Каракалла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марк Аврелій Север Антонін
Marcus Aurelius Severus Antoninus Augustus
22-й Імператор
Початок правління: 4 лютого 211 р.
Кінець правління: 8 квітня 217 р.
Попередник: Септимій Север
Наступник: Макрін
Дата народження: 4 квітня 188(0188-04-04)
Місце народження: Лугдунум
Дата смерті: 8 квітня 217(0217-04-08) (29 років)
Місце смерті: Едесса
Дружина: Фульвія Плавціла
Династія: Севери
Батько: Септимій Север
Мати: Юлія Домна

Каракалла, Каракалл, Септимій Бассіан (Septimius Bassianus Caracalla) (імператорське ім'я  — Аврелій Антонін Марк; лат. Marcus Aurelius Antoninus) (188, Лугдунум, — 217, поблизу Едесса)  — римський імператор з 211 (спочатку правив з братом Гетою; з 212, убивши брата, одноосібно).

Привертаючи до себе солдатів збільшенням платні, нагородами, Каракалла проводив політику тиску на сенатську і муніципальну верхівку. Встановив жорстокий терор (страти знаті, відомого юриста Папініана, масове винищення жителів Александрії, що опиралися додатковому солдатському набору).

За розпорядженням Каракалли був споруджений комплекс терм, відомий як Терми Каракалли, який досі є однією з визначних пам'яток міста Рима.

У 212 видав едикт (Constitutio Antoniniana) про дарування прав громадянства майже всім провінціалам, зрівнявши їх з римлянами як підданих і платників податків. З 213 р. вів війну на Рейні з німецькими племенами хаттів і алеманів, потім на Дунаї — з язигами і карпами. У 215 р. зробив успішний похід в Парфію. Був убитий змовниками на чолі з префектом преторіанців Опеллієм Макріном під час нового походу (217) проти парфян.

Джерела[ред.ред. код]

Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.