Прапор Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії
Використання
FIAV 100100.svg FIAV normal.svg
Пропорції 11:18
Затверджений 1 травня 1918
Кольори
синій
білий
Тип Державний
Приналежність Фінляндія

CMNS: Прапор Фінляндії у Вікісховищі
FIAV 100100.svg Національний прапор Фінляндії
FIAV 010010.svg Державний прапор, використовується урядом Фінляндії
FIAV 001001.svg Державний прапор з роздвоєним кінцем. Військовий прапор Фінляндії

Прапор Фінляндії — державний прапор Фінляндії. Один з офіційних символів Фінської держави, і являє собою прямокутне полотнище білого кольору з синім скандинавським хрестом.

З XVII століття до 1809 року Фінляндія була частиною Швеції. Після здобуття незалежності був затверджений національний прапор за зразком шведського. Подібні прапори були введені в обіг фінськими яхт-клубами більш ніж на півстолітті раніше, коли Фінляндія входила до складу Російської імперії. Перший яхт-клуб був заснований в 1861 році в Гельсінкі, він і затвердив білий прапор із синім хрестом і гербом своєї кантони. Інші яхт-клуби наслідували, узявши за основу біле поле з синім хрестом, але з гербами відповідних кантон. Перший, хто запропонував зробити білий і блакитний національними кольорами Фінляндії в 1862 році, був поет Захаріас Топеліус.

Після здобуття Фінляндією незалежності 6 грудня 1917, було оголошено конкурс на створення національного прапора. Було представлено декілька проектів. Основними кольорами мали бути або червоний і жовтий(кольори національного герба Фінляндії) або білий та блакитний. До остаточного затвердження прапора тимчасово вживали червоне полотнище із зображенням золотого (жовтого) лева національного герба Фінляндії.

1 травня 1918 було затверджено сучасний варіант прапора[1].

З цього часу 1 травня у Фінляндії святкується День Прапора.

Див. також[ред. | ред. код]


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Finland. flagspot.net. Процитовано 2017-07-18. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]