Дайкірі (коктейль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Келих з дайкірі

Дайкірі (ісп. Daiquirí) — сімейство алкогольних коктейлів кубинського походження, основними компонентами яких є світлий ром, сік лайма і цукор. Подібний за складом бразильський коктейль називається кайпіринья.

Прийнято вважати, що коктейль придумав американський інженер, який перебував на Кубі під час війни з іспанцями і дав йому назву на честь пляжу Дайкірі поблизу Сантьяго. Але той коктейль, який дійсно отримав міжнародну популярність, був створений Костантіно Рубалькаба Вертом (Constantino Rubalcaba Vert) в одному з найбільш відомих барів у світі, "El Floridita La Habana". Цей бар, "колиска дайкірі", був відкритий в 1817 році і став відомий завдяки письменнику Ернесту Хемінгуею, який бував тут регулярно. Спеціально для Папи Хема, який страждає на діабет, коктейль готували без цукру, з соком лайма, грейпфрута і лікером Мараскино - (Hemingway Special) і з подвійною порцією рома - (Papá Doble). Цей коктейль є простим сауэром на ромі, але саме назва "Дайкірі" прижилася (на відміну від Джин сауера та інших сауерів, що не отримали окремої назви).

Дайкірі був улюбленим напоєм Джона Кеннеді і Ернеста Хемінгуея. Томас Хадсон, головний герой роману Хемінгуея «Острови в океані», зізнавався: «Моя латина зовсім нікуди, так само як і моя грецька, і моя англійська, і моя голова, і моє серце. Я зараз можу говорити тільки на замороженому дайкірі».

Склад і варіації[ред.ред. код]

Офіційний рецепт:

Однак згодом з'явилися варіації з соками інших фруктів і ягід:

  • Бакарді коктейль - коктейль, який використовує гренадин замість цукрового сиропу.
  • Дайкірі Флорідіта (Daiquiri Floridita) - створений Костантіно Рубалькаба Вертом (Constantino Rubalcaba Vert) в Ель Флорідіта (El Floridita)
  • Папа Добле (Papá Doble) - з подвійною порцією рома, названий на честь Ернеста Хемінгуея, який отримав це прізвисько тому що він часто замовляв цей напій.
  • Хемінгуей спешл (Hemingway Special) - цукор не додавати, хлюпнути грейпфрутового соку, додати лікер Мараскін.
Іноді два останніх коктейлю змішують разом.
  • Дербі Дайкірі: покласти 4-6 подрібнених кубиків льоду в блендер і додати 2 частини білого рому, 1 частина апельсинового соку, 1/2 частина тріпл сек і 1/2 частина соку лайма. Збивати, потім перелити, не проціджуючи, в охолоджений келих.
  • Дайкірі Фраппе: білий ром, лікер мараскіно, свіжовичавлений сік лайма, цукровий сироп, подрібнений лід. Збивати, потім перелити, не проціджуючи, в охолоджений келих.
  • Дайкірі Mulata: схожий на попередній варіант, але з кавовим лікером.
  • Дайкірі Floridity: в інгредієнтах золотий ром, лікер Мараскін, свіжовичавлений сік лайма, тростинний цукор, подрібнений лід.
  • Джин Дайкірі: коктейль сауер на основі джина, рома і лимонного соку. Приблизний склад: 6/8 частин джина, 1/8 частина білого рому, 1/8 лимонного соку, 1 чайна ложка цукрового сиропу. Готують у шейкері. Подають без льоду в коктейльній чарці з «льодом».
  • Полуничний Дайкірі: звичайний коктейль дайкірі з додаванням свіжої полуниці або полуничного сиропу.

Згадки в літературі[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]