Жидобандерівці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Жидобандерівці» — неологізм, антипропагандистський мем, який виник в Україні в 2014 році на тлі російської збройної агресії проти України та намагань російської пропаганди розколоти українське громадянське суспільство. Жидобандерівцями називають себе громадяни України з розвинутим почуттям гумору та необов'язково єврейським корінням, які підтримали Євромайдан, і українських націоналістів — спадкоємців ідей Степана Бандери. Назва виникла як реакція на звинувачення прихильників Майдану, зокрема активістів «Правого сектора» в антисемітизмі, які активно поширювалися в путінській Росії та транслювалися на інші країни[1].

Фактичною підставою для виникнення даного поняття стала підтримка єврейськими колами України та окремими представниками єврейського капіталу патріотичних та певною мірою українсько-націоналістичних рухів в Україні. Найбільш яскравим проявом явища стала діяльність Ігоря Коломойського та його колеги Геннадія Корбана щодо фінансування ДУК ПС та недопущення проросійського заколоту в Дніпрі. В одному з епізодів цієї співпраці Коломойський з'явився на публіці в майці з написом «Жидобандерівець». Існують і більш прозаїчні пояснення цих дій насамперед бізнесовими та владними інтересами фінансового угруповання Коломойського та просуванням партії «Укроп».

Рух «жидобандерівців»[ред. | ред. код]

Рух «жидобандерівців» в Україні став трендом[2], має свою символіку — зображення менори з зубцями від Тризуба або поєднання Тризуба з зіркою Давида.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Одне з перших поєднань українців та євреїв як антирадянського (антиросійського) руху (жидобандерівців) містилось в карикатурі українського журналу «Перець» за червень 1981 року[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]