Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

понеділок, 4 листопада 2024 року

1 351 679 статей українською

180 776 зареєстрованих дописувачів

3142 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Гітарист Макс Кавалера
Гітарист Макс Кавалера

Roots (укр. Коріння) — шостий студійний альбом бразильського треш-метал-гурту Sepultura, що вийшов 20 лютого 1996 року.

Концепція альбому належить фронтмену Sepultura Максу Кавалері, який хотів створити запис за участі корінних народів Бразилії. Тексти пісень містять відсилання до історії та культури країни, а музика поєднує важкий та уповільнений хеві-метал із гітарами низького строю та національними ударними інструментами.

Roots вважається одним із найкращих хеві-метал-альбомів 1990-х років. По всьому світові було продано понад 2 млн його примірників, завдяки чому він став «золотим» у США та семи інших країнах. Roots суттєво вплинув на розвиток жанру ню-метал і став однією з перших вдалих спроб поєднання важкої музики з етнічним звучанням, зробивши бразильський колектив всесвітньо відомим. Окрім того, платівка стала останнім записом «класичного складу» Sepultura: після завершення турне наприкінці 1996 року Макс Кавалера залишив гурт.

Деміс Русос
Деміс Русос

«From Souvenirs to Souvenirs» (укр. Від спогадів до спогадів) — пісня грецького композитора Стеліоса Влавіаноса та поета Алека Костандіноса. Пісню найкраще знають у виконанні грецького співака Деміса Русоса, вперше вона з'явилася на його альбомі Souvenirs 1975 року та вийшла як сингл у багатьох країнах. Пізніше композицію неодноразово перекладали іншими мовами й переспівували Русос та інші виконавці.

«From Souvenirs to Souvenirs» стала одним з найбільших хітів Деміса Русоса в СРСР, де виходила під назвою «Сувенир» або «От сувениров до сувениров». Серед відомих радянських та пострадянських кавер-версій пісні — «Первая любовь» у виконанні ВІА «Червоні маки» (1977) та «Бегут года» гурту «Русский размер» та Професора Лебединського (1995).

Вибране зображення

Інтер'єр церкви «Сен-Шарль-Борроме», історичної церкви в Квебеку, Канада. Сьогодні свято Карла Борромео.

Вибраний список

Нобелівська медаль
Нобелівська медаль

Нобелівська премія з фізики — вища нагорода за наукові досягнення в області фізики, яку щорічно присуджує Шведська королівська академія наук. Вона є однією з п'яти премій, які засновані згідно із заповітом шведського хіміка Альфреда Нобеля, що присуджують за видатні досягнення в хімії, фізиці, літературі, фізіології або медицині та за внесок у встановлення миру. Оголошення імені лауреата відбувається кожного року у жовтні, а урочиста церемонія вручення премії проходить у день смерті Альфреда Нобеля, 10 грудня, у Стокгольмі. Всім лауреатам Премії вручається диплом, медаль та грошова винагорода.

Поточні події

Російсько-українська війна (листопад, бої на Курщині); див. також: Допомога під час війни • Атака Ізраїлю на Ліван • Нещодавно померли
Дума Боко

Цікавинки

4 листопада в історії

Сьогодні в Україні День залізничника
Гармата Гатлінга, що експонується у Форт-Ларамі, Вайомінг, США
Гармата Гатлінга, що експонується у Форт-Ларамі, Вайомінг, США
Емблема ЮНЕСКО
Емблема ЮНЕСКО

Народилися

Капітан 3 рангу Михайло Білинський (1919)
Капітан 3 рангу Михайло Білинський (1919)

Померли

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа