Робуста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Робуста
Robusta Coffee
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Тирличецвіті (Gentianales)
Родина: Маренові (Rubiaceae)
Рід: Coffea
Вид:
Робуста (C. canephora)
Біноміальна назва
Coffea canephora

Кава робуста (лат. Coffea canephora, Coffea robusta) — вид рослин роду кави, квітуча рослина з сім'ї Rubiaceae. Хоч вона широко знана як Coffea robusta, рослина має наукове визначення Coffea canephora і має дві основні сорти: робуста і нганда. Походить з регіонів західної та центральної Субсахарської Африки. Була визнана окремим від арабіки видом у 1897 році.

Цей вид менш чутливий до захворювань, тепла і високої вологості ніж арабіка (Coffea arabica). Робуста дає більше плодів і вони швидше дозрівають. Період дозрівання становить близько 6 місяців, що робить можливим кілька врожаїв на рік.

Плоди нерівні та округлі, колір зерен може змінюватися від бежевого до сіро-зеленого. Їх зазвичай обробляють насухо, сушать в цілому з м'якушем і пергаментною оболонкою на сонці. А потім обробляють в відшаровувальних машинах, які витягують фактичні боби.

На робусту припадає 40 % світової продукції кави. Вона розповсюджена в Азії, Африці та Індонезії. З неї отримується м'якший напій, спроможний зберегти типовий аромат свого місцевого походження. Така кава містить більше кофеїну.

В абіогенезі ця рослина, стійка проти паразитів, швидко розвивається і може легко перевищити метрову висоту.

Див. також[ред. | ред. код]

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]