Кава з молоком

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кава з молоком
Необхідні компоненти кава і молоко

Кава з молоком (фр. café au lait) — французький гарячий кавовий напій, виготовлений шляхом змішування порції кави з гарячим молоком.

Назва і приготування[ред. | ред. код]

Назва і процес приготування цієї різновиди кави розрізняється в різних країнах.

Європа[ред. | ред. код]

Чаші, використовувані у Франції для подавання кави з молоком

В європейських країнах кава з молоком відома під різними назвами[1]: «café con leche» в Іспанії, «kawa biała» (з пол. «біла кава») в Польщі, «Milchkaffee» (з нім. «молочна кава») у Німеччині, «koffie verkeerd» (з нід. «неправильна кава») в Нідерландах. В Північній Європі найбільш поширена французька назва напою — «café au lait».

На своїй батьківщині напій виготовляється з чорної кави і заздалегідь підігрітого молока. Після популяризації еспресо-машин в 1940-х роках для приготування кави з молоком частіше використовується еспресо.

Кава з молоком подається на французький манер» (на відміну від італійського лате): у білій керамічній чашці або чаші (лате зазвичай подається у високому келисі). При цьому кава з молоком може бути виготовлена як на основі еспресо, так і чорної кави, у той час як лате виготовляється тільки з еспресо.

Америка[ред. | ред. код]

У США кава з молоком готується на основі чорної кави, приготованої крапельним способом або у френч-пресі і нагрітої паром молока, що відрізняє його від лате, приготованого на основі еспресо. Кава з молоком здебільшого подається в чашці (за винятком деяких закладів, які подають цей напій в чаші на французький манер).

У Північній Америці кави з молоком відомий під французькою назвою — «café au lait». У той же час, деякі кав'ярні (такі, як Starbucks) подають його під назвою «місто» (англ. misto) і в прозорих скляних чашках[2].

См. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Див.
  2. Starbucks.com [Архівовано 10 червня 2019 у Wayback Machine.] (англ.)(англ.