Вибрана стаття
Зорови́й нерв (лат. nervus opticus) — II (друга) пара черепних нервів у людини та хребетних. Забезпечує здатність бачити. За функціональним поділом – нерв спеціальної соматичної чутливості (англ. special somatic afferent). Зважаючи на особливості мікро- та макроанатомії, зоровий нерв не є нервом у класичному розумінні цього слова, а радше частиною головного мозку, яка винесена на периферію. Так, він розвивається як виріст переднього мозку, покритий центральним мієліном та трьома оболонами, які покривають утвори ЦНС, між цими оболонами циркулює спинномозкова рідина. Зоровий нерв утворений аксонами гангліонарних клітин сітківки. Частина, яку можна побачити при огляді очного дна, називається диском зорового нерва (лат. discus nervi optici). Анатомічно утвір простягається від диска зорового нерва до перехрестя зорових нервів (лат. chiasma opticum), опісля віддає свої волокна зоровим шляхам (лат. tractus opticus). Кровопостачання складне, здійснюється в основному завдяки очній артерії (лат. arteria ophtalmica) та її гілкам.
Добра стаття
Пожежа в Патентному відомстві США 1836 року — перша з двох великих пожеж в історії Патентного відомства США[en], що сталася в будівлі готелю Blodget's у Вашингтоні 15 грудня 1836 року. Початкове розслідування розглядало навмисний підпал для того, щоб знищити докази можливої корупції в поштовому відділенні, яке було в тій самій будівлі, але пізніше це було виключено. Зрештою причиною було визнано випадковість. Пожежа вважається унікальним моментом в історичних подіях Патентного відомства, який спричинив зміни політики. Заходи місцевої пожежної охорони не змогли запобігти збиткам через відсутність пожежників та належного обладнання. Багато патентних документів і моделей за попередні три десятиліття були безповоротно втрачені. У результаті пожежі Конгрес і нещодавно юридично оновлене Патентне відомство змінили спосіб ведення документації, присвоївши номери патентам і вимагаючи кількох копій супровідної документації.
Вибране зображення
Вибраний список
В ніч 26 квітня 1986 року о 1:23 стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. На даху реактора розгорнулася велика пожежа. Подвиги ліквідаторів не були забуті, та відмічалися в Україні на державному рівні. Багато з них були посмертно нагороджені державними відзнаками України, у тому числі й найвищою, Герой України.