символів (зірки та серпа з молотом).

У складі Радянського Союзу країна мала офіційну назву Таджицька Радянська Соціалістична Республіка (Таджицька РСР), і використовувала радянську державну символіку.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Гречило А. Символи нових незалежних держав [Казахстан, Киргизстан, Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан] // Пам’ятки України: Історія та культура. – 2001. – Ч. 4. – С. 134—141.
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]