Український кіноінститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український кіноінститут
Logo UFI.jpg
Абревіатура УКІ
Гасло Глобальне кіно для суспільства майбутнього
Тип некомерційна організація
Засновано 2015
Місце діяльності Україна
Офіційні мови українська
Веб-сайт filminstitute.org.ua

Український кіноінститут — громадська некомерційна організація, створена групою українських і американських кінематографістів та громадських діячів.

Мета[ред. | ред. код]

Мета Кіноінституту — допомогти українській кіноіндустрії впровадити інновації, вивести українське кіно на міжнародний ринок і сприяти суспільству в переході на якісно новий рівень розвитку засобами кіномистецтва. Гасло і місія організації — «Глобальне кіно для суспільства майбутнього». За визначенням самого Кіноінституту Глобальне кіно – це твір кіномистецтва, який розповідає про теми важливі для будь-якої аудиторії у світі цікавою і зрозумілою кіномовою та користується попитом у різних країнах. Український кіноінститут визначає своєю сферою діяльності всю аудіовізуальну індустрію: синергію кіно, телебачення, відеоконтенту в Інтернеті, відеоігор і віртуальної реальності для створення як класичного кіно і анімації, так й нових засобів, форм українського кіномистецтва і його дистрибуції на міжнародний ринок. Ще однією метою є сприяння трансформації українського суспільства у перехідний період засобами кіномистецтва. Це процес придбання ним нових якостей, які відповідають вимогам майбутнього. Кіно як найпопулярніший і доступний вид масового мистецтва допомагає формувати в суспільстві нові риси, необхідні для життя в майбутньому.

Творчі програми[ред. | ред. код]

Для реалізації своїх цілей Кіноінститут запускає кілька програм :

1. Аналітичний та моніторинговий центр. Це незалежний моніторинг та аналіз аудіовізуального ринку України, створення системи єдиного стандарту дослідження індустрії, розробленої спільно з Європейською аудіовізуальною обсерваторією

2. «Кіношкола майбутнього» — освітній проект Українського кіноінституту. Головна відмінність від інших кіношкіл — це увага на інноваціях у кіновиробництві, технологіях та дистрибуції, які стануть стандартом у світі тільки через 3-5 років. Школа розрахована на кінематографістів, телевізійників і виробників відеоігор.

3. Кінофонд. Його буде створено при Кіноінституті для фінансування соціально та культурно значимих кінопроектів. Фонд підтримуватиметься партнерами, спонсорами і донорами Кіноінституту.

4. Правовий захист кінематографістів. Кіноінститут запускає програму правового захисту кінематографістів і сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

5. Виробництво українських і спільних кінопроектів для міжнародної VоD (Video on Demand – відео за запитом) дистрибуції, а також підтримка соціально значимих кіно- і телепроектів (фільми, анімація і серіали).

У складі Українського кіноінституту працюють продюсери, актори, адміністратори кіногалузі, юристи у сфері кіно, маркетологи, фахівці з міжнародних комунікацій, фандрейзери і педагоги.

Український кіноінститут очолює Голова Правління Руслан Савчук. Виконавчий директор Денис Масліков. Серед засновників також: Сергій Пономаренко, Едуард Євтушенко, Ерік Росс Джілліатт, Браян Джей Зіглер.

Cover UFI.jpg

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]