Велика золота медаль імені М. В. Ломоносова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Велика золота медаль імені М. В. Ломоносова
Країна  Росія і  СРСР
Тип наукова нагородаd і медаль
На честь: Ломоносов Михайло Васильович
Нагородження
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені Великою золотою медаллю імені М. В. Ломоносова (71)
Черговість
Сайт Сторінка нагороди

CMNS: Велика золота медаль імені М. В. Ломоносова у Вікісховищі

Велика золота медаль імені М. В. Ломоносова — вища нагорода Російської академії наук (до розпаду СРСР - АН СРСР). Щорічно присуджуються дві великі золоті медалі імені М. В. Ломоносова — одна російському і одна іноземному вченому за видатні досягнення в галузі природничих та гуманітарних наук. Експертна комісія знаходиться при Президії РАН.

Історія медалі

[ред. | ред. код]

Золоту медаль імені М. В. Ломоносова було засновано постановою Ради Міністрів СРСР від 23 червня 1956 року № 851 із зазначенням, що медаль присуджується один раз на три роки за видатні роботи в галузі природничих і технічних наук.

В постанові Президії АН СРСР від 3 серпня 1956 року — № 400 зазначено, що медаль присуджується радянським вченим. Постановою Президії АН СРСР від 24 серпня 1956 року — № 462 першим роком присудження медалі встановлено 1959 рік. Опис медалі затверджено постановою Президії АН СРСР від 3 жовтня 1958 року № 640. Положення про медалі затверджено постановою Президії АН СРСР від 24 листопада 1967 року № 909.

Постановою Ради Міністрів СРСР від 7 липня 1967 року — № 612 дозволено Академії щорічно присуджувати дві золоті медалі — одну радянському і одну іноземному вченим за видатні роботи в галузі природничих та суспільних наук.

Постановою Президії АН СРСР від 6 січня 1967 року — № 8 встановлено, що вчені, удостоєні золотої медалі імені М. В. Ломоносова, виступають з науковими доповідями на річних Загальних зборах Академії наук СРСР.

Постановою Президії Російської академії наук від 26 травня 1992 року № 177 встановлено: вважати золоті медалі імені М. В. Ломоносова вищою нагородою Російської академії наук, що присуджуються одному російському й одному іноземному вченому з метою відзначити видатні роботи в галузі природничих та гуманітарних наук.

Постановою Президії Російської академії наук від 23 лютого 1993 року № 47 золотих медалей і премій імені видатних вчених, що присуджуються Російською академією наук, якою встановлено, що починаючи з 1994 року Президія РАН присуджує Велику золоту медаль Російської академії наук імені М. В. Ломоносова. Щорічно присуджується дві медалі: одна — російському, інша — іноземному вченому.

Постановою Президії РАН від 8 червня 1993 року — № 118 затверджено Положення про Велику золоту медаль Російської академії наук імені М. В. Ломоносова. Дата присудження медалі — 19 листопада (день народження М В Ломоносова).

Нагороджені вчені

[ред. | ред. код]