Тернопільський тролейбус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тернопільський тролейбус
Trol-ua-ternopil.jpg
Тролейбусна система
Країна Україна Україна
Місто Тернопіль
Дата відкриття 25 грудня 1975 (регулярний рух — з 4 січня 1976)
Пасажиропотік 18,74 млн. (2010 рік)[1]
Довжина контактної мережі 73 км
Моделі тролейбусів в експлуатації Skoda 9Tr; Skoda 14Tr; Skoda 15Tr; ЮМЗ-Т1; ЮМЗ-Т1Р; ЛАЗ-52522; ЛАЗ Е183; автобуси ІнтерЛАЗ 13.5 ЛЕ
Вартість проїзду 1.50 гривня (повний), 1 гривня (пільговий)
Експлуатуюча організація КП «Тернопільелектротранс»
Сайт компанії http://kptet.wordpress.com/


Тролейбуси у Тернополі — система тролейбусного руху в Тернополі, один з найбільших транспортних перевізників міста. Урочисто рух відкритий 25 грудня 1975 р., регулярний розпочався 4 січня 1976 року. Першими машинами були 20 Чехословацьких Škoda 9Tr. Об'єм перевезень за 2007 рік склав 18,8 млн осіб. Перший тернопільський тролейбус вийшов на лінію 25 грудня 1975 року. До 2003 року в місті діяло 16 тролейбусних маршрутів (1 — 15, 8а). Станом на березень 2015 року в Тернополі діє 10 тролейбусних маршрутів, із них 2 — у «години-пік» і мають статус спеціальних рейсів.

Тролейбуси, які експлуатують у депо[ред.ред. код]

Зірочкою (*) позначені тролейбуси, які є неробочими або перебувають на ремонті. Тролейбус ТД-67 використовується як «Технічна допомога».

Крім тролейбусів, на балансі підприємства є три автобуси ІнтерЛАЗ 13.5 ЛЕ, які працюють на маршруті №1а (ідентичний тролейбусному №1) за тролейбусними графіками.

Дані станом на 30 березня 2015 року.

Маршрути[ред.ред. код]

Карта Напрямок Примітки Кількість випусків
1 UA-TE Troll-1 Mape.jpg Карпенка, Миру, Дружби, Руська, С. Бандери, Слівенська, Л. Українки, Протасевича, С. Бандери, Руська, Мазепи, Кривоноса, Винниченка Крім тролейбусів, на маршруті працює 3 автобуси (№1а) за схемою:

Т-Т-А-Т-Т-А-Т-А

Будні: 8 (5Т + 3А)

Вихідні: 4 (2Т + 2А)

2 UA-TE Troll-2 Mape.jpg Тролейбусна, Бережанська, Мазепи, Руська, С. Бандери, Протасевича, Л. Українки, Слівенська, С. Бандери, Руська, Мазепи, Бережанська Будні: 8

Вихідні: 4

3 UA-TE Troll-3 Mape.jpg Л. Курбаса, Морозенка, Симоненка, Тарнавського, Злуки, Збаразька, Б. Хмельницького, Руська, Острозького, Живова, «Центральний ринок», Живова, Острозького, Пирогова, Гоголя, Б. Хмельницького, Збаразька, Злуки, Тарнавського, В. Великого До 07:30 та після 17:00 їде тільки до Філармонії (вул. Острозького) Будні та вихідні: 4
5 UA-TE Troll-5 Mape.jpg Миру, Дружби, Танцорова, Живова, Острозького, Пирогова, Гоголя, Б. Хмельницького, Збаразька, Злуки, Тарнавського, Київська, 15 Квітня, Протасевича, Л. Українки, Слівенська, С. Бандери, Руська, Острозького, Шептицького, Живова, Танцорова, Мазепи, Кривоноса До 08:00 та після 18:00 їде прямо по вул. Руській, не заїжджаючи на вул. Живова Будні: 6

Вихідні: 5

6 UA-TE Troll-6 Mape.jpg «Авторемзавод», Текстильна, Злуки, Тарнавського, Київська, 15 Квітня, Протасевича, Л. Українки, С. Бандери, 15 Квітня, Тарнавського, Злуки, Текстильна Має статус спецрейсу. Працює лише в будні. Виконується лише 1 рейс зранку Будні: 1

Вихідні: 0

7 UA-TE Troll-7 Mape.jpg «Епіцентр», Промислова, Злуки, 15 Квітня, Протасевича, Л. Українки, С. Бандери, 15 Квітня, Злуки, Промислова Має статус спецрейсів. Працює лише в будні у «години-пік». Деякі вечірні рейси в напрямку вул. Л. Українки здійснює через вул. Київську Будні: 2 (+ кілька машин з інших маршрутів)

Вихідні: 0

8 UA-TE Troll-8 Mape.jpg Л. Курбаса, Морозенка, Симоненка, Тарнавського, Злуки, Збаразька, Б. Хмельницького, Руська, Острозького, Шептицького, Живова, «Центральний ринок», Живова, Микулинецька, Газопровід, Микулинецька, Острозького, Пирогова, Гоголя, Б. Хмельницького, Збаразька, Злуки, Тарнавського, В. Великого Будні: 4

Вихідні: 2

9 UA-TE Troll-9 Mape.jpg Корольова, Купчинського, Злуки, Збаразька, Б. Хмельницького, Руська, Острозького, Шептицького, Живова, «Центральний ринок», Живова, Острозького, Пирогова, Гоголя, Б. Хмельницького, Збаразька, Злуки, Тарнавського, Київська, Стуса До 07:30 та після 17:00 їде тільки до Філармонії (вул. Острозького) Будні: 6

Вихідні: 4

10 UA-TE Troll-10 Mape.jpg Замкова, Руська, С. Бандери, 15 Квітня, Київська, Тарнавського, Злуки, Збаразька, Крушельницької Будні: 8

Вихідні: 4

11 UA-TE Troll-11 Mape.jpg Тролейбусна, Бережанська, Мазепи, Руська, С. Бандери, Слівенська, Л. Українки, Протасевича, 15 Квітня, Київська, Тарнавського, Злуки, Збаразька, Б. Хмельницького, Руська, Мазепи, Бережанська Будні: 10

Вихідні: 7

Колишні маршрути[ред.ред. код]

  • 3 Миру — Авторемзавод (через Центр, Залізничний вокзал)
  • 4 Л.Українки — Ринок — Злуки (у 2010 році об'єднаний з №5)
  • Карпенка — Газопровід (через Ринок)
  • 12 Ринок — Л.Українки (через Центр, вул. Київську, Збаразький поворот)
  • 13 Ринок — Тролейбусна
  • 14 Карпенка — Злуки (Київська) — Л. Українки (схожий на теперішній №5);
  • 15 Ринок — В. Великого (схожий на теперішній №3)

Недіючі лінії[ред.ред. код]

  • Лінія від «Епіцентру» до Комбайнового заводу (ТКЗ) — закрита 2009 року через поганий стан дороги. Лінія у робочому стані. №7 тепер розвертається на кільці біля «Епіцентру».
  • Лінія по вул. Острозького, від філармонії до вул. Микулинецька. Збудована у 2006 році як резервна для об'їзду вул. Шептицького та Живова. Для її будівництва використали контактну мережу, що зняли з вул. Живова на ділянці від вул. Микулинецька до вул. Шептицького. У маршрутній мережі ніколи не перебувала.
  • Вул. Вояків Дивізії «Галичина» — лінія не працює з 2009 року, оскільки на ній немає пасажиропотоку, дорога у незадовільному стані, а також надто вузький виїзд на шляхопровід, що з'єднує вул. Руську та просп. С. Бандери. №8, який ходив по цій вулиці, тепер прямує через вул. Б. Хмельницького. Сьогодні це резервна лінія.

Перспективи[ред.ред. код]

У планах на 2015 рік — придбати 8 тролейбусів та збудувати лінії на вул. Сахарова, Лучаківського, Довженка та Бродівській [1].

«Тролейбуси щастя»[ред.ред. код]

У травні 2014 року розпочався проект «Тролейбус щастя». Усе розпочалося з конкурсу серед студентів.

– Цього року Тернопільська міська рада спільно з Тернопільським національним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка і громадською ініціативою «Громада і місто» проводили конкурс студентських проектів, ­– зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Ідей було дуже багато, адже участь у конкурсі взяли 170 магістрантів. Але переможців лише четверо, тому їхні проекти і реалізовують. Власне, однією з ідей було створення Музею щастя. Студентка розробила цілу концепцію, проте наразі нам вдалося реалізувати лише частину задуму і зробити «Тролейбус щастя» [2].

Першим «Тролейбусом щастя» стала Skoda 15Tr №160. Називається він «Сім кольорів щастя».

У листопаді цього ж року з'явився другий «Тролейбус щастя» – Skoda 15Tr №157. Його оформили на патріотичну тематику і назвали «Україна єдина!».

У грудні, незадовго до новорічно-різдвяних свят, прикрасили ще одну Skoda 15Tr – №167 «Веселих свят!». Його прикрашають відповідно до календаря. Спочатку це був «Тролейбус святого Миколая», пізніше – «Новорічно-різдвяний». Згодом він буде «Тролейбусом закоханим», «Великоднім» тощо.

У «Тролейбусах щастя» час від часу проводяться мистецькі акції. Також їх можна замовити на урочисті події.

В усі інші дні, коли немає замовлень, тролейбуси працюють у лінійному режимі.

Вартість проїзду[ред.ред. код]

Станом на березень 2015 року повна вартість проїзду в тернопільських тролейбусах (а також у автобусах маршруту №1а) становить 1 гривня 50 копійок. Для учнів загальноосвітніх шкіл і студентів денної форми навчання з 28 серпня по 27 червня — 1 гривня. Вартість проїзду в автобусах маршруту №1а — 2,5 грн. (повна), 1,25 грн. (пільгова).

Для оплати проїзду використовується разовий квиток, придбати його можна лише у кондуктора в салоні тролейбуса. Компостувати квиток не потрібно.

Контакти[ред.ред. код]

м. Тернопіль; вул. Тролейбусна, 7 (КП «Тернопільелектротранс») Тел. 43-63-62

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]