Медичний батальйон «Госпітальєри»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медичний батальйон «Госпітальєри»
Hospitallers, DUK.png
Нарукавний знак батальйону
Засновано 6 липня 2014
Країна  Україна
Тип Військова медицина
Чисельність батальйон
У складі
Логотип УДА.png
 УДА
Гасло Заради кожного життя!
Річниці 06 липня 2014
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
Яна Зінкевич

Госпітальєри — український волонтерський медичний батальйон, що бере участь в російсько-українській війні на Донбасі з 2014 року. Займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів з найгарячіших ділянок фронту. Гасло — «Заради кожного життя!».

За час існування МБ Госпітальєри, під час російсько-української війни, врятовано маже дві з половиною тисячі українських бійців.

Історія[ред. | ред. код]

6 липня 2014 року - офіційний день створення медичного батальйону «Госпітальєри». В цей день, після запеклих боїв за с.Карлівку та с.Піски, було створено медичний підрозділ «Госпітальєри», який увійшов до складу Добровольчого Українського Корпусу «Правого Сектора».

Засновником та керівником медичного підрозділу стала 18-річна Яна Зінкевич. Тоді ж, Провід назначив її начальником усієї медично-польової служби ДУК Правого Сектору, і до сьогоднішнього дня Яна Зінкевич є начмедом Української Добровольчої Армії та незмінним командиром Медичного Батальйону «Госпітальєри».

Демілітаризований медичний батальйон надає допомогу усім добровольцям, військовим та мирному населенню, яке знаходиться зоні проведення бойових дій, і потребує домедичної допомоги, медичного термінового втручання чи терапевтичного лікування. Госпітальєрські екіпажі здійснюють евакуацію, стабілізацію і транспортування поранених з червоної зони до стабпунктів чи прифронтових госпіталів чи лікарень. Волонтери МБ здійснюють постійну підтримку поранених в м. Дніпро, в лікарні Мечнікова – місце, куди транспортують найважчих поранених. Також здійснюється післягоспітальна підтримка та реабілітація поранених, членів їх сімей.

Принципово, позиції Госпітальєрів знаходяться в найгарячіших точках фронту для надання кваліфікованої допомоги українським військовим з числа добровольців та офіційним частинам ЗСУ, ВМФ. Представники Госпітальєрів знаходяться безпосередньо на бойових позиціях з українськими військовими, що дає можливість більш ефективно та швидко надавати допомогу під час ведення бою та збільшує шанси на успішну евакуацію та стабілізацію поранених. Є постійні позиції в прифронтових лікарнях, як наприклад в м. Авдіївка, де ділять обов’язки з лікарями підсилення 66 госпіталя.

Ще один з важливих напрямків роботи Госпітальєрів є медико-тактичні вишколи, які постійно проводяться з періодичністю раз на місяць з початку весни до пізньої осені. На Вишколах викладають досвідчені інструктори з числа найбільш кваліфікованих Госпітальєрів, які пройшли не одну ротацію на передовій. Вишколи є популярними як серед бійців, так і серед цивільного населення, яке не має на меті пов’язувати своє майбутнє з військовими діями. Знання та навички, отримані на Вишколах є надзвичайно дієві і під час екстрених випадків в цивільному житті також.

На початку 2016 року батальйон «Госпітальєри» перейшов до структури Української Добровольчої Армії під проводом Дмитра Яроша.

Вшанування та нагороди[ред. | ред. код]

Батальйон користується великою пошаною серед бійців, має велику моральну підтримку усього народу України, діяльність його учасників викликає інтерес у сучасних митців – поетів, письменників, співаків, режисерів.

Незмінний Комбат Госпітальєрів Яна Зінкевич нагороджена державним орденом «За заслуги 3 ступеню» та недержавним орденом «Народний герой України».

Див.також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]