Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир» (ДІКЗ «Стародавній Володимир») — історико-культурний заповідник державного значення, заснований у 2001 році на території міста Володимира-Волинського Волинської області України.

ДІКЗ «Стародавній Володимир» є культурно-просвітницьким, науково-дослідним закладом, що здійснює на відведеній йому території її наукове дослідження, охорону пам'яток культурної спадщини, популяризацію знань про них, забезпечує належне використання їх та реставрацію[1].

Контакти[ред.ред. код]

Адреса заповідника: 44700, вул. Ковельська, 29. м. Володимир-Волинський (Волинська область, Україна).

Тел.: (03342) 2-89-89.

Вихідні дні — субота, неділя.

Директор: Пикалюк Володимир Григорович[1]. Сайт: http://www.starodavnij-volodymyr.com.ua/index.php

Будівля адміністрації заповідника

Історія створення[ред.ред. код]

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2001 року № 1509 «Про Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир“ у місті Володимирі-Волинському» на основі комплексу пам'яток міста Володимира-Волинського, об'єднаних між собою спільною територією, було створено Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир». Він почав функціонувати з 1 січня 2003 року відповідно до розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 24 грудня 2002 року № 553.

У 2004 році було розроблено та затверджено генеральний план розвитку заповідника, яким визначено основні напрямки роботи на найближчий період часу. Генеральний план розвитку ДІКЗ «Стародавній Володимир» був затверджений на сесії Володимир-Волинської міської ради рішенням № 15/5 від 28 серпня 2004 року. Згідно з цим документом, територія заповідника становить 14,5 га. До його складу входять 8 пам'яток національного значення і 19 — місцевого[1].

Примітки[ред.ред. код]


Володимир-Волинський Це незавершена стаття про Володимир-Волинський.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.