Лофт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інтер'єр житла в будинку колишньої фабрики в Чикаго

Лофт (англ. loft — «горище») — архітектурний стиль XX—XXI століття; верхня частина будівлі промислового призначення, переобладнана під житло, майстерню, офісне приміщення або місце для заходів. Важливо розрізняти апартаменти-лофти і стиль лофт в інтер'єрі, оскільки перше — це переобладнані заводські і складські приміщення, а друге — напрямок в дизайні, коли в житловому приміщенні створюють інтер'єр з промисловим відтінком.

Історія виникнення[ред. | ред. код]

Слово «лофт» — американського походження; бере свій початок від фабричних будівель і складів. Ідея використовувати закинуті мануфактури як житло та робочі приміщення виникла в 1940-ві роки ХХ століття в фабричному районі Мангеттена. Тоді різко піднялися ціни на землю в центрі міста, а промислові підприємства почали виносити на околиці.

Лофти почали приваблювати людей, пов'язаних з мистецтвом: в таких приміщеннях були високі стелі й гарне освітлення, а також низькі, в порівнянні зі звичайними квартирами, ціни за оренду.

У 1950-ті роки лофти стали популярними стильними приміщеннями. Саме в них зосереджувалося артистичне життя Нью-Йорка. Серед найвідоміших лофтів того часу — артстудія Енді Воргола «Фабрика». Тому оригінальне житло закріпило за собою статус елітного.

Інтер'єр[ред. | ред. код]

Стіни лофтів зазвичай фарбують кольорами холодних відтінків (металевий, синій тощо). Меблі металеві (або ж пофарбовані під метал) та дерев'яні. Вони прості та функціональні, часто виконують роль стін або перегородок, розділяючи простір на частини.

Особлива увага в лофтах надається деталям: сходам, трубам, системам вентиляції тощо. Вікна широкі та високі, адже це необхідно для максимального освітлення інтер'єру[1].

Українські лофти[ред. | ред. код]

Наразі лофти стали популярними не лише в Америці. Їх використовують як артпростори в Європі. Найвідоміший лофт в Україні — Kyiv Loft, призначений для проведення концертів, виставок, кінопоказів.

Лофт як інтер'єр[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Стіна під цеглу в стилі лофт. Архів оригіналу за 26 червня 2021. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • Markus Ehrat: Lofts — Wohnen in der alten Spinnerei. ISBN 3-907496-28-0. (Vorzeigeprojekt in Windisch, Schweiz)