Торецький тролейбус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Торецький тролейбус
Тролейбусна система
Країна Україна Україна
Регіон  Донецька область
Місто Торецьк
Дата відкриття 26 квітня 1985
Дата закриття 15 квітня 2007
Довжина контактної мережі 36,6 км
Моделі тролейбусів в експлуатації ЗіУ-682В,Г
ЮМЗ Т2
ЮМЗ Т1
Вартість проїзду 75 копійок (січень 2007 року)
Експлуатуюче підприємство Дзержинське тролейбусне управління

Торецький тролейбус — тролейбусна мережа Торецька.

Історія[ред. | ред. код]

Рух тролейбусів відкрився 26 квітня 1985 року за маршрутом вулиця Свердлова — Шахта імені Артема. За рік побудовано лінію до шахти «Торецька» і відкрито ще два маршрути: № 2 (вул. Свердлова — Шахта «Торецька») та № 3 (Шахта «Торецька» — Автовокзал). У такому вигляді система працювала майже до 2000-х років.

Тривало також будівництво лінії по вулиці Фрунзе та Жовтневій у західному напрямку, яке згодом було припинене. Кілька років тому через зменшення пасажиропотоку у напрямку шахти «Торецька» маршрут № 3 став заїжджати на вул. Свердлова, працюючи на три кінцеві (вул. Свердлова — Автовокзал — шахта «Торецька»), а маршрут № 2 скасовано. Рух за маршрутом № 3 здійснювався переважно у вихідні дні, на лінію виходив 1 тролейбус. На маршрут № 1 офіційно випускалося до 3 тролейбусів, але здебільшого працювало 1-2. Крім того, тролейбуси маршруту № 1 інколи не доїжджали до шахти ім. Артема, розвертаючись на кільці автовокзалу (на той час ліквідованого, тому кінцеву перейменували на «Мікрорайон»).

Орієнтовно з кінця 2006 року рух здійснювався за єдиним маршрутом № 1 (вулиця Свердлова — «Мікрорайон») з випуском 1-2 тролейбусів на лінію. При цьому в депо було щонайменше 5 справних машин. Ще в квітні 2007 року тролейбуси спорадично виходили на лінію, тож можна вважати, що саме у квітні рух тролейбусів припинився (за даними Донецької регіональної техінспекції).

28 жовтня 2009 року в газеті «Голос України» опубліковано оголошення про продаж активів КП «Дзержинське тролейбусне управління».

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]