Прапор Парагваю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Республіки Парагвай
Прапор Республіки Парагвай
Використання
Пропорції 11:20
Затверджений 16 вересня 1968 року
Кольори
червоний
синій
Тип Державний
Приналежність Парагвай

CMNS: Прапор Республіки Парагвай у Вікісховищі

Прапор Парагваю був прийнятий в 1842 році і складається з трьох горизонтальних смуг, забарвлених у червоний, білий і синій кольори. Кольори були взяті з французького триколора — символу звільнення. Прапор має різні емблеми на лицевій і зворотній стороні. Вид, пропорції прапора й емблеми, поміщені на прапор, змінювалися з часом. Він був переглянутий у 2013 році, щоб повернути прапор до його оригінального дизайну, прийнятого в 1842 році. Співвідношення сторін — 11:20.

Символіка[ред. | ред. код]

Система символів прапора щедра до парагвайського народу. Червоний колір символізує патріотизм, сміливість, доблесть, рівність і справедливість; білий — чистоту ідей, стійкість, мир і єдність; синій — спокій, любов, знання, почуття реальності і свободу.

Парагвай — єдина країна світу, прапор якої має різні емблеми на лицьовій і зворотній стороні (і одна з двох, поруч з Саудівською Аравією, у яких взагалі розрізняється малюнок двох сторін). З 1990 року на лицьовій стороні зображений національний герб — жовта п'ятипроменева зірка на білому диску, облямована вінком і словами «Republica del Paraguay». На зворотному боці зображено печатку казначейства Парагваю — символ захисту свободи — зображення лева, який охороняє червоний вінок свободи.

День Прапора в Парагваї відзначається 14 серпня.

Історичні прапори[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]