Луї Агассіз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луї Агассіз
Jean Louis Rodolphe Agassiz
Louis Agassiz.jpg
Народився 28 травня 1807(1807-05-28)[1][2][3]
Мотьє[d], Невшатель, Швейцарія[4]
Помер 14 грудня 1873(1873-12-14)[1][2][3] (66 років)
Кембридж, Міддлсекс, Массачусетс, США
Поховання Маунт Оберн
Громадянство
(підданство)
США і Швейцарія
Alma mater Цюрихський університет, Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана і Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла
Науковий керівник Карл Фрідріх Філіпп фон Марціус
У шлюбі з Elizabeth Cabot Agassiz[d]
Діти Александер Аґассіс
Нагороди
Автограф Appletons' Agassiz Jean Louis Rudolphe signature.svg

Wikisource-logo.svg Роботи у Вікіджерелах
CMNS: Луї Агассіз на Вікісховищі

Жан Луї Агассіз — швейцарський та американський іхтіолог, гляціолог, палеонтолог та геолог.

Жан Агассис (Жан Луї Родольф Агассис) народився 28 травня 1807 року у Мотьє (Швейцарія). Навчався в Цюрихському, Гейдельберзькому та Мюнхенському університетах. У 1830 році Агассис отримав ступінь доктора медицини. У період з 1832 по 1845 роки був професором природної історії в університеті Невшателя. У 1846 році Агассис переїжджає в США.  Був непримиренним противником теорії природного відбору та еволюції видів, він відстоював вчення Кюв'є про те, що різноманітність видів є результатом божественного втручання і відображає розмаїття ідей та їх асоціацій в божественному розумі. 

Тут велику частину часу Агассис присвячує викладацької діяльності, а також активно займається створенням музеїв при університетах. Зокрема, саме він заснував музей порівняльної зоології в Кембриджi, брав участь у створенні музеїв в Бостоні, Чикаго і Нью-Йорку

Свої наукові дослідження Агассис проводить в сферах іхтіології та гляціології. 18.. року починає роботу над п'ятитомної праці «Вивчення викопних риб». Ця праця дала початок новій науці — палеоіхтіологіі. 

Дослідження вченого в галузі гляціології лягли в основу вчення про льодовикових періодах в історії розвитку Землі. Результати його досліджень викладені в книзі «Вивчення глетчерів». Ця робота вийшла в 1840 році і вважається деякими істориками науки його головною працею. 

Жан Агассис помер 14 грудня 1873. Його син, Александр Агассис, став одним з видатних учених свого часу.

Примітки[ред.ред. код]