Редут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Девонширський редут (Бермудські острови), 1614

Реду́т (фр. redoute, сховище, опорний пункт) — фортифікаційне укріплення замкненого виду, як правило (але не обов'язково) земляні, з валом та ровом, призначені для кругової оборони. Будувався частіше всього в формі чотирикутника, хоча існували і пяти-, шестикутові редути. Зазвичай мав в довжину 50-200 кроків, в залежності від чисельності гарнізону, що нараховував 200–800 чоловік.

Редут складався з зовнішнього рову, вала з земляною ступінню з горжевого фаса (тильної сторони), причому за ним встановлювали насип (Траверс) для обстрілу ворога, якщо він намагатиметься використати прохід.

Редути відомі з XVI століття, широко використовувались в XVIIXIX століттях в ролі опорних пунктів. Входили в склад прикордонних укріплень Російської імперії. Петро I одним з перших успішно застосував систему редутів в польовій битві (див. Полтавська битва). В російсько-японській війні застосовувались в польових укріпленнях позицій.

Редути втратили своє значення на початку Першої світової війни через велику уразивість від вогню артилерії.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Українська радянська енциклопедія : [у 12 т.] / [за ред. М. П. Бажана]. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція Української Радянської Енциклопедії, 1974—1985., К., 1979.
  • Пірко В. О. Оборонні споруди…/ Український культурологічний центр. Донецьке відділення НТШ, Східний видавничий дім — Донецьк, 2007. — 176 с.