Вікіпедія:Заявки на статус адміністратора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:ЗСА

Архіви
2015 ·  2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007 ·  2006 ·  2005

На цій сторінці користувачі можуть подавати свої кандидатури на статус адміністратора. Рішення щодо присвоєння статусу приймається спільнотою голосування (для цього необхідно 70% підтримки; детальніше з правилами голосування можна ознайомитися нижче). Статус адміністратора надають бюрократи. Попередні голосування можна знайти в архіві.

Також сторінка призначена для заявок на зняття статусу адміністратора. При наявності аргументованих зауважень до роботи будь-якого адміністратора висунути його на позбавлення статусу має право кожен користувач. Рішення щодо зняття статусу теж підбивається на основі голосування. Для позбавлення статусу адміністратора номінований має отримати 51% голосів за зняття.

Правила обрання адміністраторів

Адміністраторами можуть стати користувачі, які мають на момент висунення:

 • щонайменше 1000 редагувань в основному просторі,
 • щонайменше 3 місяці досвіду редагувань,
 • щонайменше 10 редагувань службового простору шаблон/Вікіпедія/довідка.

Кандидатура розглядається голосуванням.

Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 1 тиждень з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. Якщо такої згоди нема, то голосування вважається недійсним.
 • Користувач обирається адміністратором, якщо набирає понад 70 % голосів «за» (з голосів «за» й «проти»).
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Заявки на статус адміністратора

Додавайте нову заявку за цим зразком у розділ нижче.

=== [[Користувач:|]] ===
'''{{user2|}} '''<br />
'''Висунув:''' ~~~~<br />
'''Підтвердження згоди кандидата:'''
{{Голосування/
|1= (ім'я користувача)
|початок= 
|тривалість=тиждень
|закінчення=
|статус=триває
|За=0
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}

==== {{За}} ====
Увага! Голосування розпочинається після підтвердження згоди кандидата.
# 

==== {{Проти}} ====

==== {{Утримуюсь}} ====
# 

==== Запитання до кандидата ====
Загальні питання:
* Які з обов'язків адміністратора Ви будете виконувати?
* Як Ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
* Чи були у Вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як Ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі?
* Чи Ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
* Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
* Яке Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії?

==== Ухвала ====

Кандидатури на адміністратора: поточні голосування

Позбавлення прав адміністратора / Removal of access


Архіви
2015 · 2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007

Правило позбавлення прав адміністратора/Removal of access policy

Якщо діяльність конкретного користувача, який має статус адміністратора, суперечить цілям і завданням проекту, то його слід номінувати на позбавлення прав на цій сторінці. Перед подачею заявки на позбавлення статусу адміністратора потрібно обговорити з ним проблеми, які виникли, шляхом звернення на його сторінку обговорення. Користувач має чітко повідомити адміністратора про свій намір номінувати його на позбавлення статусу. Якщо порозуміння досягти не вдалося або адміністратор не відповідає впродовж 3 днів, користувач має право виносити питання прямо на голосування. Якщо цієї спроби врегулювання конфлікту не було, заявка може бути достроково закрита бюрократами. Для реалізації підсумку, якщо вирішено позбавити адміністратора прав, слід подавати запит до стюардів на m:Steward requests/Permissions‎#Removal of access.

Рішення про відкликання прав адміністратора повинна приймати спільнота Вікіпедії:

Однак рішення про позбавлення прав адміністратора повинне прийматися вашою спільнотою. Не стюардами. Стюарди не карають і не вирішують, хто є поганим адміністратором. Стюарди лише виконують бажання спільноти. Якщо спільнота має проблему з адміністратором, вам слід вирішити, що робити, і ми це зробимо.
Оригінальний текст (англ.)

However, the decision to unsysop a person should be made by your community. Not by stewards. Stewards do not punish or decide who is not a good sysop. Stewards only do what the community wants. If community has a problem with a sysop, you need to decide what you want to do, and we will do what you need. m:user:Anthere

Для позбавлення прав адміністратор повинен набрати щонайменше 51% голосів «за» позбавлення (серед голосів «за» і «проти»). Голосування триває 1 тиждень. У голосуванні беруть участь зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають стаж у Вікіпедії не менше 2 тижнів і понад 100 редагувань в основному просторі.
For unsysoping user must have at least 51% (fifty-one percent) of votes «Support». The term of voting is one week.

Кандидатури на позбавлення прав

Архів попередніх голосувань


Заявки треба подавати у вигляді у розділ нижче:

==== [[Користувач:|]] ====
{{admin|}} '''1/0/0'''<br />
'''Причина:''' --~~~~

===== {{За}}/Support =====
# --~~~~
===== {{Проти}}/Oppose =====

===== {{Утримуюсь}}/Neutral =====

===== Рішення/Decision =====

Поточні заявки

Helgi

Helgi (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменування) 1/7/4
Причина: Basio підняв питання про мою неактивність як адміна... Справді, наразі не маю можливості і часу достатньо приділяти уваги адмініструванню вікі --Helgi (обговорення) 13:09, 28 липня 2015 (UTC)

@Helgi: Ви хочете скласти права адміністратора за власним бажанням або ви хочете, щоб спільнота підтвердила довіру чи недовіру вам? — NickK (обг.) 13:15, 28 липня 2015 (UTC)
я обирався на адмінство вікі-спільнотою, отож, як вона вирішить - так і буде... --Helgi (обговорення) 13:37, 28 липня 2015 (UTC)
Незрозуміло це ваше власне бажання чи бажання Basio. Якось нелогічно ви голосуєте, що б з вас зняли статус, а з другого боку не вибрали більш простий спосіб його позбутися. І питання, чи плануєте ви повертатися до праці у Вікі? Дякую. MelVic (обговорення) 13:49, 28 липня 2015 (UTC)
Заявки за власним бажанням слід писати сюди.--Анатолій (обг.) 18:37, 28 липня 2015 (UTC)
Користувач може одноосібно просити зняти з себе певний статус, однак у цій ситуації, як ми бачимо, є особи, які, скоріш за все, підтримують зняття статусу. Наскільки я розумію, номінант просить спільноту розглянути цю ситуацію замість прийняття одноосібного рішення. Тому заявка достроково не закривається, а голосування продовжується. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:44, 28 липня 2015 (UTC)
@Максим Підліснюк:: але ж минулого разу ти аналогічну номінацію закрив.--Анатолій (обг.) 19:24, 28 липня 2015 (UTC)
Там була очевидна ситуація - зняття статусу з боту за проханням ботовласника. Тут ж, підозрюю, будуть користувачі, що підтримають зняття прапорця саме через неактивність (у нас ж нещодавно була дискусія щодо неактивності адміністраторів, і багато користувачів підтримало ідею зняття прапорця за неактивність). --Максим Підліснюк (обговорення) 19:27, 28 липня 2015 (UTC)
Ваше ставлення до періодичного підтвердження вікіспільнотою адмінправ кожного адміна і чому не брали участь у відповідному обговоренні та голосуванні?--ROMANTYS (обговорення) 05:47, 29 липня 2015 (UTC)
Symbol support vote.svg За/Support
 1. --Helgi (обговорення) 13:09, 28 липня 2015 (UTC)
Symbol oppose vote.svg Проти/Oppose
 1. Навіщо? А може через деякий час відновите активність. --Yukh68 (обговорення) 13:44, 28 липня 2015 (UTC)
 2. Проти, бо останнім часом сам не дуже активним був, але знову поступово втягуюся, а права вам ще знадобляться, тому не поспішайте Face-smile.svg --«Teo» обг 13:57, 28 липня 2015 (UTC)
 3. Неактивність то річ тимчасова, буває у всіх. --Reader85 (обговорення) 18:23, 28 липня 2015 (UTC)
 4. Green Zero обг 18:47, 28 липня 2015 (UTC)
 5. Дурня якась. Категорично ПРОТИ. --Jphwra (обговорення) 19:05, 28 липня 2015 (UTC)
 6. Якщо неактивність тимчасова, то немає причин знімати статус.--Piramidion 19:08, 28 липня 2015 (UTC)
 7. Проти. --ValeriySh (обговорення) 20:05, 28 липня 2015 (UTC)
 8. --MaryankoD (обговорення) 08:04, 29 липня 2015 (UTC)
Symbol neutral vote.svg Утримуюсь/Neutral
 1. Якщо адміністратор сам хоче позбавитися адмінфункцій то має можливість зробити це самостійно, без того аби морочити голову вікіспільноті, випрошуючи в неї вотум недовіри.--Leonst (обговорення) 18:26, 28 липня 2015 (UTC)
 2. Не хотілось би втрачати досвідченого адміністратора, та і неактивність буває тимчасовою. З іншого боку, тривала неактивність адміністратора вводить в оману новачків, а крім того, ставить під загрозу спільноту - користувача банально можна взламати, а він того і не помітить. Адміністрування - це не привілегія, а обов'язок, тому прошу номінанта самостійно вирішити, чи потрібен йому цей прапорець зараз. В кінці кінців, його завжди можна отримати знову. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:51, 28 липня 2015 (UTC)
 3. Думаю, що при самовисуванні неактивного адміна розподіл голосів і аргументи будуть ті самі, що в обговоренні про неактивність адмінів. Тому не бачу сенсу в цьому голосуванні, якщо паралельно є ширше обговорення. --ASƨɐ 21:24, 28 липня 2015 (UTC)
 4. Якщо неактивність тимчасова і буде змога відновити активність пізніше, то права знімати не потрібно — достатньо, скажімо, шаблону про віківідпустку. Якщо ж відновлення активності не очікується, то можна скласти права і без обговорення спільноти — NickK (обг.) 05:11, 29 липня 2015 (UTC)
Коментар
 • Коли обговорювалась політика про позбавлення статусу адміністратора за малоактивність, я запропонував, щоб обов'язково заслухати адміністратора. Обговорення правила не було завершене. Тому я вирішив звернутися до малоактивних адміністраторів, щоб вони самі вирішили питання про свій статус. Хоч формально можна подати запит на позбавлення статусу, але як показує досвід попередніх номінацій, у багатьох користувачів знайдуться різні пояснення про необхідність залишення статусу. Я виходжу з того, що адміністратор сам повинен прийняти рішення з цього питання. Якщо не можу щось зараз робити, то я не повинен давати спільноті надіятись на мене. А якщо настане час, коли буду корисний, то спільнота підтримає мене. За останні роки кількість адміністраторів зросла, але кількість тих, що виконують реальну роботу зменшилась. Однією з причин цього я вважаю те, що деякі з адміністраторів думають, що можна чогось не зробити, адже є багато і хтось зробить. А це погано для Вікіпедії, бо у прийняті рішень повинна приймати більша кількість користувачів. --Basio (обговорення) 19:22, 28 липня 2015 (UTC)
  До речі, сьогодні на Меті побачив кілька запитів щодо позбавлення статусу в італійській вікі, то, якщо я правильно зрозумів, у них є правило про неактивність адміністратора - якщо адміністратор неактивний протягом 6 місяців, йому висловлюють подяку за його попередню працю і просто знімають статус. Швидше за все, такий користувач може ще раз повернути собі цей статус через звичну процедуру, коли вирішить повернутися до активного адміністрування.--Piramidion 19:44, 28 липня 2015 (UTC)
  У великих вікі багато таких процедур, у деяких позбавлення наступає автоматично з досить високим порогом (наприклад, у португальській у разі здійснення 49 або менше адміндій протягом будь-яких 6 місяців), у деяких у разі низької активності користувачеві дається ще такий самий термін на підвищення активності, у деяких у разі низької активності відбувається обговорення, де адміністратора просять пояснити причини такої низької активності. Адже причин неактивності може бути багато: від того, що користувачу набридла Вікіпедія, до того, що адміністратор може захворіти, адміністратор-чоловік може піти в АТО, а адміністраторка-жінка може народити дитину (і не обов'язково мати бажання розказувати про це все у вікі). Варіантів багато, але краще обговорювати їх десь разом, а не тут — NickK (обг.) 05:08, 29 липня 2015 (UTC)
Рішення/Decision