Сеймур Скіннер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж мультфільму
Сеймур Скіннер
Seymour Skinner
Стать чоловіча
Вперше з'явився Simpsons Roasting on an Open Fire
Озвучення Гаррі Шірер (оригінальне)
Юрій Коваленко (українське)
Вік 50
Колір волосся сиве
Робота директор Спрінгфілдської початкової школи
Родичі Мати: Аґнес Скіннер
Батько: Шелдон

Сеймур Скіннер (англ. Seymour Skinner) — один з вигаданих персонажів мультсеріалу Сімпсони, директор Спрінгфілдської початкової школи, де вчаться Барт і Ліса Сімпсон. Його справжнє ім'я Армен Танзарян — після служби у В'єтнамі він став директором школи у Спрінгфілді. Незважаючи на нестачу фінансування для школи, він намагається вчити своїх учнів, але вони його не слухаються та глузують з нього. Його мати — Агнес Скіннер повсюди ходить з ним, а він за нею піклується. Директор Скіннер є дещо стереотипним образом бюрократа від освіти.

Персонаж[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

Персонаж Сеймура Скіннера був задуманий Метом Ґрейнінґом як пародія на директора його власної школи. Ім'я Скіннера було запозичено від прізвища відомого американського психолога Берреса Фредеріка Скіннера.

Історія його появи в серіалі дещо заплутана. Скіннер з'явився у першому епізоді, але його власна історія розкривається значно пізніше, коли стає відомо, що його справжнє ім'я Армен Танзарян. Згідно з цим сюжетом, він народився і виріс у Кепітал-Сіті, був хуліганом аж поки не пішов у армію, де й зустрів справжнього Сеймура Скіннера, якого вважав своїм наставником. Під час війни відчуваючи провину за загибель сержанта Скіннера у В'єтнамі він повертається під його ім'ям до Спрінгфілду і його матері Аґнес. Щоб виконати передсмертне бажання свого наставника він стає директором школи, а Аґнес приймає його за власного сина. Коли в епізоді The Principal and the Pauper його справжня історія розкривається і справжнім чудом врятований сержант Скіннер повертається до Спрінгфілду навіть його мати відмовляється від нього і вважає Тамзаріана кращим. Коли справжнього Скіннера виганяють зі Спрінгфілду, суддя Снайдер присуджує законно повернути Тамзаряну ім'я Скіннера під яким він і залишається у Спрінгфілді.

Персональні якості[ред. | ред. код]

Персонаж Скіннера має декілька суперечливих персональних рис характеру. Він водночас суворий вчитель і директор, який намагається підтримувати дисципліну в школі та слабовільна людина, яка постійно боїться шкільного інспектора Чалмерза і свою власну матір Аґнес Скіннер. Він є об'єктом витівок Барта та зневажання з боку вчителів та учнів. Барт часто малює карикатури на нього по всьому місту.

Скіннер також зображений, як один з зарозумних, начитаних та інтелігентних жителів Спрінгфілду. У багатьох фантазіях персонажів серіалу Скіннера карають за його зарозумність, зокрема спалюють як єретика за визнання, що Земля обертається. Він також належав до кола інтелігентів Спрінгфілду разом з Лісою, до яких тимчасово перейшла влада в місті під час втечі мера Квімбі.

Іншим комічним моментом серіалу є стосунки Скіннера з його матір'ю Аґнес Скіннер, яка відноситься до нього як до маленького хлопця. Вона не тільки майже завжди з'являється разом з ним поза школою, але й постійно критикує його і вказує йому що робити. Скіннер погодився не тільки жити під її дахом, але й виплачувати їй з власної зарплати гроші за всю їжу, яку він ніби з'їв у дитинстві. Незважаючи ні на що, Скіннер не здатний сказати ні матері, або шкільному інспекторові Чалмерсу і зображений як безвольна, піддатлива людина.

Робота в спрінгфілдській школі[ред. | ред. код]

Як педагог Скіннер не має великого успіху у Спрінгфілдьській початковій школі не тільки завдяки витівкам Барта, але й тому що він сам безвольний і нерішучий. Зокрема, він не тільки майже ніколи не здатний контролювати поведінку Барта, він також не знає про хуліганів в школі та вдається до підлого та шахрайства аби забезпечити необхідне фінансування. Як директор Скіннер також невдало керує своїм викладацьким колективом, який навіть вдався до страйку. Некомпетентність Скіннера та безлад в школі досягли такого рівня, що його навіть тимчасово було звільнено і на його місце призначено Неда Фландерса. В багатьох своїх рішеннях Скіннер покладається на думки інших, зокрема шкільного інспектора Чалмерса, власної матері та навіть Ліси Сімпсон.

Приватне життя[ред. | ред. код]

В серіалі Скіннер зображений як класичний старий парубок. Попри це, за сюжетом він залицявся спочатку до Паті Був'є, а пізніше і до вчительки Барта Едни Крабапель з якою у нього був роман і з якою він навіть заручився. Історія кохання Скіннера і пані Крабапель стає однією з центральних у серіалі. Окрім історії з зарученням постійні натяки на їх відносини з'являються у багатьох епізодах. Однак завдяки нерішучості Скіннера Крабапель впадає в розпач і їх стосунки заходять у глухий кут. Незважаючи на невизначеність стосунків між ними, Скіннер ревнує вчительку до інших кавалерів, проте все одно залишається з матір'ю. Вольова жінка Аґнес Скіннер примушує його брати її на танці замість інших жінок і навіть не дозволяє вести у вальсі, оскільки, на її думку, Скіннер не здатний бути лідером навіть там.

Джерела[ред. | ред. код]