Прапор Куби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Куби
Прапор Куби
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 20 травня 1902
Кольори
синій
білий
червоний
Тип Державний
Приналежність Куба

CMNS: Прапор Куби у Вікісховищі

Прапор Куби — один з офіційних символів Куби. Офіційно затверджений 20 травня 1902 року після проголошення незалежності від США. Співвідношення сторін прапора 1:2.

Технічний малюнок прапора Куби

Прапор являє собою прямокутне полотнище, розділене на 5 рівних синіх та білих смуг. У держака розміщений червоний рівносторонній трикутник на якому розміщена біла п'ятикутна зірка. Згідно з офіційною інформацією три синіх стрічки символізують три частини на які Куба була поділена іспанцями. Дві білі стрічки — прагнення до незалежності. Рівносторонній трикутник — рівність, братерство та свобода, а червоний колір на ньому — кров, яка була пролита за незалежність острову. Біла зірка символізує свободу.

Прапор, який використовується парламентом Куби

Історія[ред. | ред. код]

Вперше прапор з'явився у червні 1848 року і був розроблений головним редактором «La Verdad» (з ісп. «Правда») Мігелем Толоном і генералом Нарсісо Лопесом. Вперше прапор був піднятий 19 травня 1850 року під час невдалої спроби випровадження іспанців з острова.

Історія кубинського прапора[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.