Історико-культурний заповідник «Старий Луцьк»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Державний історико-культурний заповідник у м. Луцьку — історико-культурний заповідник національного значення, заснований у 1985 році, у Волинській області України на території обласного центру міста Луцька з метою збереження і раціонального використання історичних пам'яток.

Адреса заповідника: вул. Драгоманова, 23, м. Луцьк—43016 (Волинська область, Україна).

Заповідник працює з 09.00 до 17.00 години щодня.

Директор: Рудецький Павло Аркадійович.

Основні параметри[ред.ред. код]

Площа заповідника є відносно невеликою — близько 41 га. Але на цьому просторі можна побачити і оцінити багато стародавніх пам'яток матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок — реліктове творіння часів середньовіччя. Замок зараз — не лише музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування. Він також є своєрідною культурною сценою Луцька, де проходять різноманітні фестивалі, шоу, зокрема і лицарські турніри, конкурси, концерти, інші культурні події.

Головні пам'ятки[ред.ред. код]

Історико-культурний заповідник у Луцьку — не тільки Верхній замок. На території заповідника — кафедральний костьол XVII ст., що ніби панує над старівкою, оборонна синагога XVII ст., найстаріші православні церкви міста, стіни яких пам'ятають визначних діячів України: Івана Виговського, Данила Братковського, Петра Могилу, Іова Кондзелевича. Поруч — порівняно не така вже й стара німецька лютеранська кірха. Також до заповідника віднесено рештки мурів Окольного замку XVI ст. і сторінку історії сучасного міста — «будинок з химерами» місцевого скульптора Миколи Голованя.

Музейні заклади[ред.ред. код]

Музейні заклади на території заповідника — Музей книги, музей-аптека, меморіальна «Лесина вітальня», художній музей.

Великі панорами заповідника[ред.ред. код]

Велика панорама Луцького замку
Велика панорама внутрішньої частини Луцького замку
Велика панорама верхньої частини Луцького замку

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]