Дайкірі (коктейль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дайкірі
Необхідні компоненти ром
Келих з дайкірі

Дайкірі (ісп. Daiquirí) — сімейство алкогольних коктейлів кубинського походження, основними компонентами яких є світлий ром, сік лайма і цукор. Класифікується як аперитив. Належить до офіційних напоїв Міжнародної асоціації барменів (IBA), категорія «Незабутні» (англ. The Unforgettables)[1]. Подібний за складом бразильський коктейль називається кайпірінья.

Заведено вважати, що коктейль придумав американський інженер, який перебував на Кубі під час війни з іспанцями і назвав його на честь пляжу Дайкірі поблизу Сантьяго. Але той коктейль, який дійсно отримав міжнародну популярність, створив Костанті Рібальайґа Верт (Константі Рібальайґа і Верт[ca]) в одному з найбільш відомих барів у світі, «El Floridita La Habana». Цей бар, «колиска дайкірі», відкрився 1817 року й став відомий завдяки письменнику Ернесту Гемінґвею, який бував тут регулярно. Спеціально для Папи Гема, у якого був діабет, коктейль готували без цукру, з соком лайма, грейпфрута і лікером Мараскино — (Hemingway Special) і з подвійною порцією рома — (Papá Doble). Цей коктейль є простим сауером на ромі, але саме назва «Дайкірі» прижилася (на відміну від Джин сауера та інших сауерів, що не отримали окремої назви).

Дайкірі був улюбленим напоєм Джона Кеннеді і Ернеста Гемінґвея. Томас Гадсон, головний герой роману Гемінґвея «Острови поміж течій», зізнавався: «Моя латина зовсім нікудишня, т як і моя грецька, і моя англійська, і моя голова, і моє серце. Я зараз можу говорити тільки на замороженому дайкірі».

Склад і варіації[ред. | ред. код]

Офіційний рецепт:

Однак згодом з'явилися варіації з соками інших фруктів і ягід:

  • Бакарді — коктейль, в який додають гренадин замість цукрового сиропу.
  • Дайкірі Флорідіта (Daiquiri Floridita) — створений Костантіно Рубалькаба Вертом (Constantino Rubalcaba Vert) в Ель Флорідіта (El Floridita)
  • Папа Добле (Papá Doble) — з подвійною порцією рома, названий на честь Ернеста Гемінґвея, який отримав це прізвиськотому, що він часто замовляв цей напій.
  • Хемінгуей спешл (Hemingway Special) — цукор не додавати, хлюпнути грейпфрутового соку, додати лікер Мараскіно.
Іноді два останніх коктейлі змішують разом.
  • Дербі Дайкірі: покласти 4-6 подрібнених кубиків льоду в блендер і додати 2 частини білого рому, 1 частина апельсинового соку, 1/2 частина трипл-секу і 1/2 частина соку лайма. Збивати, потім перелити, не проціджуючи, в охолоджений келих.
  • Дайкірі Фраппе: білий ром, лікер мараскіно, свіжовичавлений сік лайма, цукровий сироп, подрібнений лід. Збивати, потім перелити, не проціджуючи, в охолоджений келих.
  • Дайкірі Mulata: схожий на попередній варіант, але з кавовим лікером.
  • Дайкірі Floridity: в інгредієнтах золотий ром, лікер Мараскіно, свіжовичавлений сік лайма, тростинний цукор, подрібнений лід.
  • Джин Дайкірі: коктейль сауер на основі джина, рома і лимонного соку. Приблизний склад: 6/8 частин джина, 1/8 частина білого рому, 1/8 лимонного соку, 1 чайна ложка цукрового сиропу. Готують у шейкері. Подають без льоду в коктейльній чарці з «льодом».
  • Полуничний Дайкірі: звичайний коктейль дайкірі з додаванням свіжої полуниці або полуничного сиропу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Незабутні коктейлі (англ.). iba-world.com. Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 29 травня 2017 року.

Згадки в літературі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]