Прапор Ірану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Ірану
Прапор Ірану
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції 4:7
Затверджений 29 липня 1980
Кольори
зелений
білий
червоний
Тип Державний
Приналежність Іран

CMNS: Прапор Ірану у Вікісховищі

Прапор Ірану — один з офіційних символів Ірану. Офіційно затверджений 29 липня 1980 року і відображає зміни, які відбулись у країні після Ісламської революції.

Прапор складається з трьох однакових за розміром стрічок — зеленої, білої та червоної. Зелений колір символізує родючість, порядок та радість, білий — мир, червоний — мужність та пролиту на війні кров. Ці кольори існують на прапорі Ірану з 20 століття, проте у центрі був зображений лев із мечем, символ стародавньої Персії. Після Ісламської революції лев був замінений на слово «Аллах». Воно складається з чотирьох півмісяців із мечем посередині. Крім цього, у зелену та червону стрічки куфічними літерами 22 рази вписаний вираз «Аллах Акбар» (Бог великий). Це посилання на Ісламську революцію, яка відбулась на 22 день 11 місяця згідно з іранським календарем.

Композиція кольорів відповідає прапору Таджикистану, що обумовлено етнічною, культурною та мовною близькістю двох народів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]