Барак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австро-угорські полонені біля барака, 1916 рік.
Німецькі бараки в таборі Аушвіц.
Усередині житлового барака. Аушвіц 2 (Біркенау).

Барак (фр. baraque, кат. barraca) — тимчасова, швидко збудована, недорога будова. Як правило, одноповерхова і дерев'яна. До кінця XVII століття у Франції бараками називалися тільки тимчасові кавалерійські казарми, пізніше різні тимчасові казарми.

Під час Севастопольської оборони по ідеї С. П. Боткіна були влаштовані госпітальні бараки; ідея виявилася вдалою в санітарному відношенні (через хорошу вентиляції та можливості ефективно ізолювати інфекційних хворих), і до кінця XIX століття стали поширюватися лікарні, влаштовані за барачною системою. Бараки влаштовувалися також у таборах для військовополонених, а в XX столітті і в концентраційних таборах.

В СРСР[ред. | ред. код]

В СРСР комунальні квартири, гуртожитки і тимчасові бараки були одним з основних типів житла робітників до початку масового житлового будівництва окремих квартир в 1960-х. Особливо багато бараків було в початковий період в нових індустріальних містах СРСР, де будувалися великі заводи, на Півночі та в Сибіру, які потім замінялися на більш комфортні комунальні квартири і гуртожитки, а потім і на окремі квартири.

Поширення в містах і селищах комунальних квартир, гуртожитків або тимчасових бараків визначалося можливостями фінансування та житлового будівництва і в різних регіонах було по-різному (десь більше гуртожитків, десь більше комунальних квартир).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]