Доктор Колоссус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж мультфільму
Доктор Колоссус англ. Dr. Coloss(us)
DRCol.jpg
Стать чоловіча
Вперше з'явився «Ліса проти Малібу Стейсі»
Озвучення Генк Азарія
Вік 40
Колір волосся лисий
Робота суперзлодій-невдаха, вчений
Родичі мама

Доктор Колоссус (для усіх просто Колоссус) — вигаданий персонаж мультсеріалу «Сімпсони».Колоссусу 40 років, він має дуже відмінні ознаки від інших людей.Колоссус колись входив до Ліги Суперзлодіїв, проте був виключений через некомпетентність.

Колоссус був створений як пародія на іншого відомого злодія — Фантомаса.

Профіль[ред. | ред. код]

Шкіра[ред. | ред. код]

Колоссус є одним з найдивніших персонажів мультсеріалу «Сімпсони», бо має синю шкіру, а не жовту як у переважної більшості інших більше відомих персонажів. До 10 сезону було неясно, чому у нього синя шкіра. Його дивакувата зовнішність дуже нагадувала робота, проте у одному з випусків коміксу (51) з'ясувалось, що Колоссус не один має такі вади, крім нього до Ліги Суперзлодіїв входили різні не схожі на людей створіння: Дредерік-Мутант, Лице-зі-Шрамом, Сталкер-залізне Лице та інші суперзлодії під керівництвом Хенка Скорпіо.Потім, Колоссус зізнається, що синя шкіра у нього від постійних дослідів з радіоактивними хімічними елементами, і що це у нього від власної мами, яка з ним живе і яка теж має синю шкіру.

Окуляри[ред. | ред. код]

Колоссус має також досить незвичайні окуляри, через які майже не видно його очей. Його окуляри жовтого кольору і мають ліхтарі, а також прилад нічного бачення. Зі слів самого Колоссуса, його окуляри лише оптичні, бо він має дуже поганий зір і мають ліхтарі лише для зручності, а також щоб когось лякати, бо за його словами, «Так я виглядаю як якийсь потужний суперробот».

Цікава деталь: його майже сторічна мама теж носить великі жовті окуляри і постійно видає ними різні звуки, що складає про неї враження як про робота.

Чоботи[ред. | ред. код]

Крім іншого спецодягу Колоссус має досить незвичні чоботи, хоча на перший погляд це абсолютно звичайні мешти.На ремені Колоссус має декілька кнопок — це пульт керування його чоботами. Його мешти мають пружини, за допомогою яких Колоссус може підійматися у зрості на 15 метрів. Звісно, і з цією технологією він не може впоратися — зазвичай при натисканні кнопки Колоссус врізається головою у стелю і при цьому кумедно калічиться.Він навіть має власний вигук: «Бааааа!» при прорахунках постійних невдачах, коли незадоволений собою тощо, як Гомер Сімпсондоу!.

Кримінал[ред. | ред. код]

Кримінальна діяльність[ред. | ред. код]

Колоссус вважає себе суперзлодієм, проте насправді він повний невдаха і не може нічого нормально зробити.Саме тому Колоссуса у серіалі можна побачити тільки в тюрмі. Колоссус справді ні на що не здатний, тому люди глузують з його незчисленних спроб хоч щось захопити. У серіалі він постійно перебуває в тюрмі й іноді тікає на волю, хоча через свою дурість знову опиняється за ґратами.

Якраз перша згадка про Колоссуса була у серії 5 сезону «Ліза проти Малібу Стейсі», коли жінка на ім'я Стейсі Лавелл, яка грала Малібу Стейсі, показала фотографії своїх колишніх чоловіків, то третім з п'яти був доктор Колоссус. Невідомо точно, за що Колоссус багато відсидів. Проте сам Колоссус перебуванням у тюрмі дуже пишається. Так, Колоссус стверджує, що колись вбивав людей і викидав трупи у Затоку Спрингфілда, але він насправді бреше, бо нікого не може вбити і навіть не здатен на таке. Колоссус відсидів 3 роки за ґратами за 12 спроб захопити світ (усі провалилися з жахливою ганьбою) і манію величі. Як і Завгосп Віллі, він теж колись неодноразово втікав з психлікарні.

Появи[ред. | ред. код]

Колоссус з'являється у серіалі усього 5 разів, проте встиг наробити шуму. Колоссус говорить у серіалі тільки у одній серії.

У коміксах він частіше фігурує на волі і часто ходить на різні форуми і виставки.

Цікаво, що саме у коміксах Колоссус розкриваються як абсолютно безтактна, дурна і обмежена людиною, яка не вміє правильно витрачати гроші: він скупляє усе, навіть не спитавши що це. Одного разу він витратив усі заощадження, щоб купити обшивку від першого космічного шаттла. Колись він навіть входив до Ліги Суперзлодіїв під керівництвом Хенка Скорпіо, але його звідти вигнали, бо він провалив усі секретні завдання. У серіалі його іноді називають не Колоссус, а Фантомас. У коміксі № 064, у 2 коміксі «The Abominable Dr.Colossus» (Бридкий доктор Колоссус) він був головним героєм другого коміксу.

Також розкривається, що Колоссус надзвичайно хороший працівник, проте щось його увесь час клонить до необдуманого криміналу, і ще більшої ганьби. Цікаво, що Колоссус чудово розбирається у ядерній фізиці і має IQ цілих 203, проте не використовує свій розум за призначенням. Крім цього, у Колоссуса є велика дослідна лабораторія, яку він втрачає у 70 номері через банкрутство і яка дістається молодшому брату 2 Н.Боба — Сесілу Тервілігеру.

Див.також[ред. | ред. код]