Вікіпедія:Заявки на права адміністратора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:ЗПА

Архіви
Статистика ·  2016 ·  2015 ·  2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007 ·  2006 ·  2005
Заявки на позбавлення
прав адміністратора

Будь ласка, додавайте нові заявки знизу.

На цій сторінці користувачі можуть подавати свої кандидатури на отримання прав адміністратора. Рішення щодо присвоєння статусу приймається спільнотою голосуванням (для цього необхідно 70% підтримки; детальніше з правилами голосування можна ознайомитися нижче). Права адміністратора надають бюрократи. Попередні голосування можна знайти в архіві.

Правила обрання адміністраторів

Адміністраторами можуть стати користувачі, які мають на момент висунення:

 • щонайменше 1000 редагувань в основному просторі,
 • щонайменше 3 місяці досвіду редагувань,
 • щонайменше 10 редагувань службового простору шаблон/Вікіпедія/довідка.

Кандидатура розглядається голосуванням.

Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 1 тиждень з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. Якщо такої згоди нема, то голосування вважається недійсним.
 • Користувач обирається адміністратором, якщо набирає понад 70 % голосів «за» (з голосів «за» й «проти»).
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.
Подати заявку на права адміністратора

Кандидатури на адміністратора: поточні голосування

Green Zero (п'ята номінація)

Andriy.v (третя номінація)

Andriy.v (обговореннявнесок (інформація про внесоквилучений)інформація про глобальний обліковий записстаттіфайлижурнали дій користувачажурнали дій над користувачем (блокуваннязміна прав)змінити права
Висунув:Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата:--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
Попередні заявки:

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Andriy.v 7 5 0 58.33% 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC) тиждень триває 12:38, 31 жовтня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За

 1. --Fessor (обговорення) 13:54, 24 жовтня 2016 (UTC)
 2. А чому б і ні? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:05, 24 жовтня 2016 (UTC)
 3. --Piramidion 16:40, 25 жовтня 2016 (UTC)
 4. --Watashi-wa (обговорення) 16:46, 25 жовтня 2016 (UTC)
 5. До попереднього аргументу, якщо кому цікаво ред.№ 18533674, додам, що дуже імпонує робота у проекті ВП:ЗДР, де інші ботоводи останнім часом малоактивні. Так, я знаю, що до адміністрування це прямого стосунку не має. --Олег (обговорення) 16:56, 25 жовтня 2016 (UTC)
 6. --Geohem 06:53, 26 жовтня 2016 (UTC)
 7. Успіхів — Alex Khimich 15:12, 26 жовтня 2016 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 1. --Igor Balashov (обговорення) 18:57, 24 жовтня 2016 (UTC)
 2. Безжалісний видалянець.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:02, 25 жовтня 2016 (UTC)
 3. Почитав внесок у просторі статей - багато помилок з керуванням у реченнях, часом навіть важко второпати. Думаю, принаймні мову адміністратору слід знати на рівні, її логіку? І справді, враження що видалень більше ніж внеску. Mykola Swarnyk (обговорення) 08:39, 26 жовтня 2016 (UTC)
 4. Проти, просто проти. --Jphwra (обговорення) 09:08, 26 жовтня 2016 (UTC)
 5. Занадто багато видалень і небагато написаних статей.--Сергій1992 (обговорення) 09:25, 26 жовтня 2016 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

Запитання до кандидата

Загальні питання:

 • Які з обов'язків адміністратора Ви будете виконувати?
  В основному — боротьба з вандалізмом, К:СШВ та файли, ВП:ЗА, ВП:ЗС та вилучення старих версій файлів, що невідповідають правилам Вікіпедії. За можливостю постараюсь також бути присутнім на ВП:ПАТ, ВП:ВИЛ та потрохи вчитися виконувати всі інші обов'язки адміна.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
 • Як Ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
  Загалом позитивно. Останнім часом займаюся патрулюванням, перевіркою редагувань анонімів, файлами, виконую запити на ВП:ЗДП та ВП:ЗДБ, інколи відповідаю на запитання в Кнайпі. Звісно хотілось би зробити більше з точки зору доповнення та створення статей, але це вже залежить від натхнення.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
 • Чи були у Вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як Ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі
  Останнім часом (3-4 місяці) конфліктів небуло, усі попередні вирішувалися через обговорення і без ніяких адміністративних дій зі збоку. Думаю що алгоритм розв'язання конфліктів має бути такий: 1) обговорення між сторонами конфлікту 2) Залучення до обговорення третіх осіб (бажано адміністраторів) у разі невирішення конфлікту через обговорення. 3) Як останній варіант ВП:АК, якщо конфлікт справді не вдається вирішити.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
 • Чи Ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
  Поки що так. Мушу признати що останній місяць я не був дуже активним, але протягом цього та наступного тижня мав би мати більше вільного часу і тому сподіваюсь активність повернеться.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
 • Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
  Так, останнім часом список редагувань досить часто, а заодно і трапляється кинути око і на новостворені статті.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
 • Яке Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії?
  Те саме що й у попередніх заявках.--Andriy.v (обговорення) 12:38, 24 жовтня 2016 (UTC)
Запитання від VoidWanderer

Доброго дня, шановний Andriy.v.

У мене є таке запитання — як ви розумієте Авторське право у застосуванні його до тексту сторінок Вікіпедії, а зокрема, чи порушується Авторське право при розділенні однієї статті на дві чи більше?

Питання виникло через вашу трактовку бачення авторського права тут: Обговорення користувача:VoidWanderer#Щодо розділення статей, де ви де-факто звинувачуєте мене у невказанні автора, порушенні авторського права і плагіаті, а це, погодьтесь, доволі серйозно.

Безпосередньо перед звертанням на моїй сторінці ви створили шаблон {{Фрагмент}}, відмітивши ним три статті, що були створені мною внаслідок розбиття попередніх великих статей. Що характерно, у кожній з цих трьох батьківських статей я зазначав у коментарях при розділенні у яку нову статтю був скопійований текст.

Дякую за пояснення. --VoidWanderer (обговорення) 13:28, 24 жовтня 2016 (UTC)

Так порушується, якщо Ви не вкажите коли створюєте статтю звідки брали текст або не відмітите це на сторінці обговорення відповідним шаблоном (див. {{перекладена стаття}}, {{Запозичений код}} та {{Фрагмент}}). Ось припустимо що я читач що захотів подивитися хто створив статтю і додав до неї стільки корисної інформації, натискаю на історію редагувань, а там вказано що автором є Ви і нічого більше, то що я маю тоді думати? Подивіться наприклад на статтю Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (березень - липень 2014), де там пише що Ви створили цю статтю шляхом розділення? Хочу добавити що на тому обговоренні ніяких "де-факто звинувачень" не було, я просто дав Вам пару "порад та зауважень", бо як я вже сказав на тому обговорені "розумію ваші дії бо Ви ще не є (були) досвідченим користувачем" і єдине що мене тоді обурило це не порушення АП, а те що Ви зробили всю процедуру розділення самотужки та ігноруючи варіанти розділення які вже були запропоновані мною.--Andriy.v (обговорення) 14:14, 24 жовтня 2016 (UTC)
Маю тоді наступні питання.
1. Чиє саме авторське право порушується при розділенні статті (і невказанні батьківської у статті)?
2. Чи в курсі ви, що усе наповнення статей Вікіпедії є суспільним надбанням? (Про це кожен раз нагадує Вікіпедія перед збереженням: «Ви також гарантуєте, що написане Вами належить Вам чи взято з джерела, яке є суспільною власністю чи подібним вільним джерелом.»)
--VoidWanderer (обговорення) 19:54, 24 жовтня 2016 (UTC)
Ось тут Ви помиляєтесь. Процитую Вам текст який написаний нижче кожної сторінки Вікіпедії: "Текст доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike; також можуть діяти додаткові умови." Прочитайте уважно посилання — там все написано.--Andriy.v (обговорення) 20:47, 24 жовтня 2016 (UTC)
Я спробував проаналізувати посилання, і ось моя спроба його трактовки. Знизу міститься повідомлення:
«Ви можете не дотримуватись умов ліцензії [...] коли ваш спосіб використання дозволений застосовними виключеннями та обмеженнями авторського права.»
Українська версія чомусь перенаправляє на ту ж сторінку при спробі дізнатися що мається на увазі під виключеннями та обмеженнями, але американська сторінка дає деталі:
Attribution 3.0 United States (CC BY 3.0 US)
Під виключеннями та обмеженнями мається на увазі, що матеріали будуть використані за умов «such as fair use and fair dealing». Тобто за умови сумлінного використання. Наскільки я зрозумів суть сумлінного (добропорядного) використання, то якщо матеріали були використані для розвитку науки (в даному випадку мова може йти про історичну науку), а не для комерційної мети, таке використання є добропорядним.
Іншими словами, використання матеріалу з ліцензією CC BY 3.0 має супроводжуватися посиланням на автора (у даному випадку Вікіпедію) тільки якщо використання не є добропорядним, а з комерційною метою.
Підбиваючи підсумок, розділення статей на декілька і перенос матеріалів з однієї статті до іншої (частковий випадок використання Вікі-матеріалів, при якому втрачається спосіб відстежити користувача, що додав Вікі-контент) є процесом, що не порушує умови ліцензії CC BY 3.0 і не порушує авторські права.
Така моя інтерпретація, я просив би адміністраторів уточнити, чи правильно я зрозумів суть ліцензії. --VoidWanderer (обговорення) 00:26, 25 жовтня 2016 (UTC)
Ні, детальніше це розписано в "Умовах використання", див. wmf:Terms of Use#7. Licensing of Content, цитую:

Attribution: Attribution is an important part of these licenses. We consider it giving credit where credit is due – to authors like yourself. When you contribute text, you agree to be attributed in any of the following fashions (...)

І далі йдуть пункти, яким чином можна зазначити авторство, серед яких — надати повний список авторів сторінки. Такий спосіб практикується при створенні PDF-версії сторінки (можете спробувати завантажити якусь сторінку в цьому форматі — там внизу йде повний список дописувачів). Крім того, на сайтах ФВМ і на Меті дуже серйозно ставляться до розбивання сторінок — це роблять дуже обережно, щоб обов'язково зберегти інформацію про оригінальних авторів. Для цього навіть вигадали функцію перенесення історії сторінок з інших вікі (забув, як вона називається) — можна повністю скопіювати, скажімо, сторінку якогось шаблону з англовікі разом з усією її історією редагувань, але ця функція у нас вимкнена, бо є певний ризик у її використанні. І щодо поточної ситуації — то для збереження інформації про оригінальне авторство Ви таки повинні були принаймні вказати про те, звідки взята інформація, в описі редагування цільової статті.--Piramidion 06:37, 25 жовтня 2016 (UTC)
То який все ж усталений поточний механізм вказання першоджерела розділеної сторінки в українській Вікі? І який механізм вказання сторінки-джерела при переносі матеріалів з однієї сторінки до іншої? --VoidWanderer (обговорення) 10:12, 25 жовтня 2016 (UTC)
Я вже Вам пояснював це вище. Або через опис редагування, або ще ліпше через шаблон {{Фрагмент}}, у якому можна ще й поставити посилання на останню версію сторінки перед розділенням.--Andriy.v (обговорення) 10:28, 25 жовтня 2016 (UTC)
На момент розділення мною сторінок шаблону {{Фрагмент}} в українській Вікі ще не існувало. Саме тому я цікавлюся у адміна, чи існував усталений механізм, чи був він десь явно прописаний, і чи існує практика, власне, його дотримання. --VoidWanderer (обговорення) 10:38, 25 жовтня 2016 (UTC)
Практика існує — це повідомлення в описі редагування. Із шаблоном простіше, якщо Ви забули такий опис залишити — тоді ставите його на СО та й усе. Щодо авторського права — то тут ситуація така ж, як і з перекладами статей з інших мов. Ви ж не можете вимагати зберігати авторство одних, і нехтувати авторством інших. Про оригінальне авторство завжди треба зазначати, у будь-якій формі — чи то через опис редагування, чи то через шаблон на СО, і це стосується як перекладу з інших мов, так і розбиття великої статті на дрібніші.--Piramidion 11:28, 25 жовтня 2016 (UTC)
Отже, кілька висновків, які я зробив.
1. Практика існує. Я особисто не зустрічався з її дотриманням. Принаймні, дослідивши як робилися 3 випадки розділення статей "Втрати силових структур" до мене, цим нехтували.
2. Процедури з чітко описаним механізмом розбиття у нинішніх рекомендаціях української Вікі я не знайшов. Українська стаття ВП:РС могла б містити попередження про необхідність зазначати сторінку-першоджерело при розділенні, як це зроблено в англомовній версії, і інші цінні рекомендації з en:WP:SPLIT і en:WP:COPYWITHIN. Доволі детально розписані ці аспекти. Більш специфічно призначеною для адміністраторів є en:WP:HISTMERGE.
3. Для зазначення попередніх авторів, якщо це було пропущено при копіюванні, можна або створити "пусте редагування" у описі змін якого зазначивши оригінальну сторінку, або використавши шаблони, в т.ч. і нещодавно перекладений {{Фрагмент}}.
Отже, по хорошому усім хто робив розділення статей і переноси матеріалів в інші статті, варто було б пройтися, розставляючи шаблони вказання батьківської статті, в тому числі й мені. --VoidWanderer (обговорення) 12:18, 25 жовтня 2016 (UTC)
ПС. Я перепрошую, що використовую запитання до претендента для цього оголошення: подальше обговорення проблеми доповнення статті ВП:РС продовжено у Обговорення Вікіпедії:Розмір статей. --VoidWanderer (обговорення) 15:10, 25 жовтня 2016 (UTC)
Запитання від Basio
 • Що з цього повинно бути у адміністратора і чому: уважність, прискіпливість, прагнення вирішувати всі проблеми, почуття гумору, повага до користувачів, нещадна боротьба з відхиленнями від правил, емоційність, вибіркове відношення до користувачів, байдужість, самокритика? Можете додати свої. --Basio (обговорення) 16:13, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Уважність, прагнення вирішувати всі проблеми, повага до користувачів, нещадна боротьба з відхиленнями від правил та самокритика — звісно корисні властивості для адміністратора. В основному почуття гумору є позитивною властовостю, але в окремих випадках це може бути мінусом. Прискіпливість корисне тільки якщо її використовується у справді важливих питаннях, як наприклад написання нового правила (або точніше пропозицію нового правила), а не для дурниць. Можу додати об'єктивність та терпіння, як корисна властивість адміністратора.--Andriy.v (обговорення) 18:07, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Попрошу дещо уточнити. Тобто Ви будете вирішувати і ті проблеми, де не будете впевнені, що рішення буде вірне або не розпалить конфлікт? Нещадна боротьба з відхиленням від правил не буде відлякувати старих користувачів або новачків? А коли почуття гумору може бути мінусом, можливо це не воно? І ще: як Ви реагуєте образи до себе зараз і як будете, коли станете адміністраторами? --Basio (обговорення) 18:39, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Звісно що я не буду братися за проблеми в яких не буду впевнений у мої правоті, але рано чи пізно потрібно буде набратися сміливості й починати братися й до тих проблем що важко вирішити. Боротьба з відхиленням від правил буде відлякувати тільки тих хто звик правила недотримуватися, якщо хтось порушив правило Вікіпедії — то він перше має отримати пояснення чому він порушив правило, якщо продовжуватиме — попередження, і аж на останок відповідну адмін-дію. Почуття гумору може бути мінусом коли невдоволений користувач звертається до адмінів із серйозною проблемою, але адмін не сприймає в серйоз це звертання бо має почуття гумору.--Andriy.v (обговорення) 20:02, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Забув відповісти на останнє запитання. На образи я реагуватиму так само як і зараз, тільки що коли буду адміністратором то не подаватиму запити через це на ВП:ЗА, а попередження про порушення ВП:НО робитиму самостійно.--Andriy.v (обговорення) 05:42, 26 жовтня 2016 (UTC)
 • Чи повинен адміністратор бути у всьому формалістом? --Basio (обговорення) 16:13, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Так і ні. Так, бо адміністратори це перші хто мають дотримуватися правил Вікіпедії і цим вони повинні бути прикладом і для інших користувачів. Ні, бо в окремих ситуаціях потрібно вирішувати проблеми об'єктивно всупереч формалізму.--Andriy.v (обговорення) 18:07, 25 жовтня 2016 (UTC)
  А як Ви визначатимете коли формалізм шкідливий? --Basio (обговорення) 18:39, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Це вже залежить від ситуації. Наприклад якщо якесь правило рекомендує робити одне, але очевидним є якась друга дія.--Andriy.v (обговорення) 20:02, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Що ви знаєте з правил та настанов Вікіпедії щодо духу і букви Вікіпедії? --Basio (обговорення) 20:17, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Те що Вікіпедія грунтується на правилах прописаних на Вікіпедія:П'ять основ, звідки і походять всі інші правила. Це фактично і є пять основних правил які описують дух і принципи Вікіпедії.--Andriy.v (обговорення) 20:24, 25 жовтня 2016 (UTC)
 • Чому зараз у цій номінації вкрай низька активність користувачів? --Basio (обговорення) 16:13, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Чому? Точно сказати не можу. Можливо це тому що я подав заявку після користувача Green Zero і багато користувачів не звернули увагу на те що обговорюється заявка вже іншого користувача. Можливо просто вирішили неголосувати бо їм байдуже чи я стану адміном чи ні. Але бачу що за оснанні години активність збільшилась, так що це вже позитивно.--Andriy.v (обговорення) 18:07, 25 жовтня 2016 (UTC)
  А чи це не пов'язане із відносним зниження загального інтересу до Вікіпедії через постійні безкомпромісні суперечки користувачів і втратою довіри до адмінкорпусу? --Basio (обговорення) 18:39, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Можливо це саме так, але чесно кажучи я не бачу останнім часом стількох скарг на адмінів щоб подумати про якусь загальну атмосферу недовіри до адмін-корпусу. Та й заявок на ВП:ЗППА значно поменшало.--Andriy.v (обговорення) 20:02, 25 жовтня 2016 (UTC)

Запитання від Парус

 • Чому ви приділяєте мало уваги створенню нових сторінок? У вашому доробку 58 сторінок, майже половина з яких — це всього лише сторінки про неоднозначності. Користувач, який претендує на адміністратора — повинен бути зразком для інших. --Парус (обговорення) 17:30, 25 жовтня 2016 (UTC)
  Як я вказав вище це в основному через брак натхнення, але навіть через те що я більш схильний до виконання інших функцій, наприклад патрульного або ботовласника. Не думаю що кількість створених статей має якесь відношення до того яким адміністратором ти будеш. Адміністратор що приділяє багато часу створенню статей не приділяє цей час для виконання адміністративних функцій. На останок хочу наголосити на тому що це все-таки волонтерський проект і кожен користувач може займатися чим захоче.--Andriy.v (обговорення) 18:46, 25 жовтня 2016 (UTC)
До адміністратора з малою кількістю створених статей — буде виникати неповага та зневага з боку простих користувачів. Звісно, у Вікіпедії кожен може займатися чим захоче, але, якщо користувач зголосився стати адміністратором — до нього вимоги зростають, у нього повинен бути достатньо великий досвід у кількості створених статей. Створення статей — це найголовніше у Вікіпедії. --Парус (обговорення) 15:56, 26 жовтня 2016 (UTC)
Можливо Ви праві. Як я бачу із самого ходу голосування кількість створених статей і зробленого внеску відіграє справді важливу роль. Особисто я коли голосую за якогось адміністратора то беру до уваги тільки аспекти які стосуються адміністрування — стаж, розуміння правил, поведінка і, в меншій мірі, активність. Але якщо для спільноти важливе є насамперед кількість внеску та статей — то значить що потрібно буде закочувати рукави і братися й до створення нових статей.--Andriy.v (обговорення) 17:48, 26 жовтня 2016 (UTC)

Ухвала