Бістро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бістро́ – це невелике кафе чи ресторан, із затишною атмосферою та недорогою їжею. Термін "бістро" походить з французької мови. Етимологія слова неясна. Існує кілька версій його походження.

Версія перша[ред.ред. код]

У 1814 році, коли Париж зайняло російське військо, у кожному місці, де можна було поїсти, збиралися юрби солдат і наказували офіціантам чи кухарям швидше готувати та подавати страви. Російське слово «бы́стро» з часом трансформувалося, наголос, на французький манер, перейшов на останній склад і таким чином виникло нове слово «Бістро́».

Версія друга[ред.ред. код]

В перекладі з французького місцевого діалекту тих часів, слово «bistro» перекладається як продавець алкогольних напоїв, пізніше – власник готелю для циган чи мандрівників.

Версія третя[ред.ред. код]

Слово «bistrouill» (кінець XIX сторіччя) поступово перетворюється у «bistro». Французьке діалектне слово «Bistrouill» означає алкогольний напій, який проходить дві стадії перемішування перед тим, як подається замовнику. Тобто, приблизно у 1905 році сформувалося повне значення слова – неякісний та дешевий алкогольний напій.

Сьогодення[ред.ред. код]

В наш час слово bistro має зовсім віддалене значення від всіх вищезгаданих теорій походження.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]