Історико-культурний заповідник «Старий Луцьк»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Адміністрація Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку — історико-культурний заповідник, заснований у 1985 році, у Волинській області України на території обласного центру міста Луцька з метою збереження і раціонального використання історичних пам'яток.

Адреса заповідника: вул. Драгоманова, 23, м. Луцьк—43016 (Волинська область, Україна).

Адміністрація заповідника працює з 09.00 до 17.30 години з понеділка по четвер, у п"ятницю з 09.00 до 16.30.

Директор: Рудецький Павло Аркадійович.

Основні параметри[ред. | ред. код]

Площа заповідника є відносно невеликою — близько 41 га. Але на цьому просторі можна побачити і оцінити багато стародавніх пам'яток матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок — велична фортеця часів середньовіччя. Замок зараз — не лише музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування. Він також є своєрідною культурною сценою Луцька, де проходять різноманітні фестивалі, шоу, зокрема і лицарські турніри, конкурси, концерти, інші культурні події.

Головні пам'ятки[ред. | ред. код]

На території заповідника знаходиться 52 пам'ятки під охороною держави, з них 39 — національного значення. кафедральний костьол XVII ст., оборонна синагога XVII ст., найстаріші православні церкви міста, стіни яких пам'ятають визначних діячів України: Івана Виговського, Данила Братковського, Петра Могилу, Іова Кондзелевича. Поруч — порівняно не така вже й стара німецька лютеранська кірха. Також до заповідника віднесено рештки мурів Окольного замку XVI ст. і сторінку історії сучасного міста — «будинок з химерами» місцевого скульптора Миколи Голованя.

Музейні заклади[ред. | ред. код]

Музейні заклади на території заповідника — Музей книги, єдиний в Україні Музей дзвонів, музей-аптека, меморіальна «Лесина вітальня», художній музей.

Великі панорами заповідника[ред. | ред. код]

Велика панорама Луцького замку
Велика панорама внутрішньої частини Луцького замку
Велика панорама верхньої частини Луцького замку

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]