Батальйон поліції «Івано-Франківськ»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Батальйон поліції «Івано-Франківськ»
Емблема батальйону МВС «Івано-Франківськ».png
Нарукавний знак батальйону міліції «Івано-Франківськ»
На службі травень 2014 — дотепер
Країна Україна Україна
Вид National Police of Ukraine emblem.svg Спеціальна поліція
Чисельність батальйон
Гарнізон/Штаб Івано-Франківська область
Війни/битви Війна на сході України
Бої за Іловайськ
Командування
Поточний
командувач
полковник Гладкий Дмитро
Командир батальйону Івоняк Микола Романович
Заступник командира батальйону Рокетський Богдан Богданович
Стройовий шеврон батальйону МВС «Івано-Франківськ»

Батальйон поліції «Івано-Франківськ» — добровольчий підрозділ патрульної служби поліції особливого призначення, створений у травні 2014 року у структурі ГУ МВС України в Івано-Франківській області. Командир батальйону — полковник Олександр Поліщук, якого пізніше замінив — полковник Дмитро Гладкий.

Діяльність[ред. | ред. код]

31 липня 120 бійців батальйону склали присягу на вірність народові України; в перших числа серпня вони відправились у зону АТО на сході України[1][2].

В серпні, спецпризначенці батальйону «Івано-Франківськ» взяли участь у боях під Іловайськом та подальшій обороні Іловайська[3], загинули сержант Олег Перепічка, молодші сержанти Роман Грицик й Дмитро Пацино. 31 серпня командир батальйону Олександр Поліщук із 17 бійцями вирвалися з оточення під Іловайськом і рушили на Дніпропетровськ, чотирьох поранених вертольотом відправили у госпіталь[4].

Вже 12 вересня незважаючи на втрати під Іловайськом загін спецпризначенців батальйону вирушив в зону АТО. Як заявив один iз бійців: «Страшно їхати, щоб вижити треба атакувати. Лише тоді вдасться не виживати, а жити»[5]. Міліціонери-прикарпатці поїхали підтримувати правопорядок у Маріуполі, де вони несли службу на блокпостах та патрулювали вулиці міста. 19 листопада вони повернулися додому з подяками від органів місцевої влади Маріуполя. За сумлінне виконання своїх обов'язків спецпризначенці також одержали грамоти та грошові винагороди від УМВС України в Івано-Франківській області.

10 жовтня, двадцятеро новобранців-міліціонерів спецбатальйону патрульно-постової служби «Івано-Франківськ» в урочистій атмосфері склали присягу, одержали бойову зброю та влилися до лав батальйону. Їх привітали радник міністра МВС Тетяна Чорновол, керівники Івано-Франківської області та міліції, ректор Національної академії внутрішніх справ МВС[6]. Пововнений батальйон відправив чергову зміну в зону АТО на Донеччину[7].

Втрати[ред. | ред. код]

Шефська допомога[ред. | ред. код]

У вересні-жовтні небайдужі прикарпатці, дорослі і діти, організували збір грошових коштів та гуманітаної допомоги для бійців батальйону «Івано-Франківськ». Відзначилися своєю активністю калуські дітлахи iз загальноосвітних шкіл Калуша № 1 (5 618 грн.), № 2 (2 600 грн.), № 3 (3 240 грн.), № 4 (2 061 грн), № 5 (2 110 грн), № 6 (1 682 грн.), № 7 (1 880 грн.), № 8 (1 262 грн.), № 9 (1 758 грн), № 11 — продукти й речі; дитячих садочків «Журавлик» (910 грн.), «Струмочок» (продукти), «Ластівка» (1 670 грн.), «Калинка» (600 грн.), «Росинка» (продукти) тощо. Калуська гімназія у рамках проекту «Я. Родина. Україна» і 10-а школа проводять збір продуктів і коштів на постійній основі. Координатори волонтерської групи проекту Софія Татомир, Марія і Роман Пасічники, Віталій Півторак в заяві для преси наголосили, що «з впевненістю можемо сказати, що з такою патріотичною та чуйною громадою нам вдасться збудувати нову державу, яку ми творимо разом»[8].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]