Офіційні коктейлі ІБА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Офіційний коктейль МАБ)
Перейти до: навігація, пошук

Офіційні коктейлі ІБА (англ. IBA official cocktails) — коктейлі, що обрані Міжнародною асоціацією барменів (МАБ, англ. IBA — International Bartenders Association) до списку коктейлів, які дозволяється змішувати під час проведення міжнародних конкурсів коктейлів (англ. World Cocktail Competition, WCC)[1], а також для використання в щорічному Всесвітньому змаганні коктейлів (ВЗК)[2] в барменськомі ремеслі. Такі змішані напої найбільш знані й поширені коктейлі, які роблять професійні бармени всього світу. Коктейлі, які було включено в даний список, є найбільш популярними і поширеними в світі, а рецепт їх приготування за версією IBA для захисту прав клієнтів приведений до єдиного стандарту. Ідея країн-учасниць IBA полягала в тому, що клієнт, відвідавши бар в будь-якій точці планети, може замовити коктейль з офіційного списку, рецептура і спосіб приготування якого не матимуть відмінностей в залежності від обраного ним бару. Підтримка Асоціації полягає в проведенні тренінгів, в яких можуть брати участь країни-члени Міжнародної асоціації барменів (IBA), а також щорічного Міжнародного конкурсу коктейлю (WCC/WFC), який проходить в країні, обраної радою IBA[3].

Коктейлі МАБ вказуються у сантилітрах (cl), а не в звичайних мілілітрах (ml). 3 cl приблизно дорівнює 1 американській рідкій унції (на 1,4 % більше).

Список коктейлів[ред.ред. код]

Зараз, офіційні коктейлі МАБ поділяються на три категорії: англ. The Unforgettable (незабутні), англ. Contemporary Сlassics (сучасна класика), англ. New Era Drinks (напої нової ери)[4][5].

Незабутні[6][ред.ред. код]

Сучасна класика[7][ред.ред. код]

Зображення Назва Оригінальна назва Опис
1 Bellini at Harry's Bar.jpg «Белліні» італ. Bellini Коктейль, що складається з ігристого вина (традиційно Просекко) і персикового пюре[8][9].
2 Harvey Wallbanger.jpg «Гарві Стінобій» англ. Harvey Wallbanger Коктейль, що складається з горілки, лікеру Galliano і апельсинового соку[10][11].
3 Godlen-Dream Mixed Drink Cocktail (2360538105).jpg «Золота мрія» англ. Golden dream Коктейль, що складається з італійського лікеру Galliano (міцністю до 30 об%) і міцного (40 об%) французького лікеру Куантро[12][13].
4 IrishCoffee.jpg «Кава по-ірландськи» ірл. Caife Gaelach Кавовий напій, що готується з гарячої кави, ірландського віскі й цукру[14][15].
5 15-09-26-RalfR-WLC-0048.jpg «Кайпіринья» порт. Caipirinha Бразильський алкогольний коктейль, який виготовляється з кашаси, лайму, льоду та необробленого тростинного цукру[16][17].
6 Horse's Neck cocktail.jpg «Кінська шия» англ. Horse's Neck Коктейль, що складається з бренді, імбирного елю і біттера «Ангостура»[18][19].
7 Kir cocktail.jpg «Кір» фр. Kir Коктейль, що складається з білого сухого вина і лікеру Creme de Cassis[20][21].
8 Grasshopper cocktail.jpg «Коник» англ. Grasshopper Коктейль, що складається з м'ятного і шоколадного лікеру та вершків[22][23].
9 Cosmopolitan.jpg «Космополітен» англ. Cosmopolitan cocktail Коктейль, що складається з горілки, лікеру тріпл-сек, лимонного і журавлинного соку[24][25].
10 BLOODY MARY.jpg «Кривава Мері» англ. Bloody Mary Коктейль, що складається з горілки, томатного соку, спецій, та інших додатків (соус Табаско, лимонний сік, вустерський соус)[26][27].
11 15-09-26-RalfR-WLC-0056.jpg «Куба лібре» ісп. Cuba Libre Коктейль, що складається з рому, лайму, та коли[28][29].
12 Long Island Ice Tea.jpg «Лонг-Айлендський чай з льодом» англ. Long Island Iced Tea Коктейль, що складається з горілки, джину, текіли та рому. Окрім цього, до складу коктелю входять тріпл сек (чи Куантро), кола (або холодний чай) та інші[30][31].
13 Mai Tai.jpg «Маі Таі» англ. Mai Tai Коктейль, що складається з рому, апельсинового лікеру, мигдалевого сиропу та соку лайма[32][33].
14 MargaritaReal.jpg «Маргарита» ісп. Margarita Коктейль на основі текіли з додаванням соку лайма або лимона, цитрусового лікеру (Тріпл сек) та льоду[34][35].
15 Mimosa cocktail.jpg «Мімоза» англ. Mimosa Коктейль, що складається з шампанського та свіжого апельсинового соку[36][37].
16 Cocktail with vodka.jpg «Морський бриз» англ. Sea Breeze Коктейль, що складається з горілки, грейпфрутового і журавлинного соку[38][39].
17 Moscow Mule at Rye, San Francisco.jpg «Московський мул» англ. Moscow Mule Коктейль, що складається з горілки, імбирного елю і лайма, який подають у мідному кухолі[40][41].
18 15-09-26-RalfR-WLC-0067.jpg «Мохіто» ісп. Mojito Традиційний кубинський коктейль, що складається з світлого рому і листя м'яти[42][43].
19 Mint Julep im Silberbecher.jpg «М'ятний джулеп» англ. Mint julep Коктейль, що складається з бурбона (або іншого міцного спиртного напою), води, подрібненого льоду та свіжої м'яти[44][45].
20 Piña Colada.jpg «Пінья колада» ісп. Piña colada Коктейль, що складається з рому, ананасового соку і (бажано) кокосового молока[46][47].
21 Sex on the Beach.jpg «Секс на пляжі» англ. Sex on the beach Коктейль, що складається з горілки, персикового лікеру, апельсинового соку і соку журавлини (або гренадіну)[48][49].
22 Singapore Sling Ingredients.JPG «Сінгапурський слінг» англ. Singapore Sling Коктейль, що складається з джина, вишневого, апельсинового (Тріпл секу) і лікеру «Бенедиктин», гренадину, ананасового і лимонного соку з додаванням біттера «Ангостура»[50][51].
23 TequilaLunazul.JPG «Текіла санрайз» англ. Tequila Sunrise Коктейль, що складається з текіли, гренадину і апельсинового соку[52][53].
24 Rose (cocktail).jpg «Троянда» фр. Rose Коктейль, що складається з вишневого лікеру (Kirsch), сухого вермуту і полуничного сиропу[54][55].
25 No image available.svg «Французький зв'язний» англ. French Connection Коктейль, що складається з коньяку і мигдалевого лікеру Амаретто[56][57].
26 French 75.jpg «Французький 75» англ. French 75 Коктейль, що складається з джина, шампанського і лимонного соку[58][59].
27 Mort dans l'après-midi 002.jpg «Хемінгуей спешл» ісп. Hemingway Especial Коктейль, що складається з світлого рому, лікеру «Мараскіно», грейпрфрутого соку та соку лайма[60][61].
28 Godfather cocktail.jpg «Хрещений батько» англ. Godfather Коктейль, що складається з віскі та лікеру Амарето[62].
29 Godfather cocktail.jpg «Хрещена мати» англ. Godmother Коктейль, що складається з горілки та лікеру Амарето[63].
30 Black Russian.jpg «Чорний росіянин» англ. Black Russian Коктейль, що складається з горілки і кавового лікеру (наприклад, Kahlúa)[64][65].
31 No image available.svg «Шампань» англ. Champagne cocktail Коктейль, що складається з шампанського, бренді і біттера «Ангостура»[66][67].

Напої нової ери[68][ред.ред. код]

Зображення Назва Оригінальна назва Опис
1 Cocktail B52.jpg «Б-52» англ. B-52 Коктейль на основі трьох нашарованих лікерів, що не змішуються і створюють три добре видних шари. Класифікується як дигестив (десертний)[69][70].
2 No image available.svg «Баракуда» англ. Barracuda Коктейль на основі рому, лікеру Galliano, ігристого вина, ананасового соку та соку лайма. Класифікується як газований коктейль[71][72].
3 Triple olive Dirty Martini - Evan Swigart.jpg «Брудний мартіні» англ. Dirty martini Коктейль на основі горілки та вермуту. Класифікується як аперитив[73][74].
4 No image available.svg «Вампіро» італ. Vampiro Коктейль на основі текіли, томатного, апельсинового і соку лайма. За складом є варіантом коктейлю «Кривава Мері». Класифікується як лонґ дрінк[75][76].
5 Spritz in osterie da campo bella vienna.jpg «Венеційський спрітц» італ. Spritz veneziano Коктейль на основі ігристого вина, італійського аперитиву Аперол і содової води. Класифікується як газований коктейль[77][78].
6 Vesper Martini (corrected).jpg «Веспер» англ. Vesper Коктейль Джеймса Бонда на основі джина, горілки і світлого французького аперитивного вина Кіна Ліле. Класифікується як аперитив[79][80].
7 Bistrot Bruno Loubet, Clerkenwell, London (4574785649).jpg «Еспресо мартіні» англ. Espresso Martini Коктейль на основі горілки, кавового лікеру, кави еспресо та цукрового сиропу. Класифікується як дигестив (десертний)[81][82].
8 No image available.svg «Жовта пташка» англ. Yellow bird Коктейль на основі білого рому, лікеру Galliano, лікеру Triple Sec та соку лайма. Класифікується як коктейль на весь день (англ. All day cocktail)[83][84].
9 Kamikaze.jpg «Камікадзе» англ. Kamikaze Коктейль на основі горілки, лікеру Triple Sec та соку лайма. Класифікується як коктейль на весь день (англ. All day cocktail)[85][86].
10 TommysMargarita.jpg «Маргарита Томмі» англ. Tommy's Margarita Коктейль на основі текіли, свіжовичавленого соку лайма і нектару агави. Класифікується як коктейль на весь день (англ. All day cocktail)[87][88].
11 Lemon Drop cocktail 2.jpg «Мартіні крапля лимона» англ. Lemon drop martini Коктейль на основі горілки, лікеру Triple Sec та лимонного соку. Класифікується як коктейль на весь день (англ. All day cocktail)[89][90].
12 Bramble Cocktail1.jpg «Ожина» англ. Bramble Коктейль на основі джину, ожинового лікеру, лимонного соку та цукрового сиропу. Класифікується як коктейль на весь день (англ. All day cocktail)[91][92].
13 Pisco sour 20100613b.JPG «Піско сауер» англ. Pisco sour Сауер коктейль на основі піско, поширений в Перу і Чилі, вважається південно-американської класикою[93][94].
14 No image available.svg «Російський весняний пунш» англ. Russian spring punch Коктейль на основі горілки, лікеру Creme de Cassis, ігристого вина, лимонного соку і цукрового сиропу. Класифікується як газований коктейль[95][96].
15 Dark 'N' Stormy.jpg «Темрява та буря» англ. Dark 'N' Stormy Коктейль на основі темного рому, пива. Класифікується як лонґ дрінк[97][98].
16 Martini IMG 0836.JPG «Французький мартіні» англ. French Martini Коктейль на основі горілки, малинового лікеру та ананасового соку. Класифікується як аперитив[99][100].

Класифікація[ред.ред. код]

При змішуванні коктейлів використовують такі методи приготування[101]: білд (англ. build — будувати) або білд з льодом, мадлінг (англ. muddling — тиснути), стир (англ. stir — помішування), стрейн (англ. strain — фільтрація), шейк (англ. shake — струшувати).

Методи приготування коктейлів ІБА

Білд (англ. build)

Американо Б-52 Белліні Венеційський спрітц Викрутка Гарві Стінобій Джон Коллінз Іржавий цвях Кава по-ірландськи Кайпіринья Кінська шия Кір Куба лібре Лонг-Айлендський чай з льодом Мімоза Морський бриз Московський мул Мохіто М'ятний джулеп Неґроні Ожина Піско сауер Секс на пляжі Старомодний Текіла санрайз Темрява та буря Французький зв'язний Чорний росіянин Шампань

Стир (англ. stir)

Брудний мартіні Дербі Кривава Мері Мангеттен Мартіні Сазерак Смокінг Стінгер Троянда Французький мартіні Хрещений батько Хрещена мати

Шейк (англ. shake)

Авіація Александр Бакарді Баракуда Біла леді Бренді Александр Вампіро Веспер Віскі сауер Гланди мавпочки Дайкірі Джин фіз Еспресо мартіні Жовта пташка Золота мрія Казино Камікадзе Кловер клаб Коник Космополітен Маі Таі Маргарита Маргарита Томмі Мартіні крапля лимона Мері Пікфорд Між простирадлами Обличчя Янгола Парадіс Пінья колада Плантаторський пунш Порто фліп Рамос фіз Російський весняний пунш Сайдкар Сінгапурський слінг Французький 75 Хемінгуей спешл

Джерела[ред.ред. код]

 1. World Cocktail Competition (WCC). International Bartenders Association. (en). iba-world.com. Архів оригіналу за 18 липня 2011 року. Процитовано 5 червня 2017 року. 
 2. World Cocktail Competition (WCC). International Bartenders Association. (en). iba-world.com. Процитовано 5 червня 2017 року. 
 3. Сайт Всеукраинской ассоциации барменов. Международный Конкурс Коктейля WCC/WFC (ru). auba.com.ua. Процитовано 5 червня 2017 року. 
 4. Офіційний сайт Міжнародної асоціації барменів (IBA) (en). iba-world.com. Процитовано 5 червня 2017 року. 
 5. Офіційний сайт Барменськой асоціації Росії (ru). barclass.ru. Архів оригіналу за 9 квітня 2017 року. Процитовано 5 червня 2017 року. 
 6. Сайт Міжнародної асоціації барменів. коктейлі Незабутні (en). iba-world.com. Архів оригіналу за 9 березня 2017 року. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 7. Сайт Міжнародної асоціації барменів. коктейлі Сучасна класика (en). iba-world.com. Архів оригіналу за 9 березня 2017 року. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 8. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Bellini (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 9. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Белліні (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 10. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Harvey Wallbanger (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 11. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Гарві Стінобій (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 12. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Golden dream (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 13. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Золота мрія (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 14. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Caife Gaelach (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 15. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Кава по-ірландськи (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 16. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Caipirinha (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 17. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Кайпіринья (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 18. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Horse's Neck (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 19. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Кінська шия (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 20. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Kir (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 21. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Кір (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 22. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Grasshopper (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 23. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Коник (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 24. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Cosmopolitan cocktail (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 25. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Космополітен (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 26. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Bloody Mary (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 27. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Кривава Мері (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 28. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Cuba Libre (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 29. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Куба лібре (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 30. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Long Island Iced Tea (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 31. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Лонг-Айлендський чай з льодом (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 32. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Mai Tai (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 33. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Маі Таі (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 34. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Margarita (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 35. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Маргарита (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 36. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Mimosa (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 37. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Мімоза (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 38. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Sea Breeze (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 39. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Морський бриз (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 40. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Moscow Mule (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 41. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Московський мул (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 42. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Mojito (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 43. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Мохіто (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 44. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Mint julep (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 45. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль М'ятний джулеп (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 46. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Piña colada (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 47. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Пінья колада (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 48. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Sex on the beach (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 49. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Секс на пляжі (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 50. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Singapore Sling (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 51. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Сінгапурський слінг (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 52. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Tequila Sunrise (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 53. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Текіла санрайз (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 54. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Rose (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 55. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Троянда (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 56. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль French Connection (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 57. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Французький зв'язний (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 58. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль French 75 (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 59. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Французький 75 (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 60. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Hemingway Especial (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 61. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Хемінгуей спешл (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 62. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Godfather (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 63. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Godmother (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 64. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Black Russian (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 65. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Чорний росіянин (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 66. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Коктейль Champagne cocktail (en). iba-world.com. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 67. Сайт Барменськой асоціації Росії. Коктейль Шампань (ru). barclass.ru. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 68. Сайт Міжнародної асоціації барменів. коктейлі Напої нової ери (en). iba-world.com. Архів оригіналу за 9 березня 2017 року. Процитовано 16 червня 2017 року. 
 69. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль B-52 (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 70. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Б-52. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 71. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Barracuda (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 72. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Баракуда. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 73. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Dirty martini (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 74. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Брудний мартіні. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 75. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Vampiro (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 76. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Вампіро. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 77. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Spritz veneziano (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 78. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Венеційський спрітц. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 79. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Vesper (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 80. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Веспер. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 81. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Espresso Martini (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 82. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Еспресо мартіні. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 83. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Yellow Bird (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 84. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Жовта пташка. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 85. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Kamikaze (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 86. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Камікадзе. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 87. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Tommy's Margarita (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 88. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Маргарита Томмі. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 89. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Lemon drop martini (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 90. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Мартіні крапля лимона. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 91. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Bramble (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 92. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Ожина. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 93. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Pisco sour (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 94. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Піско сауер. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 95. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Russian spring punch (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 96. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Російський весняний пунш. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 97. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль Dark 'N' Stormy (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 98. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Темрява та буря. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 99. Сайт Международной ассоциации барменов. Коктейль French Martini (en). iba-world.com. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 100. Сайт Барменской ассоциации России. Коктейль Французький мартіні. barclass.ru. Процитовано 12 червня 2017 року. 
 101. Методи приготування коктейлів (ru). cocktailportal.com.ua. Процитовано 1 липня 2017 года. 

Посилання[ред.ред. код]