Братство Персня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Хранителі Персня)
Перейти до: навігація, пошук
Братство перстня - перше видання

Хранителі перстня (англ. The Fellowship of the Ring), (в інших перекладах також Братство Перстня) — перша частина роману Дж. Р. Р. Толкієна «Володар перстнів», що публікується разом із прологом, який не входить у склад всієї книги. Складається з двох книг. Вперше видана 24 липня 1954 року у Великій Британії. Події відбуваються у Середзем'ї у Третю епоху. Наступні частини називаються Дві вежі та Повернення короля. Твір екранізовано, за твором знятий у 2001 році Пітером Джексоном фільм Володар Перснів: Братерство Персня.

Зміст[ред.ред. код]

Пролог[ред.ред. код]

У пролозі розповідається про гобітів, їх звичаї, звички, державний устрій, життя вцілому. А також згадується історія знаходження персня Більбо Беггінсом, що описана в книзі «Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори» («Гобіт, або Туди й Назад»).

Книга 1[ред.ред. код]

Гобіт Більбо Беггінс збирається відсвяткувати своє 111-річчя та 33-річчя племінника Фродо, що мешкає у нього після смерті батьків. До речі, гобіти стають повнолітніми саме у 33 роки. На свято запрошена майже вся Гобітанія. Прибуває і старий знайомий гобіта Гендальф. Посеред промови Більбо непомітно одягає Перстень і стає невидимим. Тепер він вирушає до Рівенделу, де живуть ельфи, а перстень залишає племіннику у спадок. Гендальф дізнається, що це саме той Перстень, яким володів Саурон (втілення Зла). Це Перстень Всевладдя, який потрапив до істоти на ім'я Горлум, що володіла ним півстоліття. Але Горлум загубив його і той був знайдений Більбо. Фродо має вирушити до Рівенделу, де править ельф Елронд, який має вирішити, що робити з Перснем. Фродо вирушає в подорож, коли йому вже 50 років. Разом з ним вирушають його садівник Сем Гемджі та друзі Перегрін Тук і Меріадок Брендібак. У лісі вони зустрічають ельфів на чолі з Глором, що бажають їм успіхів. Та на них вже чигають небезпеки. По дорозі їм зустрічається кілька Чорних Вершників Саурона, а біля річки проти них виступає Дід-Верба. Від нього їх рятує Том Бомбадил, який також показує їм подальший шлях. Згодом Том знову рятує їх, тепер вже від мертвих з могильників. У містечку Брі вони знайомляться з Арагорном, що стає їх поводирем. Чорні Вершники викрадають коней, та друзі вирушають разом з поні Біллом. Їх вороги знову наздоганяють їх на руїнах Амон-Сул, де ранять Фродо у плече моргульським клинком. Наздоганяючи Фродо через річку Чорні Вершники втрачають коней, яких топить, збунтувавши річку, Елронд. Фродо прибуває в Рівендел, де його чекає Гендальф і виліковує Елронд.

Книга 2[ред.ред. код]

У Рівенделі відбувається рада, на якій вирішують, що Перстень має бути знищений у горнилі вулкану Ородруїну (Вогняна гора). Перстень буде нести «Братство персня», яке складається з Фродо, Сема, Мері, Піппіна, Арагорна, майбутнього короля Гондору, Гендальфа, могутнього мага, Боромира, сина намісника Гондору, ельфійського принца Леголаса та гнома Гімлі, сина Глойна, що був у дорозі з Більбо. В цей час перековують меч короля Андріл, його отримує Арагорн. Більбо дарує небожу свій меч Жало та кольчугу з мітрилу. Спершу шлях простягається через підземне царство гномів Морію, адже над нею їм не дав пройти поплічник Саурона маг Саруман, хоча і тут їм довелося перемогти озерне чудовисько та вовкулак. Там відбувається бій з орками, тролями та вогняним демоном балрогом, який падає з мосту разом з Гендальфом, і обоє гинуть. Далі Братство потрапляє у Лоріен до ельфів Галадріелі. Вона показує Фродо можливе майбутнє, і він хоче віддати перстень їй, але вона відмовляється. У дорогу вона дарує Арагорну піхви для меча та брошку-орла, Піппіну і Меррі — срібні пояси, а Боромиру золотий з топазами; Леголас отримав нові сагайдак та стріли, Сем — землю Лоріену та мотузку, Гімлі — пасмо Галадріелі; а Фродо вона подарувала Ельфійський Світильник. Також мандрівники отримали лембас, ельфійський хліб, та маскувальні накидки. Вони вирушили на човнах по річці Андуїн. Але не було серед них згоди: Боромир вважав, що Перстень треба везти в Гондор, але з ним не погоджувався Фродо. Тоді той спробував забрати Перстень, та Фродо став невидимим і втік. Доки інші його шукали, орки схопили Піппіна і Мері. Боромир намагався їх захистити та загинув. А Фродо вирішив піти у Мордор сам, але до нього приєднався Сем Гемджі. Арагорн, Гімлі та Леголас прибули запізно, тому вирішили рятувати Мері та Піппіна. Братство було знищене.

Глави[ред.ред. код]

Книга 1

 1. Довгоочікуване святкування
 2. Тінь минулого
 3. Троє у компанії
 4. Короткий шлях до грибів
 5. Викрита змова
 6. Старий Ліс
 7. У будинку Тома Бомбадила
 8. Туман на Переправі
 9. Під вивіскою «Гарцюючий поні»
 10. Блукач
 11. Ніж у пітьмі
 12. Втеча до броду

Книга 2

 1. Багато знайомств
 2. Рада Елронда
 3. Перстень йде на Південь
 4. Подорож у темряві
 5. Міст Кхазад-Думу
 6. Лотлоріен
 7. Дзеркало Галадріель
 8. Прощання з Лоріеном
 9. Велика Ріка
 10. Розпад Братерства


Головні герої[ред.ред. код]

Фродо Беггінс, Більбо Беггінс, Семвайс Гемджі, Меріадок Брендібак, Перегрін Тук, Арагорн, Гендальф, Леголас, Гімлі, Боромир, Елронд, Галадріель, Селеборн, Арвен, Том Бомбадил, Фредді, Барлі, Глор, Саурон, Саруман, Горлум-Смеагорл, Діагол, Чорні Вершники, Золотинка.