Гомер Сімпсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж Сімпсонів
Homer Simpson 2006.png
Гомі
Стать чоловіча
Зріст 1 м 83 см (з волоссям 190 см[1])
Група крові I[2]
Вік 38-39
Написання правша[3]
Вага 108—135 кг (варіюється)
Волосся майже відсутнє (у молодості був шатеном)
Робота інспектор з безпеки на АЕС[4]
Родичі дружина — Мардж, екс-дружина Ембер (померла у віці 42 років), діти — Барт, Ліса, Меггі, батьки — Ейб — батько, Мона  — матір, брат — Герб, сестра — Еббі
Улюблена страва пончики, смажені реберця, шоколад з салом
Улюблений напій пиво «Кнур»
Улюблений фільм «Кінг-Конг»
Транспорт Рожевий Форд Седан
Політична позиція підтримує демократів[5]
Вперше з'явився На добраніч, Сімпсони смажать на відкритому вогні
Озвучує Ден Кастеланета,
Євген Малуха — у серіях,
Микола Луценко у фільмі

Гомер Джей Сімпсон (англ. Homer Jay Simpson) — один із головних героїв мультсеріалу «Сімпсони». Гомер — грубий і неввічливий батько родини, він має очевидні вади: товстий, лисий і не дуже розумний. Нерідко він поводиться як блазень, абсурдно, егоїстично і нетактовно, але все ж лишається симпатичним.

Гомер має трьох дітей: Барта, Лісу і Меґґі. Працює на Спрингфілдській атомній електростанції інспектором з безпеки. Гомер дуже лінивий і багато п'є.

За декілька років він перетворився на культового персонажа у США та багатьох інших країнах світу, в тому числі й в Україні.

В Україні мультсеріал транслюється на ефірному цифровому телебаченні Т2.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Створення[ред. | ред. код]

Творець «Сімпсонів» Мет Ґрейнінґ вигадав Гомера у 1986 році разом з іншими членами його родини та показав свої малюнки продюсеру Джеймсу Бруксу. Ідея Бруксу сподобалася. Перші серії-короткометражки на «Шоу Трейсі Ульман» почали виходити з 19 квітня 1987 року. Перша серія за участю Гомера зветься «На добраніч». Гомер — головний герой шоу, з'являється у кожному епізоді без винятку, де зазвичай відіграє в епізоді значну роль.

Мет назвав Гомера, як і решту родини, на основі імен членів своєї родини, в честь свого батька Гомера Грейнінга.

Протягом перших сезонів вигляд Гомера значно еволюціонував: удосконалювалися риси його обличчя, одяг та зовнішність. З 6-7 сезонів Гомер майже не змінюється до теперішніх серій.

Перше вдушення Барта Гомером у короткометражці 1987 року

Ініціали Гомера «Дж» є таємницею протягом перших сезонів серіалу, згодом виявляється, що ініціали повністю пишуться як «Джей». Отже, Гомер навіть за незнання "другого" імені правильно його вимовляв. Друге ім'я Гомера розкривається у 10 сезоні.[6], коли Гомер вирішує стати хіпі. «Дж» — відсилання до героїв мультсеріалу «The Rocky and Bullwinkle Show» Bullwinkle J. Moose та Rocket J. Squirrel.

Світ Сімпсонів існує у «стійкому» часі, де герої абсолютно не старіють, хоч роки змінюються[7]. Так, у природному часі Гомеру мало б бути вже 58, але аж ніяк не 38 років.

Озвучує Гомера Ден Кастелланета. Його голос не схожий на голос Гомера і тому він притискає шию до підборіддя, щоб говорити голосом Гомера[8]. Гомер зробив популярним вигук «Д'оу!»

(англ. D'oh!) — вигадка Дена Кастелланета, навіть зафіксована Оксфордським словником англійської мови.

Згідно з творцем «Сімпсонів» Метом Ґрейнінґом, аналогом Гомера у серіалі «Футурама» є персонаж Бендер. Робот Бендер — відомий курець, алкоголік та лихослов.[9].

Характерні жарти серіалу зароджуються ще у короткометражках — наприклад, вигук Гомера «Д'оу!» або вдушення Барта через різні провини, або і зовсім незначні дрібниці.


Опис[ред. | ред. код]

Вік Гомера — 36—39 (в різних сезонах), і протягом останніх 9-10 років він працює інспектором безпеки на Спрінґфілдській атомній електростанції, в секторі 7G, хоча там він з'являється дуже рідко, а якщо це і трапляється, то вся його «робота» зводиться до дрімання і поїдання пончиків. Велику частину вільного часу він проводить в таверні Мо. Вдома його часто можна застати за бездумним переглядом телепрограм, і їсть Гомер під час перегляду висококалорійні закуски — шоколад, чипси та улюблене пиво «Кнур».

Ледар і ненажера, Гомер надзвичайно дурний (нібито через те, що в дитинстві застромив собі в ніс цілий олівець, який пошкодив йому мозок), але іноді у ньому проявляються гуманні почуття.

Стиль одягу Гомера простий: одягається в білу сорочку й сині штани (на роботі зав'язує краватку), а вночі — у блакитну піжаму.

Вік[ред. | ред. код]

Вік Гомера не є чітко визначеним і міняється від серії до серії. Так, у серії «Ліса королева краси» (4 сезон 4 серія), Гомер каже, що має 36 років, хоча міг і збрехати, що скоріше всього так і є, тобто він старший і має, мабуть, 38 років. У 8 сезоні неодноразово зазначається, що він має 38 років. А у серії «Чаклун вічнозеленого бульвару» (10 сезон 2 серія) йому виповнюється 39 років. У 13 серії 18 сезону в епізоді «Спрингфілд росте» Деклан Десмонд знімає життя Гомера у 8, 16, 24, 32 і 40 років. Хоча, можливо, він помилився з віком Гомера, бо коли Десмонд каже, що Гомеру 40, той злиться і душить Деклана. Але у 20 та 21 сезонах Гомер каже, що має 38 років. Хоча, можливо, він бреше і йому 39, бо коли він народився невідомо. Відомо, що Гомер із Мардж зустрівся у 1974 році, напередодні шкільного балу, тобто коли обом було 18 років, отже вони народилися у 1956. Проте, цілком можливо, що Гомер мав 19 років, може його якось залишали на другий рік, тобто народився 1955. Ліса народилася у 1984[10], а в останніх серіях їй 9 років, тобто вік Сімпсонів треба рахувати на момент 1993, а 1993-1955=38. Отже, Гомеру 38 років у перших серіях і 39 років у останніх серіях.

Вага[ред. | ред. код]

В серії «Містер і місис Сімпсон» Бернс каже, що Гомер важить 109 кг. А у серії «Ліса королева краси» Гомер зазначає, що він має 36 років і важить (thirty-six and two thirdy-nine) 239 фунтів тобто 108.4 кг.

Біографія[ред. | ред. код]

Дитинство[ред. | ред. код]

Ферма, на якій виріс Гомер

Гомер народився в Спринґфілді в сім'ї Мони та Абрахама (Ейба) Сімпсонів приблизно на початку травня[11] 1955-го року, за знаком зодіаку Телець[12].

Гомер зі своїми друзями, Карлом і Ленні, у віці 12 років

Щодо народження Гомера існують певні розбіжності. У зрілому віці Гомер знаходить газету, на якій публікується його знімок після народження[13]; стверджується, що Гомер народився аномально товстим і великим, у спогадах Ейба, Гомер народився у Шелбівільському пологовому будинку і нічим особливим не вирізнявся серед інших новонароджених, лише у 2 день життя зумів вкрасти та з'їсти піцу зі стола лікаря. Мама Гомера, Мона Сімпсон, стверджувала, що народила Гомера узагалі без допомоги лікарів. Батьком Гомера міг бути й Мейсон Фейрбенкс, коханець його матері, але пізніше шляхом проведення ДНК-тесту підтвердилося батьківство Ейба (про це детально розповідається в серії «Плутанина з батьківством Гомера»).

У 4-річному віці Гомер побував на найбільшому зібранні хіпі у Гай-Ешбрі, а у 5 років він їздив з мамою і татом на фестиваль у Вудстоку. Ще тоді Гомер хотів стати хіпі й танцював перед усіма голий у калюжі, за що був покараний Ейбом. Вже у зрілому віці 38 років у Гомера вже починає більш помітно проявлятися ексгібіціонізм.[14]

У середині 60-х його мати пішла з родини через конфлікт із законом і батько ростив Гомера один, не приділяючи йому достатньої уваги. Можна сказати, основним вихователем хлопчика був телевізор. Ейб постійно поїв малого Гомера пивом, як снодійним. Батько давав йому пиво до тих пір, коли він врізався на іграшковому автомобілі в дерево, після чого Гомер і його друг Барні Ґамбл обіцяли один одному більше не пити.

Ще маленьким хлопчиком у віці 10 років він познайомився в таборі зі своєю майбутньою дружиною Мардж і вперше її поцілував. Але знайомство обірвалося: у таборі Гомер впав в річку і його випадково винесло в спеціальний табір для товстих дітей, де його прийняли за свого.[15]

Гомер з самого дитинства дружив з Карлом Карлсоном, Ленні Леонардом, Барні Ґамблом і Мо Сізлаком.

Гомер тримає труп Вейлона Смізерса старшого

У віці 12 років Гомер зазнав сильного потрясіння, коли випадково у водоймищі попав на труп. Цей випадок він пригадав тільки через багато років, після сеансу гіпнозу (цій події присвячена серія «Роки болю»).

Граючись Гомер засунув у носа 20 фломастерів, один з яких не виліз через рот. Це зробило Гомера тупим на усе подальше життя. У серії «ГОМЕР» в лікарні доктор Гібберт побачив на рентгені цей фломастер. Коли його дістали Гомер став розумним, але…йому це не сподобалось і він попросив Мо (який виявився хірургом-аматором) вставити його назад. Причина тупості Гомера може бути й інша, адже на Гомера міг подіяти «ген Сімпсонів», що притримав розвиток Гомера з 12 до 15 років. Невідомо, чи існує так званий ген Сімпсонів, проте на тупість Гомера міг вплинути фломастер у мозку, або те, що Гомер побачив напівз'їдений труп.

Юність[ред. | ред. код]

Найважливішою подією в житті Гомера була його повторна зустріч з Мардж в старших класах (вони не впізнали одне одного). До цього він проводив майже весь час байдикуючи та напиваючись, але зустрівши Мардж в кімнаті для покарань став намагатися справити на неї враження. Проте, він розсердив її тим, що попросив її про уроки французької, які йому насправді були не потрібні, і дівчина даремно згаяла свій час.

Після школи Гомер працював на гольфовому майданчику (крутив жорна млина, через який треба було перекинути м'яч, причому робив це дуже швидко). На цьому ж полі, вони з Мардж зачали свою першу дитину Барта. Одружилися вони в невеликій капличці при казино на межі штату, весілля святкували удвох на пустельній стоянці для вантажівок, а залишок ночі провели на різних диванах в будинку батьків Мардж (про це оповідає серія «Я одружений з Мардж»). До народження Барта Гомер зрозумів, що не здатний прогодувати сім'ю і, втомившись від постійних нарікань Петі й Сельми, пішов з дому на пошуки роботи. Після невдалої спроби влаштуватися на Спрінґфілдську АЕС він працював в мексиканській забігайлівці, а Мардж сумувала за ним. Врешті-решт їй вдалося відшукати чоловіка, а він все ж таки одержав скромну посаду на атомній станції.

Після одруження[ред. | ред. код]

Коли Мардж була вагітна Лізою, на гроші свого батька Гомер купив будинок на Вічнозеленому бульварі. Через деякий час йому вдалося зібрати достатньо грошей, щоб піти з АЕС і влаштуватися на роботу в боулінг, але народилася Меґґі, і щоб забезпечити сім'ю, Гомер повернувся на стару роботу. У серії «Одіссея Гомера» він одержує підвищення — стає інспектором з безпеки.

Професії Гомера[ред. | ред. код]

Попри те, що Гомер працює інспектором безпеки на АЕС, в багатьох серіях він пробує себе в нових галузях (наприклад працівником боулінг-клубу Барні, або посудомийником в грецькому кафе). Переважно досягає в них успіху, проте, з різних причин полишає і повертається на атомну електростанцію. У перших 428 епізодах він встиг змінити 188 професій.

Стосунки з оточуючими[ред. | ред. код]

Сім'я[ред. | ред. код]

Барт[ред. | ред. код]

Гомер надзвичайно поганий батько, і це сприяло перетворенню Барта на простого хулігана. Стосунки з Бартом у Гомера не найкращі — вони майже ніколи не знаходять спільної мови, постійно сваряться і б'ються. Після частих конфліктів один з них майже завжди отримує травми, частіше це Гомер, над яким Барт іноді занадто знущально жартує, проте і Барт потрапляє до лікарні після бійки з Гомером. Жарти Барта над Гомером не сильно жорстокі, проте часто Барт «перегинає палицю». Наприклад, скориставшись постійно нервовою поведінкою Гомера, Барт малює мультики показуючи злість Гомера і називає короткометражки «Тато Злий» (серія «Я Жовтий і Злий»).

Також характерні риси їхніх відносин — постійне удушення Барта Гомером з характерним криком «Ах ти ж!!!» (англ. You little...!, рос. Ты, маленький...!.[16] Перше вдушення Барта відбулося ще у короткометражках Шоу Трейсі Ульман, у 1987 році. Жарт глядачам сподобався і його вирішили зробити постійним. Гомер починає душити Барта з раннього дитинства, і Барт у віці 10 років відчуває силу Гомера принаймні наполовину, адже Гомер стверджує: «Я душу Барта з любов'ю», а потім Гомер починає душити Барта усе сильніше з кожною серією у 17 сезоні[17] Барт каже, що йому боляче ковтати, і що він задихається — після чергового вдушення.

Під час вдушення, спершу Барт просто відкриває рот, щоб вдихати повітря, потім вже намагається дати здачі Гомеру. Гомер теж придумує нові способи, як душити Барта — наприклад душить телефонним кабелем, шарфом, дротом для телевізора, а Барт намагається вдарити Гомера телефонною трубкою або палицею. У серії «Секрети успішного шлюбу», після того, як Барт каже, що Гомер сам примушував його викидати пошту з будинку пристарілих в озеро, Гомер б'ється в конвульсіях і починає сильно душити Барта. Одного разу у 16 сезоні, у серії «Такими ми не були» Гомер забуває душити Барта і каже: «Що я забув, а-а так… Ах ти ж!!!». Також у 16 сезоні, коли Барт розсварює Гомера і Мардж (підкладає ліфчик Мардж до спальні Кірка ван Гутена), Гомер і Барт падають з водоспаду, коли раптом Барт зізнається то Гомер вигукує «Во ах ти ж падло!» і душить Барта, що призводить до падіння з водоспаду. Це була перша фраза Гомера, коли він додавав щось після свого «Ах ти ж!». Душить Гомер не тільки Барта — під руки Гомера також попадали цілком дорослі люди: Гіл Гандерсон, Деклан Десмонд (після того, як сказав Гомеру, що Гомерові 40 років, хоча потім вік Гомера змінили знову на 39 потім на 38), Бернс, Вейлон Смізерс, Луїджі Різото, Ліса Сімпсон і Снейк Джейлберд (під час бійки у серії "Кусюче Маклерство").

І хоч стосунки Барта і Гомера далеко не ідеальні, вони досить часто діють разом. Під час значних подорожей Гомер і Барт часто рятують один одного, хоча іноді й підставляють. При серйозних травмах одного з них усі жарти одразу забуваються і Гомер з Бартом борються за життя травмованого одного з них. Також Барт з Гомером заснували Новий Спрингфілд, їздили на АЕС добувати плутоній, їздили на збори анонімних алкоголіків разом, часто провертали різні афери. Крім цього, Гомер ніколи не карає Барта, а і сам часто долучається до сумнівних справ свого сина. Гомер не вважає Барта хуліганом і лише злегка сварить його «з-під палиці» Мардж, яка вміє нормально виховувати дітей.

Мардж[ред. | ред. код]

Мардж — вірна і віддана тридцятисемирічна дружина Гомера, в одному з епізодів Гомер називає її «рідною душею»[18]. І через примхи Гомера, Мардж завжди має проблеми — адже робить по дому лише Мардж, а від Гомера, за її словами «і узагалі користі немає — лише суцільне споживацтво». Без Мардж Гомер майже нічого не вміє — у серії «Маленька велика Мама», де Мардж ламає ногу і Ліса стає головною у родині, Гомер, абсолютно не приховуючи, каже що Мардж ще й вдягає його.

Мардж пробачає Гомерові, коли він забуває про подарунок на Новий Рік

У багатьох серіях також видно, що Гомер ніскільки не розбирається у виборі одягу, хоча іноді здатний підбирати гарне вбрання. На похороні Мод Фландерс Гомер хоче вдягнути святковий, а не траурний піджак, і Мардж в останню секунду рятує сім'ю від сорому перед іншими людьми. Також Гомер абсолютно не витрачає гроші на дружину, Мардж порахувала, що Гомер за 2 роки витрачає на Мардж менше, ніж на тимчасові татуювання. Усі конфлікти з Мардж відбуваються через постійну недбалість і байдуже відношення Гомера до інших. У серії «Мілгаус тут більше не живе», Гомер забуває 11 річницю шлюбу з Мардж і починає жебракувати на вулиці (а це Гомер вміє робити професійно) під іменем «Слинявий Макді» і купує Мардж дорогі подарунки, проте вона згодом дізнається спосіб заробітку Гомера.

Дуже часто сварки Гомера і Мардж закінчуються вигнанням Гомера або Мардж на вулицю. Коли Гомер прожив сам лише день на вулиці у серії «Секрети успішного шлюбу», то Гомер знищує свій одяг за кілька годин. У серії «Маленький сирота Мілгаус» (сезон 16), Гомер живе у парку, і до того ж прекрасно себе там почуває. Часто Мардж марно намагається довести Гомерові неправоту його дій, проте Гомерові начхати на її почуття, наприклад коли вони зустрічаються для примирення, то Гомер питає: «Де моє відро з салатом?!» або під час вигнання у парк він питає: «Де мої аліменти?». Також Гомер часто не розуміє поради психологів стосовно його шлюбу — у серії «Моє весілля з жирним диваком» Гомер стверджує: «Ти ж сама просиш добити наш шлюб!», на що Мардж каже: «Врятувати, а не добити!». Гомер вміє робити Мардж хороші подарунки — він ховає оркестр у шафі, купує алмази на зароблені жебракуванням гроші та багато іншого, хоча усе це Гомер робить тільки після нагадування, наприклад увесь час забуває дарувати подарунок Мардж на Різдво, на її день народження, на день Подяки тощо.

Розводився Гомер з Мардж лише таємно, але цілком офіційно, наразі двічі — у серії «Розділений Мілгаус», а також у серії «Моє весілля з жирним диваком» заново одружується з Мардж, влаштовуючи нове і пишне весілля. У нездійсненому майбутньому, у віці 40 Гомер програє заощадження Мардж і та подасть на розлучення, проте ця подія у серіалі ніколи не відбудеться.

Також у Гомера і Мардж є улюблена пісня групи The Carpenters — «Близько до Тебе».

Ліса[ред. | ред. код]

Гомер і Ліса. Гомер думає, що число «пі» (англ. pi) — це пиріг (англ. pie)

Стосунки зі старшою дочкою Лісою у Гомера далеко не найкращі — Гомер ніколи не розуміє потягу Ліси до мистецтва, театру, класичної музики та вивчення екологічних проблем. На відміну від Барта, Гомер Лісу не душить, крім одного разу у 1 сезоні, коли характер Ліси не набув теперішніх якостей. Гомер і Ліса хоч і люблять один одного, у них дуже мало спільних інтересів, і це вже видно протягом 1-2 сезонів серіалу.

Іноді Гомер намагається зблизитися з Лісою, роблячи з нею ставки на кінні перегони (серія «Ліса, що робить ставки»). Також Гомер дуже часто водить Лісу на різні гуртки та зібрання борців за екологію, у театр. Ліса йому вдячна за це, проте хоче, щоб і Гомер долучався, а Гомер цього не хоче. Ліса часто сердита на Гомера, проте в одному з епізодів 11 сезону вона розуміє, що її батько для неї робить і скільки часу витрачає на походи у музеї, виставки, хоч Гомеру там зовсім нецікаво. Ліса також критикує Гомера за його дурощі та витівки, проте любить батька у душі, адже Гомер для неї таки багато робить.

Ліса також критично ставиться до жорстких методів Гомера по позбавлянню подвір'я від різних диких тварин, прохаючи його не вбивати чи не калічити борсуків, дятлів, єнотів, які часто з'являються у них перед будинком, на що Гомер зазвичай відповідає: «Мене ж вони скалічили!» і робить своє. Також Ліса за порядок у домі, коли відсутня Мардж і свариться з Гомером, коли той не бажає нічого робити по дому.

Хоч Гомер щиро намагається бути гарним татом, він майже нічого не знає про свою дочку. Так, він мусив найняти детектива Декстера Колта, щоб той слідкував за Лісою і записував усі подробиці її життя.

Меґґі[ред. | ред. код]

Свою найменшу доньку Гомер дуже любить, хоч протягом серіалу їх відносини змінюються. У перших сезонах, Гомер відчуває дратівливість до Меггі, у теперішніх серіях Гомер є дуже обережним і люблячим батьком, і при цьому також встигає накоїти багато дурниць: їсть їжу Меггі, зачиняє її у поштовому ящику, забуває у зоопарку тощо.

Також Гомер постійно забуває, скільки у нього дітей, і увесь час забуває про ім'я Меґґі, а то і взагалі її існування. У серії «І Меггі робить 3» також Гомер розклеїв фото Меггі на робочому місці на АЕС, щоб пам'ятати, що він не задарма працює і заклеює майже повністю речення, написане Бернсом «Пам'ятайте: Ви тут назавжди!» англ. Remember: you're here forever, а Гомер переробляє надпис заклеюючи літери фото, і виходить речення: «Гомере, роби це для неї!»англ. Do it for her. Також Гомер постійно грається з Меггі, і через ігри Гомер або Меггі часто страждають через неуважність Гомера.

Гомер також завдячує тому, що Меггі вміє чудово стріляти: вона тричі рятує життя Гомерові: перший раз, у серії «Привіт, Дно Суспільства і Привіт, Дивацтво» Меггі не дає Гомерові втопитися у морі, у серії У Татка новий значок, Меггі поранила членів мафії Спрингфілда, завадивши їм розстріляти тата і втретє, у 19 сезоні, коли Гомера посадили за ґрати через порушення кордонів обслуговування евакуатором.

Також Гомер вчив Меггі добувати або красти пончики з невеликого кафе Пончики з яловичиною і салом англ. Lard Lad Donuts, як і свою ручну мавпочку Анфісу.

Іноді, при висловленні Гомером очевидних дурощів, Меггі запихає йому у рот свою смочку. Гомеру це подобається і він часто смокче смочку Меггі, бо вважає, що це допомагає думати.

Ейб[ред. | ред. код]

Зазвичай, Гомер негативно ставиться до свого батька і має на це достатньо підстав, адже коли Гомеру було 6-16 років, то Ейб ніскільки не приділяв Гомеру уваги та був типовим ледарем, яким Гомер є зараз у 38-річному віці. Гомер також сам частково винен, адже сам зневажав і малював карикатури на тата, а Ейб увесь час соромив Гомера привселюдно, давав алкогольне пиво на ніч (як снодійне) і іноді виганяв з хати.

Причиною є також досить важкий характер Ейба — він завжди свариться з Гомером, з Мардж, дітьми та рештою родичів, і ніколи не схвалює ні шлюбу Гомера з Мардж, ні жодного серйозного вчинку одного з членів родини. Також Ейб[19] стверджує: «Гомер не комуніст, ні, стоп — він комуніст, брехун, свиня, але аж ніяк не порнозірка».

Спершу, Ейб мав жити у сім'ї постійно, проте через постійні конфлікти з сім'єю, надокучливість і постійне невдоволення, Гомер і Ліса відвозять Ейба до Спрингфілдського будинку пристарілих[20], хоча Ейб був зображений у будинку пристарілих у перших серіях першого сезону, він став майже постійно жити у Сімпсонів. Також Ейб постійно невдоволений пасивністю Гомера, бо Ейб вважає, що у свої 83 роки він має увесь час гуляти й ходити на побачення з літніми жінками, а Гомер у 38 — типовий ледар і ненажера.

Завдяки Ейбу, Гомер думав, що його матір мертва і виріс схожим на нього, наприклад у серії «Гомеровий тато — простак», Барт вказує, що якщо змістити шкіру на обличчі Гомера, то вийде точна копія лиця Ейба. Після численних скандалів з Гомером, Ейб хоче просити вибачення у Гомера або взяти участь у його справах, то Гомер відповідає: «Гуляй, старий», на що Ейб відповідає скигленням на зразок «Ууйооооо!», що означає «Ось так». Своє «Ууйооооо!» Ейб демонструє при незадоволенні своїми діями, ненависті до гомосексуалів, «голубих» шлюбів і ностальгією за «давніми хорошими часами».

Інші члени родини[ред. | ред. код]

Мона[ред. | ред. код]

Гомер дуже тепло ставиться до своєї матері Мони, хоча любив її не завжди, бо вважав, що мама покинула Гомера на 26 років і жодного разу йому не присилала пошти; хоч насправді та присилала Гомеру їжу і листи кожен тиждень, просто поштар, якому Гомер не платив, відмовився давати пошту адресату.

Тато Гомера, Абрахам Сімпсон постійно брехав Гомеру про матір, кажучи йому, що вона мертва (вказуючи Гомеру на могилу здалека, хоч це не була могила його матері).

У серіях, де мама Гомера з'являється, Гомер з плином часу починає ненавидіти її та її присутність, а також її кримінальну діяльність, і добивається смерті матері у 19 сезоні «Мона залишає нас», коли виганяє її з хати.

Саме від неї Гомер навчається казати «Д'оу!».

Герб[ред. | ред. код]
Герб пробачає Гомеру

Коли Гомер і Герб зустрічаються[21], то Герб одразу ж пропонує братові співучасть у керівництві автомобільним заводом, зовсім не підозрюючи про усю професійну некомпетентність Гомера. Гомер випускає автомобіль, схожий на мінівен, проте з округлим склом, подібним до НЛО, підключеним ТБ, доставленням їжі, проте з купою дефектів, то Герб втрачає автозавод і близько року живе, як безпритульний на станції Огденвіль.

Одного разу Герб побачив, як мама не знала, що треба її дитині, і вирішив звернутися за допомогою до Гомера[22]. Коли Герб приходить до Гомера, то одразу починає з ним конфлікт: приходячи б'є Гомера, який вибачається за все що зробив братові . Не без зусиль, Герб випрошує у Гомера потрібні гроші, будує апарат для розрізняння дитячих звуків і пробачає Гомерові, кажучи, що той може знову називати його братом, а також на знак примирення дарує йому крісло-масажер.

Сусіди[ред. | ред. код]

Будинок Вінфілдів (дім 744)[ред. | ред. код]

У перших сезонах по сусідству з Сімпсонами крім Фландерсів жили Вінфілди (у будинку 744) — немолода пара з дорослими дітьми, які, щоправда, не з'являлися у серіалі, а лише згадувалися. Сільвія Вінфілд — жінка років 55, досить багата і відома на увесь Спринґфілд моралістка (яка, бачачи щось вульгарне або жахливе, наприклад почувши матюки Барта, або голого Гомера падає без свідомості) постійно критикувала родину Сімпсонів за постійні проблеми. Барта вона критикувала за дрібні витівки, з Гомером вона сварилась через те, що він ходить голий по хаті й щоб Гомер хоча б надягав труси, підходячи до вікна. Також вона часто жалілася на собаку Сімпсонів у серії «Собака Барта отримує «2»». Вінфілди довго не витримують і після чергового скандалу з Гомером, сім'я переїжджає в інший район. Після них хотіла вселитися молода родина, але Гомер перелякав покупців і будинок залишався деякий час пустим.

Потім у будинок вселяється жінка, на ім'я Рут Пауерс з донькою Лорою, але з ними у Гомера сварок не було, навпаки вони швидко здружилися. Після від'їзду Пауерсів до 744 будинку вселяються інші родини, одного разу це був Доктор Гібберт[23], проте жодна родина довго там не живе через постійні скандали з Гомером. Тому цей будинок можна постійно бачити на продаж.

Будинок Фландерсів (дім 740)[ред. | ред. код]

Гомер свариться з Недом

Поряд з Сімпсонами живуть Фландерси — надзвичайно побожна родина. Особливо Гомер конфліктує з Недом — обзиває його, робить з нього посміховисько і взагалі знущається з Неда як хоче (Детальніше — у статті Нед Фландерс, розділ 2.2 «Стосунки з Гомером Сімпсоном»). Хоча сам Гомер не настільки ненавидить Неда Фландерса — адже постійно бере у нього речі такі як: бензопила, відеокамера, садовий стільчик, смокінг і навіть зовсім непотрібні речі як інгалятор Тодда або сімейну фотографію Фландерсів. Часом Нед теж не відчуває до Гомера приязні, коли Гомер затоплює місто, то Нед думає, що потрапив у рай, а коли бачить Гомера — то розуміє, що не помер[24]. Проте Гомер і Нед у небезпечних ситуаціях завжди об'єднуються і часом рятують один одного з різних небезпечних пригод.

Також Сімпсони й Фландерси рідко знаходять спільну мову через різні інтереси та переконання. Насправді лише Гомер вважає, що його родина ворогує з Фландерсами. Так, Гомер часто свариться з Фландерсом через його релігійність та постійні благочинні внески та акції, адже Ліса заохочує Гомера чинити як Нед і його родина, проте Гомер такого ніколи не зробить. Гомер далеко не популярний у місті та часто себе видає за Неда Фландерса (а Мардж, щоб підіграти — за Мод), адже Фландерси відомі через благодійність.

До дітей Неда та його дружини Гомер ставиться загалом нормально, проте згодом розуміє, що Род і Тодд Фландерси мають багато спільного з Недом і взагалі нічим не цікаві, з ними Гомер так само починає мати конфлікти, які швидко закінчуються тим, що Род і Тодд втікають від Гомера.

Мод Фландерс — відома моралістка, постійно свариться з Гомером через його скандали з іншими, сварки у родині й інші вибрики, вказуючи на численні вади Гомера у якомога більше толерантний спосіб, який ще більше гніває Гомера. Також Гомер часто використовував Мод Фландерс з метою отримання речей.

Будинок 743 (навпроти)[ред. | ред. код]

Через дорогу від будинку № 742, у якому живе родина Сімпсонів знаходиться великий і дорогий «особняк». Спершу він постійно продається або за сюжетом там часто живуть інші люди, які не мають ніяких відносин з Гомером та іншими членами його родини.

Проте у серії «Два погані сусіди», до Спрингфілда переїжджає Джордж Буш, колишній президент США з дружиною Барбарою. Гомер одразу починає з ним конфліктувати через те, що привернув увагу ледь не усіх мешканців Спринґфілда. Барт намагався з ним подружитися, однак Бушу товариство Барта не сподобалося і він жаліється Гомеру. Гомер каже, що Буш матиме проблеми та починає таємно хуліганити разом з Бартом. Після чергової витівки у каналізації Буш починає битися з Гомером, де Гомер знаково б'є Буша у щелепу кілька разів (що згодом дуже підвищило його популярність), в одній з подальших серій Гомер знаходить Буша на зібранні й сильно відлупцьовує його. Свою знамениту бійку з Джорджем Бушем Гомер часто згадував.

Після від'їзду Буша, якого Гомер побив, у домі поселився Джеральд Форд, з яким Гомер швидко подружився.

Друзі та колеги[ред. | ред. код]

Ленні та Карл[ред. | ред. код]

Гомер, Карл, Ленні та Барні

Карл і Ленні — друзі Гомера ще з інституту, а можливо, навіть зі школи. Принаймні з Ленні Гомер познайомився ще у віці 10 років[25]. Разом вони працюють на Спрингфілдській АЕС, де не займаються нічим розумним, тільки говорять про нісенітниці, їдять і сплять. Зазвичай, вони дружньо відносяться до Гомера, проте між ними іноді виникають суперечки через дурощі Гомера або його попередні вчинки.

З Ленні Гомер перебуває найчастіше і Ленні добре знайомий усій родині Гомера (коли Гомер набирає 300 очок у боулінг, то бреше, що Ленні у лікарні, і Мардж з дітьми ставлять свічку за його одужання). Ленні також вважає Гомера найкращим другом, навіть у 15 сезоні записується у його фанати. Попри дружнє ставлення до Гомера, Ленні вважає Гомера надзвичайно егоїстичним і дурним, але не наважується це виказати в очі Гомеру. Часто стосунки Гомера і Ленні набувають напруги, коли вони ворогують, проте це довго не триває.

Карл також друг Гомера і вважає усі вади Гомера зовсім незначними. Зазвичай Гомера, Карла і Ленні можна також побачити у барі Таверна Мо, куди вони ходять пити пиво. Карл дуже відвертий і завжди каже Гомеру усе в очі, не ховаючи від нього своїх думок. Навіть негатив з боку Карла Гомером як образа не сприймається. Як і Ленні — Карл не сильно відрізняється від Гомера і заявляє Френку Граймсу (який хотів довести дурість Гомера) — «Гомер — нормальний». Хоча у серії «Гомер стає Мо», Карл каже, що не може не зауважити, що Гомер «тупий, лисий, товстий і ледачий», але після того просить Гомера на це не ображатися. Потім він повертається до камери та каже: «Тепер розумієте, чому я завжди мовчу?». Справді — Карл завжди показує вади інших у необразливий спосіб і цим пишається, бо казав, що проходив курси філософії. Так, своїх друзів він характеризував так — «Мо — шизік, Ленні — тупий, Барні — постійно п'яний, а Гомерлисий, тупий, товстий і ледачий»

Також Гомер, Карл та Ленні завжди роблять усе разом (Гомер частково, бо має родину). Вони працювали пожежниками[26], у Крастібургері[27], лікарями, поліцейськими[28] і часто провертали деякі сумнівні справи. Іноді через конфлікти вони сваряться, у Гомера утворюється чергова «коронна» фраза «Ленні та Карл — козли!» (як і його фраза на закінчення листів «Фландерс — козел!»[29]".

Барні[ред. | ред. код]

Гомер і тверезий Барні летять на вертольоті

За сценарієм серіалу відомий спрингфільський алкоголік Барні Гамбл — найкращий друг Гомера Сімпсона, вони знаються ще з перших класів. Гомер і Барні — однолітки, проте на відміну від Гомера, у Барні був шанс стати кимось відомішим ніж Гомер або ким є Барні зараз. Гомер ніколи не розумів, що Барні старанно вчився, і усіляко намагався привчити Барні пити й байдикувати. У 17 років Барні готувався вступати до Гарварду, Гомер до Спрингфільської вищої школи, але перед вступними екзаменами Гомер напоїв Барні пивом і Барні стає алкоголіком.

У Гомера і Барні також було кілька конфліктів: у серії «Містер Плуг» Барні вирішує зайнятися снігоочищенням і плагіатом на бізнес Гомера. У цій серії розповідається, що Гомер напоїв працьовитого Барні пивом і той почав пити, саме за це Барні досі пам'ятає це Гомеру. Проте Гомер рятує Барні з завалу снігу і вони знову стають друзями. У серії «Дні Вина і Д'оу», Барні кидає пити та вчиться літати на гелікоптері, а Гомер вирішує, що Барні себе вважає кращим від нього і вони ворогують, проте небезпека Барта і Ліси змушують Гомера і Барні знову стати друзями й рятувати дітей.

У Гомера і Барні є один спільний інтерес — пиво «Кнур». Узагалі, Барні та Гомер — товариші по чарці у барі та вважають один одного хорошими друзями, проте у випадку, коли залишається один ящик пива, то Гомер і Барні одразу ж перетворюються у ворогів, бо обидва люблять пиво. Так, у 62 випуску коміксів у них була бійка, хто забере з Квікі-Марту останній ящик пива, то Гомер, що сильніший від Барні переміг і забрав усе пиво собі, щоправда, був проклятий Барні за це і був ледь не застрелений під час виграної поїздки у Боскуерде.

Мо[ред. | ред. код]

Гомер і Мо продумують план знищення машини Мо для виплати страховки

Мо Сізлак — дволика особистість, хоча має товариські відносини з Гомером. Протягом перших сезонів Мо уявляв Гомера лише як джерело прибутку, з 7-8 сезону вони почали помітно товаришувати, хоча знаються вже 20 років (перший похід Барні, Гомера і Ленні відбувся у 18 річному віці Гомера). Також Мо — відомий скупердяга, хоча при хворобах Гомера дає йому пиво своїм коштом.

Також Мо завжди допомагає Гомеру у різних сумнівних справах, бізнесі та аферах. Гомер також підтримує Мо при його нетривалих стосунках і побаченнях з дівчатами (Гомер завжди допомагає Мо у стосунках з жінками). Найбільша афера Гомера і Мо відбувається в серії «Винагорода за Ідіотизм», де Мо зустрічається з дівчиною, на ім'я Рене, проте не має грошей і він домовляється з Гомером, щоб той розбив машину Мо під поїздом, щоб Мо виплатили страховку. Тільки Гомера заарештовують і він потрапляє у в'язницю, а Мо забуває про нього. Гомер втікає з відділку і намагається знайти Мо і помститися йому, щоправда, коли він знаходить Мо, бар горить і Гомер з Мо задихаються, щоправда, їх рятує Барні Гамбл (хоча спершу виносить усю випивку), а Гомер з Мо знову стають друзями.

Також Мо безнадійно закоханий у дружину Гомера — Мардж, проте Мардж вважає Мо просто другом і зовсім не відчуває до нього симпатії, хоч і працювала його діловим партнером в одному з епізодів 16 сезону. Мардж не відчуває симпатії до Мо не в останню чергу через те, що Гомер постійно ходить у його бар і через те, що Мо точно не пам'ятає ім'я Мардж називаючи її: Мідж, Мітч, Мюрч, Медж, тощо[30].

Гомер і Мо досить конфліктують через поведінку і різні витівки Гомера. Коли Гомеру забороняють ходити у Таверну Мо, то Гомер одразу знаходить інший бар, і Мо змушений вибачатися, адже Гомер один з його найкращих клієнтів.

У «Сімпсонах у Кіно», Мо немає у сценах масового насилля, коли намагалися вбити Гомера та його родину (адже вони чинили помітний спротив), ні коли Гомер знову потрапляє у Спрингфілд через діру у куполі, зате усі меблі й випивку з бару Мо вкрали (можливо, це був Барні Гамбл або Сем і Леррі[31])

Френк Граймс[ред. | ред. код]

Френк Граймс оголошує себе ворогом Гомера

У серії «Ворог Гомера», Спрингфілд дізнається про досвідченого ядерного фізика, на ім'я Френк Граймс, якому одразу дають місце на місцевій атомній електростанції. Френк знайомиться з усіма колегами, і з Гомером теж, проте Гомер його помітно насторожує, адже нічого не вміє робити. Граймс неодноразово бачить, що Гомер створює небезпеку для АЕС, викидає ядерні відходи, їсть або спить на робочому місці. До того ж Гомер постійно підбурює Френка стати таким як він, бо «начальству усе одно начхати». Під час одної з обідніх перерв Френк рятує Гомера від кислоти, яку він міг випити та знищує стіну. Бернс це помічає і скорочує Френку зарплатню. Тоді Граймс приходить до Гомера та оголошує його своїм ворогом.

Гомер у відчаї та Мо радить йому вбити Граймса виделкою вдома, запросивши його у гості. Гомер його вбивати не збирається і просто запрошує, проте Граймс звинувачує його в усіх вадах і йде. Також Граймс намагався помститися Гомеру, коли виставив його на дитячий конкурс, проте Гомер перемагає, і усі його вітають, а Граймс божеволіє, бігає по АЕС і чинить дурощі та гине від удару струмом. Побічно і Гомер винен у смерті Граймса, хоча винним себе не вважає.

Керівництво[ред. | ред. код]

Гомер б'є Бернса в око[32]

Узагалі, Гомер не любить нікому підпорядковуватися, тому зазвичай часто свариться з керівництвом. На АЕС, Гомер не любить Смізерса, бо Смізерс — інспектор, хоча часто дає Гомеру потурання та не звертає уваги на вчинки Гомера (злив ядерних відходів, сон тощо). Хоч у Смізерса є навіть «коронна» фраза: «Сімпсоне, що ви робите?», проте з часом Смізерс стає більше терпимим до Гомера.

Боса — Бернса Гомер ненавидить ще більше, навіть стверджує: «Мрія американця — вбити боса!». Бернс чудово про це знає, але цього не показує. Бернс часто не згадує ім'я Гомера і називає його він Хомур, Хохо, Стемпсон, Самсон, тощо і досить часто звільняє Гомера (не в останню чергу завдяки старанням Смізерса). У серії «Гомер стає Смізерсом», Смізерс запрошує Гомера працювати помічником містера Бернса. Звісно, Гомер усе робить абияк і зовсім не старався (хоч така робота вимагає титанічних зусиль) і врешті-решт розізлив Бернса, що той каже «Ви, Гомер Сімпсон, пародія на асистента». Гомер задихається від люті та сильно б'є кулаком Бернса в око, заледве не вбивши його. Згодом Гомер довго вибачався, проте Бернс без Гомера навчився робити усе сам, і дякував Гомеру за таку «науку».

Крім, цього Гомер ніколи не знаходить спільної мови з керівництвом і своїми босами, постійно свариться з ними та унаслідок, його часто звільняють. Єдині боси, з ким Гомер товаришує — Карл і Ленні, адже він офіційно їм підпорядковується. Щоправда, Карл і Ленні так не вважають і разом прогулюють роботу. Також Гомер тимчасово товаришував з Хенком Скорпіо, щоправда, родина забрала Гомера якомога далі від небезпечної компанії, адже компанія «Ґлобекс» має серйозний конфлікт з законом.

Тури та поїздки[ред. | ред. код]

По США[ред. | ред. код]

Нью-Йорк[ред. | ред. код]

У серії Нью-Йорк проти Гомера Сімпсона, Барні забуває повернути машину Гомеру після чергової пиятики у Мо. Протягом 2 місяців Гомер чекає на свою машину, і згодом отримує повідомлення, що його машина знаходиться у Нью-Йорку. Родина просить Гомера поїхати у Нью-Йорк, проте Гомер навідріз відмовляється. Коли Мардж питає його чому, то він неохоче розповідає, як у віці 20 років він їхав у Канаду, щоб купити «Голлівудську» куртку на розпродажі та пересідав у Нью-Йорку, де мусив йти від автобусного до залізничного термінала. За годину у дорозі Гомера встигли пограбувати — ворона забирає у Гомера хот-дог, поліціянт — одну з валіз, злодій — гаманець і мавпа — карту Нью-Йорка (адже на одному з інформаційних табло було згадано, що рівень злочинності у Нью-Йорку зріс на 8 мільйонів відсотків). Також Гомер ледве врятувався втечею від сутенера, у якого випадково кинув шкірку від банана Коли Гомера переконують їхати, то він каже: «Нью-Йорку, я повертаюся до тебе! Але цього ти не отримаєш! (викидає гаманець у камін, де також були дитячі знімки Барта і Ліси)».

Після приїзду Гомер зразу йде одержувати свою машину, яку йому доводиться чекати цілих 9 годин. З часом Гомер зголоднів, проте бачить вуличного продавця, який йому пропонує з'їсти Кхлав-Халаш і випити крабового соку. Гомер випиває 12 банок і від цього дуже хоче у туалет. Ненадовго він залишає машину у пошуках туалету, проте коли Гомер знаходить, то бачить, що інспектор прийшов і поставив блокувальник.

Тоді Гомер вирішує вирватися з Нью-Йорка за будь-яку ціну і їде з блокувальником на колесі, дорогою Гомер знищує машину майже повністю, бо блокувальник під час руху сильно пошкоджує обшивку. Завдяки тому, що Гомер обманює будівельника (кажучи йому, що бос його звільняє), забирає дриль і таким чином віддирає блокувальник. Гомер вирішує одразу забирати свою родину і дорогою до парку збиває пішохода, зриває пікнік і знищує баскетбольний майданчик. Знайшовши свою родину у парку, Гомер перериває прогулянку сім'ї парком у кінній кареті, забирає їх і одразу повертає на Спрингфілд. Членам родини Гомера поїздка дуже сподобалася і Ліса питає Гомера, чи вони приїдуть у Нью-Йорк ще раз, то Гомер відповідає: «Побачимо, доцю, побачимо», вимовляючи це з нестримною злістю (не в останню чергу через те, що через розбите лобове скло на Гомера летіло зі сміттєвоза «санітарне» сміття: шприци, пляшки, голки тощо.).

Атланта[ред. | ред. код]

У серії «Максимум Гомеродрайву», родина Сімпсонів приїжджає на відкриття ресторану, де наочно вбивають тварин і роблять з них м'ясо. У ресторані Гомер знайомиться з 38-річним далекобійником, на ім'я Ред Барклей. Коли Гомер довідується, що стейків потрібного йому розміру немає, то замовляє ультравеликий стейк і стверджує, що з'їсть його. Ред викликає його на змагання з поїдання і Гомер не може більше їсти після половини стейку, а от Ред з'їдає усе і… одразу помирає. Тоді Гомер, як знайомий Реда каже, що довезе вантаж Реда. Барт їде з Гомером. Гомер швидко навчається їздити на червоному автопоїзді з поміткою «червоний шахрай» англ. Red Rascal (яку замовив Ред). Гомер і Барт мають проїхати понад 4000 кілометрів до Атланти та до того, ж часто зупиняються у кафе або дивляться фільми на табло в автокінотеатрі.

В останній день поїздки, Гомер і Барт мають проїхати 1000 кілометрів за 6 годин (навіть за максимально допустимої для автопоїздів швидкості 100 км/год це неможливо) і Гомер купує таблетки від сну, проте під час руху засинає. Раптом починає діяти навігаційна система: гальмує і не дає каміону впасти у річку. Під час стоянки Гомер знайомиться з далекобійниками, які йому розповідають про навігаційну систему, але кажуть про це нікому не казати. Звісно, дорогою Гомер це розповідає усім подорожнім і далекобійники вирішують його покарати та знести фуру конвоєм, проте Гомер їх оминає. Коли Гомера чекає пастка з обох боків (пригнані фури), то він розвертає каміон і фура перелітає інші автопоїзди, а усі далекобійники вражені й вирішують не гнатися за Гомером. Гомер доїжджає до Атланти та каже вантажнику: «Реда я востаннє бачив у пластиковому мішку», на що вантажник відповідає: «Він завжди був таким». Гомер і Барт не знають, як повертатися додому, коли бачать, що машиніст поїзда відмовляється везти у Спрингфілд вагони з напалмом і сідають у кабіну машиніста і їдуть додому у Спрингфілд.

Орегон[ред. | ред. код]

У 17 сезоні, Барт і Мілгаус вирішують підірвати котельню Спрингфілдської початкової школи та після вибуху, більша частина школи виявляється зруйнованою. Директор Скіннер викликає батьків Барта до школи та пропонує відвезти Барта на місячне навчання у воєнному таборі для складних дітей.

Тим часом Гомер збирається з друзями їхати у Лас-Вегас, проте в аеропорті Спрингфілда йому кажуть, що Барту заборонено літати на літаках. Тоді Гомер каже: «Тоді я сам тебе відвезу!». Дорогою Гомер душить, грубить і б'є Барта, який намагається вибачитися. Коли Барт питає чого Гомер злий, то Гомер каже: «Знаєш Барте, добре тобі — мені 38 років, у мене стара машина, син мене не поважає, ще один з'їдений Снікерс і я вже не врятуюся від діабету. Мммм…Снікерс…» — і ледве встигає загальмувати, а машина звисає на краю прірви. Барт вилізає, а Гомер робить йому різні обіцянки, щоб Барт витягнув машину:

Гомер: Барте, підніми машину, я ж люблю свого єдиного сина!

Барт: Добре, підіймаю.

Гомер: Та я тебе буду три дні підряд душити, а потім пристрелю!

Барт: Як хочеш, опускаю, я з вбивцею жити не буду.

Гомер: Ти моє янголятко!

Барт : Підіймаю.

Гомер: та я тебе тричі вб'ю! А потім закопаю твій труп неглибоко, дістану, і ще раз вб'ю!

Барт: Тату, ти ж хочеш, щоб я витяг машину.

Гомер: Ми підемо рибалити…

Барт: Зараз витягну!

Гомер: Та я тебе задушу телефонним кабелем, поведу на пилораму, і натовчу тобі морду кулаками — ось що я зроблю, козел!

Барт: Гомере?..

Гомер: Це був жарт…! Барте, рятуй!

Барт: Все, витягаю.

Коли Барт витяг машину Гомера, той запихає Барта у клітку, довозить до Орегону (хоча каже: «Ненавиджу Орегон — там довбануті олені, купа лісу і народився Мет Ґрейнінґ!») і запихає у табір.

Хоча по дорозі Гомерові соромно і він через дві години повертається по Барта, знищуючи хатку, де народився Мет Ґрейнінґ і збиваючи на смерть коня, коли приїжджає забрати Барта («Тупий коняка, тут знак тільки для оленів!»). Гомер і Барт їдуть до Лас-Вегаса, де через крадіжку їх садять у в'язницю, проте вони тікають і повертаються додому.

Тури по світу[ред. | ред. код]

Токіо[ред. | ред. код]

Токіо у Сімпсонах

У серії «Тридцять хвилин до Токіо», Гомер відвідує мітинг, де дізнається, що при вільних місцях у літаку, в аеропорті Спрингфілда дають безоплатну поїздку у будь-яку країну світу. Отже, Гомер збирає свою родину і вони їдуть до Спрингфілдського Аеропорту, де вичікують зайві місця у білетах 2 класу:

Гомер (вдягнений у гавайський костюм), говорить з явним ямайським акцентом: Будь ласка, поїхали на Ямайку, я дуже хотіти побачити своя батьківщина!

Барт(одягнений як вампір): Румунія! Я хочу познайомитися з вампірами!

Мардж: Я хочу їхати куди завгодно, лиш би було весело.

Тим часом оголошується, що є лише вільні квитки на політ у Японію, місто Токіо. Гомер протестує і сперечається з родиною, які хочуть поїхати у Токіо. Сімпсонів випереджають Фландерси, щоправда, Гомер їх випереджує в останній момент, вкравши аеропортний навантажувач. Коли Сімпсони прилітають до Японії, то йдуть у найдорожчий готель Токіо, у якому також «на 20 відсотків більше уклонів». Гомер не розуміє, що двері зроблені з паперу і пластику треба розсувати та просто пробиває їх собою, знищуючи усі двері й комори у готельному номері. Барт бачить по телевізору, як Гомер йде у туалет і сильно жахається, а Ліса просить Гомера зробити хоч щось японське — адже Гомер ходить у ресторан з американським обслуговуванням і купує лише американське, при чому витрачає гроші на квадратні кавуни (які не може втримати й кавуни розриваються на частини) і решту непотрібних речей.

Гомер також водить родину на змагання сумо, де встигає за допомогою Барта образити сумоїста, а згодом і «покласти його». Гомера вітає імператор Японії, але Гомер кричить «Я пуп землі!!» і викидає імператора у ящик зі стрічками, де той задихається. Гомера з Бартом заарештовують, і у тюрмі Гомер навчається робити оригамі, медитувати, малювати та багато іншого, що доводить деяку обдарованість Гомера. Мардж вносить заставу, проте вони залишаються без грошей і мусять йти працювати на переробку риби на «концерні Осаки». Раптом по телевізору показують ток-шоу, на якому можна заробити гроші, хоча шоу відрізняється від звичайних надмірною жорстокістю. Мардж бачить рекламу і пропонує взяти участь:

Ліса: думаю, ми усі подумали про участь у шоу.

Гомер: Подумали про що? Обід?

На шоу найбільше страждає саме Гомер: його підвішують для биття палицями та він витримує цілий раунд, де його неодноразово б'є блискавка. Це шоу також усі дивилися у Таверні Мо, а Барні перевдягнувся у Гомера і пив пива за рахунок Гомера. Коли родина Сімпсонів проходить до останнього раунду, то їм доводиться витягнути квитки з жерла бутафорного вулкана за допомогою мосту. Ліса дістає квитки, а Гомер кричить тричі «США», за це ведучий руйнує міст і Сімпсони падають у лаву, яка є апельсиновим соком і з'являються у студії. Гомер робить численні закиди на адресу шоу і ведучий його розуміє, проте продовжує вести шоу з канадською родиною, яка до смерті боїться скорпіонів, а Гомер з родиною повертаються у Спрингфілд, переживши напад Кінг-Конга на літак.

Мікронезія[ред. | ред. код]

У серії «Місіонерство Неможливе», Гомер жертвує гроші, яких не має, на громадське телебачення, щоб продовжити показ серіалу про футбольних хуліганів з Англії. Коли Гомер зустрічається з ведучими, то вони ведуть його у банк, де Гомер зізнається, що брехав. Тоді Гомера переслідують обдурені люди з ТБ, прагнучи його вбити. Гомер тікає і ховається у церкві.

У церкві, Гомер просить Лавджоя врятувати його і Лавджой вивозить Гомера у мішку з-під листів. По дорозі, Лавджой відправляє Гомера на літак на кілька місяців, допоки увесь резонанс стихне. Гомерові дають святу воду і кажуть, що він летить у Мікронезію місіонером навчати дикунів з острова. Під час польоту, Гомер каже, що він атеїст і вимагає його випустити, проте вже надто пізно…

Гомер знайомиться з островом

На острові Гомера зустрічають двоє місіонерів — Крейг та Еймі, які одразу ж летять додому. Гомер дізнається, що вони зробили багато корисного, хоча на думку Гомера це зовсім недобре — вони одягнули місцевих жителів, побудували церкву і вивезли усіх розпусних жінок на сусідній острів. Гомер знайомиться з двома шефами острова — Утоктоком і Аком, які дають йому спробувати бичаче яйце, а Гомер дізнається чи є електрика на острові:

Гомер: Як у вас тут ТБ ловить? Добре?

Ак: Т…Б…? А що це?

Гомер: О ні! Телевізора немає! Що я дивитимусь сидячи на дивані?

Утокток: Диван?

Гомер: І дивану нема?! Добре, піду вип'ю пива.

Ак: Пи…ва?

Гомер: І пива немає?!! О, Боже, Боже, Боже, Боже, Боже, Боже, Боже, Боже, Боже…!!!!

(усі жителі острова падають і кричать так само)

Пізніше, Гомер знайомиться з дуже розумною дівчинкою з дуже довгим ім'ям, і називає її Ліса-2. Також Гомер робить багато корисного — він будує казино і навчає жителів острова варити пиво «Кнур», яке їм дуже подобається. Також Гомер вчить друзів готувати різні страви — в основному це макарони та піца.

Проте жителі острова швидко починають сваритися у казино і заклад падає після підпалів і бійок, а Гомера вже не визнають місцевим богом. Тоді Гомер і Ліса-2 будують церкву, щоправда, вибухає вулкан і Гомер рятується втечею з острова.

Австралія[ред. | ред. код]

Гомер і Барт хочуть тікати від суддів у сумках кенгуру

У серії «Барт проти Австралії», Гомер везе усю родину в Австралію безкоштовно, проте з єдиною причиною — для публічного вибачення Барта за розпал ворожнечі між країнами через дзвінки до австралійців і запитання про напрямок водостоку у туалеті. Гомер зумів відговорити Барта чесно вибачатися або узагалі бідкатися через свої проблеми, і каже що не дозволить публічного вибачення, хоча Барт потроху відчуває що сам винен. Гомер за перший день в Австралії встигає побитися з охоронцем у посольстві, а також розпалити іще одну ворожнечу між США та Австралією, обзиваючи жителів міста Сідней через ґрати.

Посол США приходить до Сімпсонів і каже що Барт мусить бути покараний одним «копняком». Коли Гомер веде Барта у суд, то вони планують операцію зриву — Барт має сказати просто «вибачте», а Гомер має побити суддю. На засіданні суддя вимагає копняка, але Гомер вихоплює спеціальний чобіт з рук охоронця, б'є ним суддю і разом з Бартом тікає. По дорозі Гомер з Бартом намагалися втекти у сумках 2 самиць кенгуру, проте не змогли туди влізти, та і були заважкі для 2 кенгуру.

І якщо Гомер знову побився з охоронцем і зламав йому ніс, то Барт таки мусив витримати покарання копняком. Барт витримав та ще й поглузував з послів Австралії, а Гомер масово викрадав з офісу ручки та інші канцелярські вироби. Барт також висадив жаб на територію Австралії й вони з'їли увесь врожай, і Гомер закінчує політ словами: «І чому вони усі такі козли?..»

Молокай[ред. | ред. код]

Гомер і Барт у Молокаї

У серії «Маленька велика Мама», Мардж ламає ногу і Ліса лишається головною у родині. От тільки Гомер навідріз відмовляється щось виконувати по дому. Так само і Барт. Ліса мусить виконувати усе сама, а Гомер з Бартом усю ніч і день дивляться телевізор. Ліса наважується намастити Гомера з Бартом чипсами, схожими на виразки від прокази. Гомер і Барт лякаються і бігають по сусідах просячи допомоги, хоча Ліса пропонувала лише підмести у хаті й «виразки» би «зійшли». Гомер йде до Фландерса, який замовляє йому квитки на Молокай, Гавайські острови.

На острові, Гомер з Бартом освоюються у замовленій хижі, проте приходить їхній лікар і веде обох на прогулянку і каже що звідусіль видно пляж, додаючи «з кабінету електроголкової терапії». Гомер і Барт мусять витримувати 4 години болю на день, а потім можуть лежати на пляжі скільки забажають. Так вони проводять тиждень, не скаржачись на те, що мусять витримувати терапію двічі на день. Гомер зазвичай витримує терапію першим.

Ліса і Мардж знаходять Гомера і Барта на пляжі, проте вони їхати не хочуть і старанно ходять на процедури. Гомер пробує на смак виразки та виявляє що то чипси, проте «Профілактика мені ніколи не зашкодить». Родина на Гавайях перебуває ще 2 тижні, а от Фландерс витратив на їхню поїздку величезну суму грошей і сказав, що у них у родині буде уявне Різдво, чому Род і Тодд Фландерс дуже зраділи, а Мардж показала жестом, що вони зовсім зійшли з розуму.

Африка[ред. | ред. код]

Гомер і родина спускається «Каньйоном смерті»

У серії «Сафарі Сімпсонів», Гомер знаходить на горищі коробку з чипсами 30-літньої давності. Пробуючи один на смак, він виявляє, що це метал — а саме жирафа у формі золота, яка дає право їхати в Африку на тиждень. Гомер йде до компанії, яка 30 років тому виробляла чипси, і дізнається, що його поїздка прострочена, щоправда, сильно ріжеться гострим пакуванням, і керівник компанії дозволяє Гомеру і родині їхати в Африку, щоб запобігти можливій подачі у суд на його компанію.

Сімпсони летять на літаку до Мавританії, де зустрічаються зі своїм гідом по Африці. За 3 дні вони проїжджають 10 тисяч кілометрів, відвідуючи сафарі та різні селища і спілкуючись із корінними мешканцями. Проте Гомер знову робить чергову дурість — в одному з селищ він дражнить гіпопотама, і тварина кидається на Гомера, який бере човен і саджає свою родину у бурхливу річку[33]. По дорозі, Гомер ще раз робить дурницю — повертає пліт проти течії у «Каньйон Смерті», де родина бачить різні сліди побоїщ та вбитих людей, купи мертвих тварин, безліч удавів і крокодилів, а також корінних жителів, що уважно за ними стежили. У кінці річки, родина падає з водоспаду Вікторія і їх знаходить місцева дослідниця доктор Лаугуд, яка тримає у себе мавп, щоправда, вона їх надресувала добувати алмази й представники Greenpeace викривають її, і вона роздає Сімпсонам усі свої алмази — Гомеру дістається найбільше (він ще встиг їх до приїзду Greenpeace вкрасти), а Ліса відмовляється їх брати знаючи, як і ким вони були добуті, Барт забирає собі 2 величезні діаманти, Мардж збирає собі купку дрібних камінців, а Меггі дістається лише кілька дрібних коштовних каменів.

Китай[ред. | ред. код]

Гомер у Китаї

У 16 сезоні, серії «Проблеми, зв'язані з Китаєм», Патті потребується чоловік і дитина для того, щоб працювати далі у ДМВ. Так, як у 42 роки Патті пізно народити дитину, у керівництві їй кажуть, що у Китаї безліч дітей без батьків. Тільки для того, щоб узяти дитину, їй потрібен чоловік і вона вмовляє Гомера пограти роль її чоловіка, а Мардж має зіграти роль няні. У Китай Сімпсони летять безплатно, за кошти Спрингфілдського ДМВ.

У Китаї, Гомер першим ділом їде до монастиря Шаолінь, де починає дражнити монахів, які мусять медитувати. Монахи не витримують і накидаються на Гомера, б'ють його палицями, не знаючи про те, що Гомер не відчуває болю. Коли монахи втомлюються, Гомер задоволено каже: «Ну у вас і слабкі ж удари». Далі Гомер веде родину до гробу Мао Цзедуна, де каже: «Спи спокійно Мао, не віриться, що ти вбив 50 мільйонів людей, ти ж просто янголятко!». А Патті тим часом бере з притулку дитину і називає її Лінь, і щиро дякує Гомеру. Однак це чує керівниця притулку і вирішує ходити з ними, щоб підслуховувати їхні плани.

Сімпсони йдуть у цирк, де Патті пропонує Гомеру, який дуже хотів стати добровольцем для одного з трюків, де треба ухилятися від стільців. Друга програма номера відбувається, коли акробат стрибає на трамплін і Гомера підносить уверх, на стільці. Але система стільців не витримує вагу Гомера і він падає. Його везуть до лікарні де Мардж каже Гомеру, що він чудово зіграв роль чоловіка Патті, і керівничка це чує. Коли Сімпсони вже збираються летіти додому, вона приходить і забирає дитину Патті. Але Ліса придумує пофарбувати Гомера під Будду, щоб його внесли у комплекс, де в одній з секцій знаходився притулок. Охоронці вносять Гомера і він проникає у притулок. Щоправда, він впізнає Лінь тільки за тим, що вона любить мацати його очі.

У кінці подорожі, керівничка хоче знову забрати дитину Патті, але вона розповідає, як бути у 42 роки без дитини, і керівничка їй дозволяє, щоправда, Сімпсони мають повертатися додому на кораблі.

Небога Мардж. Лінь Був'є після цього епізоду починає з'являтися у серіалі з 17 сезону. У одному з епізодів 17 сезоні виявляється, що їй півтора року.

Характерні риси[ред. | ред. код]

Любов до їжі[ред. | ред. код]

Їжу Гомер обожнює. І настільки, що часто називає їжу своїм названим родичем. Зазвичай, Гомер їсть майже усе, за висловом Мардж: «Просто пхаєш собі усе до рота і навіть не питаєш, що то»[34]; зазвичай Гомер їсть калорійну їжу, багато шоколаду, споживає кілограмами м'ясо — його улюблені страви — смажені реберця і пундики. Проте зворотне невірно: Гомер багаторазово наголошує, що він гурман і усього підряд не їсть, навіть ставав кулінарним критиком. Проте цілком можливо, що це лише відмовка або звичне відбріхування Гомера на очевидні вади.

У серії «Сутичка у родині», виявляється, що доза споживання сніданку, обіду і вечора, у Гомера майже вдесятеро перевищує дозу споживання їжі у Мардж або дітей. Не їсти Гомер не може довго — максимум це кілька годин (проте зазвичай він і 5-10 хвилин не витримує, а також тримає заначки під диваном), але одного разу йому вдалося протриматися без їжі цілих 12 днів, коли він влаштував голодування у знак протесту проти перевезення команди «Ізотопи» в Альбукерке. Результату Гомер домігся, проте зовсім не схуднув.[35].

Обжерливість Гомера дуже часто висміюється у серіалі, ідея голодування Гомера доводить до реготу його родину, Гомер також відомий багатьом фірмам та організаціям за обжерливість на концертах, балах та вечірках[36]. Гомера навіть не допускають на батьківські збори, адже він першим «очищує» обідній стіл. Профспілка Спрингфілда  відмовляється у першу чергу надавати Гомеру гроші після звільнення з роботи, бо він очікувано краде їжу з будь-яких місць. Також Гомер розповідає в одній з серій Барту, що відчуває ребрами запах пончиків.

Професії[ред. | ред. код]

Протягом 428 перших епізодів мультсеріалу Гомер змінив 188 професій[37]. Нижче наведено їх перелік в алфавітному порядку.

Культурний вплив[ред. | ред. код]

Гомер — це збиральний образ на безліч людей, і тому стає за кілька років культовим персонажем мультсеріалу. Творець Сімпсонів, Метт Грейнінг відмічав, що спершу задумував Барта, як головного героя шоу, щоправда, вже у 3 сезоні увага починає зосереджуватися на Гомері і його вчинках. Також Метт Грейнінг вирішив надати Гомеру офіційне громадянство. Так, 30 травня 2003 Гомера було відзначено почесним громадянином канадського міста Вінніпег.[38], і почесним громадянином США, тим самим було й відзначено той факт, що в цьому місті народився Гомер Ґрейнінг, батько Мета Ґрейнінґа. І хоч Гомер своїм образом пропагував інтерес до алкоголю, жирної їжі, бився і конфліктував з іншими, душив Барта — це зробило його ще популярнішим.

Зі зростанням популярності «Сімпсонів» Гомер став надзвичайно популярним кіногероєм і неодноразово потрапляв в різні рейтинги та відзначався у деяких визначних виданнях:

 1. У 2002 році журнал TV Guide[en] поставив Гомера на другу сходинку в списку із 50 найбільших мультиплікаційних персонажів (він поступився тільки Баґз Банні)
 2. У 2005 телемережа «Браво»[en] поставила його на п'яту сходинку списку зі ста найбільших телегероїв, куди увійшли всього 4 анімаційних персонажів (крім Гомера, це були Ерік Картман, що зайняв 19-е місце і Рокі й Бульвінкл на 54-му місці)[39]
 3. Глядачі Британського телеканалу Channel 4 в рейтингу, аналогічному попередньому, віддали Гомеру перше місце у 2001-му році.
 4. Викрик Гомера «Д'оу!!!» у 2002 році увійшов до Оксфордського словника.
 5. У 2007 році слово невдоволення Гомера (коли Ліса просить його щось) «Оооу!» англ. Aw! стало офіційним неологізмом англійської мови.

Посилання[ред. | ред. код]

 1. частково узято про біографію Гомера
 2. Вплив Гомера на дітей
 3. Гомер і його вигук «Д'оу!» на snpp.com (англ.)
 4. «Д'оу!» на Бі-Бі-Сі (англ.)
 5. Знято фільм про роботу Гомера (2008 р.)
 6. Генеалогічне дерево Гомера на МоєДерево

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Сімпсони 7 сезон 1 серія
 2. серія «Кровна помста»
 3. серія «Я одружений з Мардж»
 4. отримує підвищення до інспектора у серії «Одіссея Гомера». У ролі інспектора його можна побачити майже у кожній серії Сімпсонів
 5. голосував за Обаму у серії «Хата жахів ХІХ»
 6. серія «Доу у Вітер»
 7. Зазвичай, довготривалі серіали використовують «стійкий час», такі серіали, як Бетмен, Скубі-Ду, Черепашки-Ніндзя, Футурама тощо.
 8. «рецепт» голосу Гомера описаний детально у 83 випуску коміксу «Сімпсони» під назвою «Удар Стихії»
 9. див. повну статтю про Бендера українською.
 10. серія «Перше слово Ліси»
 11. 12 або 17 травня
 12. серія «Я одружений з Мардж»
 13. серія «Дивіться хто прийшов критикувати обід»
 14. ексгібіціоністські нахили Гомера найкраще показані у серіях «Злови їх, якщо зможеш», «Доу у вітер», «Барт-коханець» та інших.
 15. серія «Ми такими не були»
 16. Вдушення Барта Гомером — характерний і частий жарт серіалу «Сімпсони»
 17. серія «Пригадуючи Марджі»
 18. серія «Містична поїздка Гомера»
 19. Серія «Прибирання Сімпсонів», де Гомер, Барні і Мо працюють на атомному підводному човні «Джебедая»
 20. серія «Ейб Сімпсон у неприємностях із ниркою» (переселення Ейба у будинок пристарілих офіційно, декілька разів він там жив частково)
 21. серія «Ох, Братику, де ж ти є?»
 22. Серія «Братику, позич дві штуки»
 23. серія «Кусюче Маклерство»
 24. декілька разів Нед стверджував, що людина як Гомер Сімпсон не може потрапити у рай
 25. серія «Такими ми не були»
 26. 91 випуск коміксу «Сімпсони»
 27. комікс 89 «Королі Бургерів»
 28. серія «У татка новий значок»
 29. у серії «Дивіться хто тепер кулінарний критик», редактор критики Гомера каже: «Гомере, ти пишеш суцільні нісенітниці: пів листа погрожує розправою ООН, а потім 20 разів повторюєш, що якийсь-там Фландерс козел рогатий». Другий випадок, коли Ліса допомагає Гомеру писати критику на їжу, то Гомер каже: «Додай на останок: Фландерс — козел» (Ліса відмовляється, тоді давай пиши «Фландерс даун!»)
 30. Те, що Мо не пам'ятає ім'я Мардж теж характерний жарт серіалу
 31. Сем і Леррі — професійні мародери
 32. Серія Гомер стає Смізерсом
 33. назва річки точно не вказана, але скоріше усього — це був Ніл
 34. серія «Вгадайте, хто прийшов критикувати обід»
 35. серія «Голодний, голодний Гомер»
 36. у серії «Зламана щелепа» про нього навіть склали статтю, як Гомер, наївшись пирогів зніс колону та зіпсував щорічне свято.
 37. Повний список професій Гомера Сімпсона (рос.)
 38. Гомера визнають канадцем![недоступне посилання з листопадаа 2019]
 39. Гомер — 5 на Браво ТБ. Архів оригіналу за 8 листопада 2006. Процитовано 25 квітня 2009.