Дніпровський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дніпровський метрополітен
Dniprovskyi Metropoliten.png
Інформація
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Місто Coat of arms of Dnipro.png Дніпро
Дата відкриття 29 грудня 1995
Довжина ліній 7,1 км
Кількість станцій 6
Кількість ліній 1
Пасажиропотік за добу 20,4 тис. пас. (2016)[1]
Пасажиропотік за рік 7448,3 тис. пас. (2016)[1]
Схема ліній
План-схема Дніпровського метрополітену
metro.dp.ua

Дніпро́вський метрополіте́н — система ліній метрополітену у місті Дніпро. На разі функціонує одна лінія, що складається з шести станцій. Триває будівництво ще трьох станцій, які планують відкрити до 2021.[2]

Історія[ред.ред. код]

Метрополітен будувався в 1982-1995, рух відкрито 29 грудня 1995.

Опис[ред.ред. код]

Дніпровський метрополітен складається лише з однієї лінії, Центрально-Заводської, на якій збудовано шість станцій. Початковим проектом передбачалося спорудження лінії завдовжки 11,8 км із дев'ятьма станціями[3]. Наразі довжина лінії метрополітену — 7,1 км, ширина колії — 1.524 мм, довжина посадкових платформ — 102 м[4]. Час руху в один кінець становить 14 хвилин. Інтервал руху поїздів — від 10 до 16 хвилин, в години «пік» — від 4 до 7 хвилин.

Потяг метро на станції Металургів
Центрально-Заводська лінія
Парус
ТЧ-1 «Діївка»
Покровська
Проспект Свободи
Заводська
Металургів
Метробудівників
Вокзальна  +зал
Театральна
Центральна
Музейна
Дніпро

Особливості[ред.ред. код]

Характерна особливість — дуже коротка довжина лінії метро. Дніпровський метрополітен — один з найкоротших у Європі, хоча і не найкоротший у світі, оскільки є метро значно менші, як за протяжністю, так і за кількістю станцій, наприклад, у Генуї, Катанії, Хайфі, Перуджі, Зерфаусі, Новому Афоні та ін.

Більшість його станцій (крім «Покровської») є станціями глибокого закладення. Має одне електродепо, що знаходиться за станцією «Покровська». В депо існує поворотне коло для розвернення вагонів, яке було введено в експлуатацію 2016 року.

Керівники цього виду транспорту у Дніпрі нарікають на неспроможність витримувати конкуренцію з маршрутками і трамваями. Оператор — КП «Дніпровський метрополітен».

Метрополітен працює з 05:35 по 23:00. Вартість проїзду становить 2 ₴ (з вересня 2011).

Станції[ред.ред. код]

Перспектива[ред.ред. код]

Неодноразово велись розмови про відкриття станцій «Центральна» та «Театральна», але терміни щоразу відкладались на тривалий період. Було заявлено, що пункт про будівництво станції «Центральна» метрополітену міста зі списку об'єктів підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року було виключено, проте роботи з будівництва ділянки від станції «Вокзальна» до станції «Центральна», завдовжки 2,4 км все ж ведуться[5].

Зараз актуальними є плани відкриття ділянки від станції «Вокзальна» до станції «Історичний музей» до 2020 року[6]. У перспективі планується будівництво другої лінії, що має з'єднати правий берег Дніпра з лівим.

Галерея зображень[ред.ред. код]

Жетон для проїзду

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]