Прапор Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії
Використання
Пропорції11:18
Затверджений1 травня 1918
Кольори
синій
білий
ТипДержавний
ПриналежністьФінляндія

CMNS: Прапор Фінляндії у Вікісховищі
Національний прапор Фінляндії
Державний прапор, використовується урядом Фінляндії
Державний прапор з роздвоєним кінцем. Військовий прапор Фінляндії
Президентський штандарт

Пра́пор Фінля́ндії — один з офіційних символів Фінлянлії. Являє собою прямокутне полотнище білого кольору з синім скандинавським хрестом.

Від XVII століття до 1809 року Фінляндія була частиною Швеції. Після здобуття незалежності був затверджений національний прапор за зразком шведського. Подібні прапори були введені в обіг у фінських яхт-клубах більш ніж на пів століття раніше, коли Фінляндія входила в склад Російської імперії. Перший яхт-клуб був заснований 1861 року в Гельсінкі. Він затвердив білий прапор із синім хрестом і гербом своєї кантони. Інші яхт-клуби наслідували йому, узявши за основу біле поле з синім хрестом, але з гербами відповідних кантон. Перший, хто в 1862 року запропонував зробити білий і блакитний національними кольорами Фінляндії, був поет Захаріас Топеліус.

Після здобуття Фінляндією незалежності 6 грудня 1917 оголошено конкурс на створення національного прапора. Представлено кілька проєктів. Основними кольорами мали бути або червоний і жовтий (кольори національного герба Фінляндії) або білий і блакитний. До остаточного затвердження прапора тимчасово вживали червоне полотнище з зображенням золотого (жовтого) лева національного герба Фінляндії.

1 травня 1918 затверджено сучасний варіант прапора[1].

Відтоді 1 травня у Фінляндії святкується День Прапора.

Конструкція прапора

[ред. | ред. код]
Конструкція прапора
Конструкція прапора 

Див. також

[ред. | ред. код]


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Finland. flagspot.net. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 18 липня 2017.

Література

[ред. | ред. код]
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання

[ред. | ред. код]