Маронітська католицька церква

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Маронітська Сирійська церква

Coat of Arms of the Maronite Patriarchate.svg
Святий Марон — засновник церкви
Святий Марон — засновник церкви
Засновники Святий Марон
Дата заснування V століття
Чинний предстоятель Бешара Рай
Центр Бкерке
Основна юрисдикція Flag of Lebanon.svg Ліван
Літургічна мова арабська, сирійська
Офіційний сайт bkerke.org.lb

Маронітська Сирійська Церква — є найбільшою Східною Католицькою Церквою на Близькому Сході. Кількість вірних перевищує три мільйони.

Назва церкви походить від імені її засновника святого Марона — монаха, пустельника, учителя і чудотворця, котрий жив у другій половині IV століття в горах Таурус у Сирії, на території Антіохійського патріархату. Святий Марон залишив після себе маронітів — велике коло учнів і послідовників, які утворили компактну групу на базі монастиря Бейт-Марун.

Історія церкви[ред. | ред. код]

Мароніти визнали рішення Халкідонського собору, що поставило їх в опозицію до антіохійських монофізитів. Рятуючись від їх переслідувань мароніти почали переселятись у гори Лівану, навертаючи місцевих жителів у свою конфесію.

У XII столітті увійшли в контакт із латинською церквою, заснованого хрестоносцями князівства Антіохія. Мароніти стали союзниками хрестоносців, вступали у лицарські ордени і разом воювали проти мусульманських військ.

У 1182 році мароніти формально підтвердили свою єдність із Римом, хоча більшість із них переконана, ця єдність ніколи й не переривалася.

Літня резиденція патріарха Маронітської католицької церкви у місті Діман

Патріарх Ієремія І Аль-Амшитті (11991230) став першим маронітським патріархом, який відвідав Рим у 1215 році, для участі у роботі Латеранского собору.

В XVI столітті Ліван завоювали турки, і почався тривалий період панування Османської імперії.

В 1736 році відбувся головний собор цієї Церкви, який провів важливі реформи. На соборі прийняли звід канонів Маронітської Церкви, згідно з якими відбувся поділ на діоцезії, також були встановлені правила церковного життя, головні з яких збереглися донині.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

На даний час Церква складається з 13 єпархій у Лівані (Антелія, Баальбек, Ботріс, Бейрут, Джубейль, Джубба, Джунія, Сайда, Сарба, Триполі, Тір, Захла, Згарта), дві у Сирії (Латакія і Алеппо), дві на Кіпрі (Нікозія і Дамас), по одній в Ізраїлю (Хайфа) та Єгипті (Каїр).

Єпархії Маронітської католицької церкви існують також в США (Бруклін та Лос-Анджелес), Канаді, Аргентині, Бразилії, Австралії та Європі.

Резиденція маронітського патріарха з 1790 року перебуває в місті Бкерке (недалеко від Бейрута).

Маронітський патріарх має власну духовну семінарію в Газирі і є також єпархіальна семінарія в Карм-Садді, біля Триполі. Богословську освіту ще можна одержати в Університеті Св. Духа в Каслику та Маронітському коледжі в Римі.

Чисельність[ред. | ред. код]

Зараз у світі налічується 3,198,600 маронітів. [1]

Відомі мароніти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]