Пасхалій II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пасхалій II
B Paschalis II.jpg


У миру Райнеро
Народився  ???, ім. Санта-Софія, Священна Римська імперія[1]
Початок понтифікату 13 жовтня 1099
Кінець понтифікату 21 січня 1118
Попередник Урбан II
Наступник Геласій II
Антипапи Теодорих (антипапа)
Портали: Католицтво


Пасхалій ІІ (лат. Paschalius; пом. 21 січня 1118), сто п'ятдесят дев'ятий папа Римський (13 жовтня 109921 січня 1118), народився у Романьї в Італії. Під час довгою боротьби з приводу інвеститури здебільшого притримувався політики Григорія VII.

У 1104 році Пасхалій II досяг успіху, підбуривши другого сина імператора повстати проти його батька, проте згодом зрозумів, що імператор Священної Римської імперії Генріх V є навіть більшим противнником папи у питанні про інвеституру ніж імператор Генріх IV.

Коли Генріх V з військом вторгся до Італії, папа пообіцяв коронувати його імператором та повернути йому всі церковні землі та власність, які належали імперії у часи Карла Великого. Натомість імператор зобов'язався відмовитись від інвеститури. Проте, коронація не відбулась, оскільки римляни повстали проти Генріха V, який утік захопивши з собою Пасхалія II.

Після 2 місяців ув'язнення папа пообіцяв Генріху V інвеституру та коронував його імператором. Пізніше, рішення Пасхалія II були скасовані як такі, що прийняті під примусом, у 1111 році імператора було відлучено від церкви.

Посилання[ред.ред. код]

Ключі св. Петра Це незавершена стаття про Папу Римського.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  1. Encyclopedia of Popes — 2000.